Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Chełm, Reformacka 7, Restauracja Browar Kozak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    Chełm, Reformacka 7, Restauracja Browar Kozak

    Nie mogłem sobie darować, skoro w sumie mam blisko. Nowy browarek w lokalu restauracyjnym, jakich wiele. Na razie amatorzy piwnych atrakcji nie mogą raczyć się widokiem warzelni znajdującej się w pomieszczeniu po drugiej stronie sieni kamienicy, w której umieszczona jest cała knajpa. Docelowo po tej drigiej stronie planowane jest uruchomienie piwiarni, zapewne od sezonu letniego, choć nie jest znana konkretna data.
    Obsługa miła i szybka,
    Za około 40 zł można zjeść tu naprawdę bardzo przyzwoity obiad.
    W sprzedaży mają pięć piw: pils, lager, weizen, pale ale i stout. Wkrótce ma przybyć marcowe, a docelowo asortyment ma sięgać dostępnych okresowo ośmiu piw. Wszystkie w jednakowej cenie 12 zł za 0, 5 l. Minusem jest brak i pojemności degustacyjnych i jakichkolwiek innych.
    Planowana jest też sprzedaż w butelkach na wynos, na razie dla chętnych leją wyłącznie w litrowe pety.
    Co do ich jakości: próbowałem trzech, pils poprawny, choć na mój gust za mało rześki i z lekkim przechyłem w stronę akcentów słodowych, pale ale, moim zdaniem, najsłabsze z tych trzech, niedochmielone, no i trochę brak mu ciała. Najbardziej przypadł mi do gustu stout, z wyraźnym charakterem. Miejmy nadzieję, że rozwiną się w dobrym kiierunku, o ile uwarunkowania lokalne i ekonomia nie pokrzyżują im planów.
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    #2
    Browar odwiedzony w ostatni wtorek.
    Wychodzi na to, że bar przy warzelni będzie otwarty już niedługo, trwają ostatnie prace wykończeniowe.
    Póki co dla klientów dostępna jest restauracja, gdzie jest główna sala z barem, druga sala z kominkiem i zadaszony ogródek.
    Wystrój restauracji to miszmasz z akcentem lat 80-tych. Są drewniane stoliki, ściany ze skutym tynkiem i odsłoniętą cegłą, kinkiety na ścianach i żyrandole w suficie.
    Obsługa lokalu na duży plus, opiekowała się nami miła i kompetentna kelnerka, za to atmosfera grobowa bez muzyki.

    Dostępne były 4 piwa:
    - Pils
    - Weizen /na zdjęciu/
    - Marcowe
    - Stout

    Wyszedł Lager i Pale Ale.
    Piwa podawane są w "czystym" szkle, nie ma póki co też firmowych podstawek.
    Niestety każdy styl piwa nalewany jest do jednego typu szklanek.
    Na wynos sprzedają w litrowych PET-kach z etykietami.

    Jeśli wierzyć w informacje zawarte w menu, to wszystkie piwa powinny być w jednej cenie 12 zł za pół litra.
    Okazało się, że jest to nieaktualne.
    Pils, Weizen i Stout był faktycznie po 12 zł, ale Marcowe już po 13 zł.
    Jeśli chodzi o PET-ki to ceny są jeszcze wyższe. Za litr marcowego policzyli 34 zł, a za litr Pilsa 30 zł.

    W ofercie gastronomicznej jest wiele ciekawych pozycji, a ceny są przystępne.
    Ja wybrałem zupę ryżową (7 zł) i deruny z kwaśną śmietaną za 26 zł.
    Z ciekawości na stole wylądowała też przystawka: marynowana słonina z cebulą i czosnkiem (27 zł).
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎