Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Alchemik Browar & Pizza, Rybczewice 120 c

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Alchemik Browar & Pizza, Rybczewice 120 c

    Odwiedziłem wreszcie to miejsce. Okolica urocza, więc jeśli ktoś woli spożywać w pięknych okolicznościach przyrody to obok mamy dwór, park podworski i duży zagospodarowany staw z aleją wokół . Lokal mieści się w budynkach pofolwarcznych i gdyby się ktoś uparł mógłby powiedzieć, że budynek z daleka może przywodzić skojarzenia z browarem. Podczas mojej wizyty było pustawo. Na kranach pełen asortyment dotychczas wyprodukowanych piw poza Kwiatem Czarnego Bzu. Ceny za 0, 5 10 -12 zł. Na wynos w butelce złotówkę drozej. Kuchnia to tradycyjne regionalne lubelskie dania: pizza, kebab, tortilla i pita. Jako że nie gustuję w takich lokalnych klimatach wziąłem miskę frytek za 15 zł, która wystarczyłaby spokojnie na trzy osoby.
    Właściciel, który akurat się krzątał po lokalu i browarze na moje pytanie, kiedy zabiorą się za dolną fermentację, odpowiedzaił, że tego nie planują.
    I jeszcze uwaga dotycząca "strategii" marketingowej. Golden Ale jest sprzedwane jako Jane Pełne i szef, skądinąd kontaktowy i sympatyczny powiada, że laik nie kapnie się, że to jakieś ale, lecz skojarzy mu się to z klasycznym lagerem. Wolałbym zamiast milk stouta dry stouta z Rybczewic, ale szef uspokaja mnie, że ten milk stout jest przecież goryczkowy. I rzeczywiście dominują w nim nuty czekoladowo-palone. Piwa niezłe, tylko nazwy nie te.


    Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	27,9 KB ID:	2335486 Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	31,5 KB ID:	2335487 Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	26,7 KB ID:	2335488 Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	40,0 KB ID:	2335489 Click image for larger version  Name:	 Views:	0 Size:	31,5 KB ID:	2335490
    Last edited by Prusak; 29-09-2023, 18:17.
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #2
    Do tajemniczego browaru Alchemik z wielkim trudem, ale dotarliśmy w ostatnią środę, 11 października.
    Miejscowość Rybczewice Drugie jest całkowicie objęta wykluczeniem komunikacyjnym, więc dotarcie tu bez własnego samochodu stanowi duży problem.
    Taksówka z Lublina kosztuje około 200 zł, to też spory wydatek, lepiej napić się na to piwa
    Podjęliśmy ryzyko dojazdu pociągiem z Warszawy do stacji Trawniki, a następnie próbę zorganizowania okazji na własną rękę.
    Między Trawnikami a Rybczewicami nie ma żadnej komunikacji. Pokręciliśmy się chwilę pod stacją i dobiliśmy utargu z młodym chłopakiem, który podjechał swoim samochodem i miał trochę wolnego czasu.
    Zawiózł nas do browaru za 70 zł i umówiliśmy się że przyjedzie po nas z powrotem za około 3 godziny.

    Na miejscu zastaliśmy sporych rozmiarów budynek z napisem Restauracja.
    Dookoła pełno plakatów wyborczych z fałszywymi mordami ozdobionymi pustymi obietnicami.
    Po wejściu (byliśmy około godz. 15:00) zastaliśmy pusty lokal i miłą panią barmankę.
    Po zaabonowaniu pierwszej kolejki (padło na piwo o nic nie mówiącej nazwie "Jasne Pełne) zasiedliśmy w ogródku vis a vis sklepu mięsnego i garmażerii.

    Do wyboru było 5 piw na kranach + jedno dodatkowo w butelce, dokładnie tak samo jak opisał wyżej Prusak.
    Piwa nalewane są do jednego rodzaju szkła bez logotypu browaru. Nie ma też firmowych podkładek.
    Jakość piw jest taka, że najbardziej ze wszystkich mogę polecić Pizzę
    Tak naprawdę tylko Milk Stout był w miarę pijalny, reszta nawet nie warta opisu.

    Jeśli chodzi o kuchnię to jest tortilla (20 zł), pita (22 zł), frytki (12 zł) i danie kebab (20 zł), oraz szeroki wybór pizzy w cenie 25 - 35 zł.
    Próbowaliśmy dwóch rodzajów pizzy i o dziwo było bardzo miłe zaskoczenie. Pizza jest naprawdę godna polecenia.
    Danie typu kebab widzieliśmy jak wylądowało na stoliku obok, zamówione przez dwóch lokalsów. Od razu odebrało apetyt.
    Na zdjęciu pizza Carbonara z piwem Weast Coast IPA.

    Lokal czynny od środy do niedzieli od 14:00 do 20:00 (w piątki i niedziele do 22:00).
    Attached Files

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Małe sprostowanie do postu powyżej. Rybczewice nie są całkowicie wykluczone komunikacyjnie. Kursują tam busy na trasie Lublin - Żółkiewka, dziesięć lub jednaście kursów na dobę.
      A przystanek w kierunku na Piaski, Lublin jest niemal za drzwiami lokalu.
      Last edited by Prusak; 17-10-2023, 23:09.

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1415

        #4
        A jaki przewoźnik tam jeździ i gdzie można znaleźć rozkłady jazdy?

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Nie wiem, jaki przewożnik, pewnie różna drobnica. A rozkład można znaleźć tu.



          Jako że podróżowałem tymi busami w obie strony, przekonałem się, że rozkład jest przestrzegany

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1415

            #6
            Ciekawe. Wygląda na to że wprowadzono mnie w błąd, bo jak dzwoniłem do browaru jakiś czas temu to powiedzieli że busem można dojechać tylko do miejscowości Piaski, a przez Rybczewice nic nie jeździ.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              To jest niestety rezultat tego, że kursy dużej ilości busiarzy nie są wklepane do ogólnodostępnych wyszukiwarek połączeń.
              Też bym się nie zorientował, gdyby nie fakt, ze jedem ze znajomych jeździł regularnie do Żółkiewki.

              Comment

              • pebejot
                Senior
                • 01-2010
                • 1415

                #8
                Zgadza się, nie ma w wyszukiwarkach tych kursów, więc zadzwoniłem do browaru aby uzyskać informację na gruncie i niestety przez wprowadzenie w błąd nie drążyłem dalej tematu, uznając że żadne busy tu jednak nie docierają...
                Człowiek uczy się przez całe życie

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎