Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bydgoszcz, Poznańska 8, Regionalna Warzelnia Piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rycho_128
    Senior
    • 03-2007
    • 1039

    #61
    Niestety, a żałuję, foty nie pstryknąłem. Wg zdjęcia Abernackiego piwo ewidentnie męnte (fota tu), a to, co myśmy w poniedziałek dostali, było ździebko ciemniejsze i filtrowane. To co jest grane?
    Gdański Browar WaRy
    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

    Comment

    • Rycho_128
      Senior
      • 03-2007
      • 1039

      #62
      Dodam jeszcze, że pszenicy w poniedziałek nie było, więc nie mogę ocenić "mętności". Ale pils - z całą pewnością musiał być przepuszczony przez filtr.
      Gdański Browar WaRy
      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #63
        Proszę wybaczyć o jakość zdjęcia, ale barwę i klarowność dość dobrze widać.
        Attached Files
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Rycho_128
          Senior
          • 03-2007
          • 1039

          #64
          W sumie jak się przyjrzałem tym zdjęciom abernackiego i próbowałem porównać z tym, co poznałem osobiście w Bydgoszczy, to już nic nie wiem. W sumie ciężka sprawa: ich piwo czy nie ich, ja się poddaję, nie jestem w stanie tego stwierdzić jednoznacznie. Zresztą o piwach już pisałem, zdania nie zmieniłem, są poprawne, ale bez charakteru, za mało goryczkowe.
          Last edited by Rycho_128; 11-05-2011, 09:40.
          Gdański Browar WaRy
          Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
          Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Jestem niemal pewien, że w poniedziałek podano nam jakiegoś jasnego koncerniaka, prawdopodobnie Kujawiaka, a za ciemne robił być może amberowski Koźlak... Oczywiście jako własne piwa. Gdyby powiedziano, że własne piwa właśnie się skończyły, ale w zamian mogą nam zaproponować 'coś z zewnątrz", to nie byłoby afery.

            Gratuluję właścicielom operatywności... Takie numery na wejściu? Oczekuję wyjaśnień od właściciela. Coś ucichł po początkowej aktywności...

            Dla mnie to ciemne piwo przypominało w smaku właśnie amberowskiego Koźlaka. Przy zamówieniu nawet barmanowi powiedziałem, żeby mi wlał do szkła koźlaka, na co ten się lekko oburzył

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #66
              Sytuacja dość dziwna, o tym piwie ciemnym w ogóle nigdzie nie było mowy, pojawiło się dość niespodziewanie i faktycznie jest mocno klarowne. W ogóle ostatnio szwankuje komunikacja na facebooku, nadal parametry ciemnego i pilsa są nieznane, nie wiadomo kiedy pszenica i koźlak wrócą do kranów...ta całą sytuacja faktycznie może generować różne domysły więc dobrze by było je zakończyć raz na dobre. Mocno liczę że podejrzenia z powyżsyzch postów nie są prawdziwe, ale bez jakiejkolwiek informacji ciężko jest powiedzieć coś na 100%.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #67
                A ten koźlak to ma jakąś swoją nazwę, bo nie spamiętałem?

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #68
                  Koźlak Bydgoski. Parametrów pilsa i ciemnego dalej nikt nie zna.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #69
                    Jakiego Ciemnego?

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #70
                      No tego o którym pisałeś w jednym z postów:

                      Dziś został pils, brak pszenicy i koźlaka. Zamiast nich nowość - ciemne (jeszcze bez nazwy).

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #71
                        Tak, ale potem pisałem tez coś więcej na jego temat.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • pioterb4
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 4322

                          #72
                          No napisałeś, że z barwy to raczej półciemne I to piwo jest dla mnie wielką zagadką bo ani nigdzie nie było anonsowane tylko pojawiło się znienacka gdy zabrakło dwóch stałych pozycji. No i faktycznie jest mocno klarowne.
                          Last edited by pioterb4; 15-05-2011, 16:06.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #73
                            Z ew. dodaniem tego piwa do bazy poczekam na oficjalne stanowisko browaru, bo moje jest takie, że nie załapałem się na żadne piwo uwarzone na miejscu.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #74
                              Jeśli rzeczywiście by tak było to byłby to ogromny skandal. Pils od początku był taki bardzo lekko zmętniony wiec w jego pochodzenie jakoś mniej powątpiewam ale skąd się wzięło ciemne-półciemne to mnie ciekawi bardzo. Muszę kupić koźlaka amberowkiego i porównać te dwa smaki bo sam nie wiem czy są podobne czy to tylko siła sugestii. Na oficjalne stanowisko browaru czekam cierpliwie ale od zeszłego piątku kiedy to zaczęły się asortymentowe problemy komunikacja na linii klient-browar uległa znacznemu pogorszeniu. Dziwnie to wszytko wygląda i bardzo bym nie chciał żeby się okazało że faktycznie masz rację.

                              Comment

                              • grzeber
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 2867

                                #75
                                Browar odwiedziny w sobotnie popołudnie. Położenie bardzo fajne i korzystne. Centrum miasta, nieopodal starówki i rynku, a jednocześnie spokojnie z pięknym widokiem na wyspę młyńską oraz kanał. Wnętrze też bardzo ładnie i gustownie urządzone. Duży plus za dekoracje z historycznymi piwnymi akcentami, szczególnie ciekawa jest "sala porcelankową".

                                W czasie odwiedzin w lokalu bardzo dużo gości, co cieszy. Niestety, ma także swoje gorsze strony. Lokal zaadaptowany z kamienicy, ma kilka poziomów, wiele zakamarków przejść, filarów i schodów. Przy dużej ilości gości oraz krążącej obsługi trzeba bardzo uważać aby nie wpaść na innych, zwłaszcza niosących piwo, puste szkło lub gorące dania. Ciekawe było też przechodzenie przez najwyższy taras obsługi ze torbami zakupów oraz zgrzewkami napojów. Widać brak innych przejścia do lokalu River Side Bar.

                                Wśród gości dużym powodzeniem cieszyły się deski z próbkami wszystkich piw. Często też na stołach lądowały piwa inne niż pils. Cieszy to, że odwiedzający chcą próbować innych smaków.
                                Odnośnie piwa dostępne było: pils, pszenica oraz ciemne (nie koźlak):
                                - pszenica: mętna z mocno wyczuwanym bananem oraz goździkami, bez szaleństw smakowych
                                - ciemne: coś bardzo dziwnego, bardzo słabe wysycenie, słodko-goryczkowe, coś jak wymieszanie coli z piwem ale w gorszym stylu niż Czarnków. Czegoś podobnego w sumie nigdy nie piłem.
                                - pils: pity "próbniku" klarowny, słabo wysycony gazem, o dosyć mocnej goryczce. Jak dla mnie w sumie był najciekawszym piwem i postanowiłem zamówić go w wersji normalnej. Zamówiony przyszedł od strony "River Side Baru" (a nie miejsca z nalewakami przy kadziach), miał lepszą pianę oraz wysycenie oraz mniejszą goryczkę. Nie chcę siać tu fermentu ani sugerować się poprzednimi wpisami ale wydawał się być innym piwem niż ten pils z próbnika. Choć wypicie innych próbek też mogło mieć wpływ na mój smak.

                                Obsługa bez zarzutu, choć panuje dziwny zwyczaj, iż prosi o płacenie zaraz po przyniesieniu piwa.
                                Podstawki mocno limitowane (pewnie to plaga allegrowa, o której pisał też Becik pisał też Becik), szkła kupić nie można.
                                pozdrawiam
                                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎