Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Puławy, 6 sierpnia 43b, Trzy Korony

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emako
    Piwa Regionalne Puławy
    • 11-2010
    • 105

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi

    Wybacz, ale z racji wykonywanego kiedyś zawodu muszę sprostować (to silniejsze ode mnie ): nie przeniczne, a pszeniczne
    ale wstyd
    PIWA REGIONALNE
    Puławy, Wróblewskiego 29
    www.piwaregionalne.pulawy.pl
    info@piwaregionalne.pulawy.pl
    Zapraszamy:
    pn.-sob. 10-23
    niedziela: 12-21
    Jesteśmy na Facebook'u -> kliknij

    Comment

    • emako
      Piwa Regionalne Puławy
      • 11-2010
      • 105

      #32
      A jednak "oszukują", nieładnie...

      znalezione na mmpulawy:

      "Ostatnim minusem jaki zauważyłem to szklanki. Zgodnie z opisem menu powinny mieć ładowność 0,5l. I co? Nie wyglądają na tyle, ale.. mają 0,5l. Przy drugich odwiedzinach przyszedłem z butelką Perły w kieszeni, po wypiciu świeżego browarka wlałem zawartość butelki do szklaneczki i szklaneczka zapełniła aż po sam brzeg. Płynu było dokładnie aż po brzeg szklanki. A ponieważ przy nalewaniu piwa dostajemy zazwyczaj całkiem sporo piany, więc oczywistym jest, że piwa nie dostajemy 0,5l. Nawet jak ta piana opadnie. W innych lokalach standardem jest większa szklanka z zaznaczoną kreseczką gdzie jest te nieszczęsne "pół litra".
      PIWA REGIONALNE
      Puławy, Wróblewskiego 29
      www.piwaregionalne.pulawy.pl
      info@piwaregionalne.pulawy.pl
      Zapraszamy:
      pn.-sob. 10-23
      niedziela: 12-21
      Jesteśmy na Facebook'u -> kliknij

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #33
        I wielka prapremiera, otwarcie dla vipów i od samego początku rżnięcie klienta na objętości...takie wejścia an rynek to chyba tylko w Polsce.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9730

          #34
          Był taki głupawy dowcip:

          Przychodzi facet do kierownika knajpy i pyta:
          - Ile sprzedajecie dziennie piwa?
          - Noooo..., ze dwieście pięćdziesiąt litrów będzie - odpowiada kierownik.
          - A powiedzieć Wam, co zrobić, żeby sprzedawać trzysta?
          - No pewnie!!!
          - Nalewajcie uczciwie...

          A swoja drogą - czy w gastronomii nie ma obowiązku mieć na szkle miarki?

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            A swoja drogą - czy w gastronomii nie ma obowiązku mieć na szkle miarki?
            A masz miarkę na kieliszkach, albo filiżankach? Wydaje mi się, że obowiązku nie ma, ale może raz przyjść smutny pan lub pani z Inspekcji Handlowej i sobie przeleje wspomniane piwo do menzurki i voila. A najczęściej tacy panowie przychodzą po zgłoszeniu. Wręcz jeżeli zgłoszenie nie jest anonimowe, to kontrola musi być.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              A masz miarkę na kieliszkach, albo filiżankach? Wydaje mi się, że obowiązku nie ma, ale może raz przyjść smutny pan lub pani z Inspekcji Handlowej i sobie przeleje wspomniane piwo do menzurki i voila. A najczęściej tacy panowie przychodzą po zgłoszeniu. Wręcz jeżeli zgłoszenie nie jest anonimowe, to kontrola musi być.
              I od tej pory barman będzie używał takiego miarkokufelka z nierdzewki, jakimi odmierzają niektórzy wódkę

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                I od tej pory barman będzie używał takiego miarkokufelka z nierdzewki, jakimi odmierzają niektórzy wódkę
                No ale że mu się będzie bardziej pienić, to będzie łyżką pianę wybierał dwa razy.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • fuliano
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1825

                  #38
                  Fala, to jak to jest, z ciemnego bursztynowe wyszło?
                  Nigdy nie było mowy o ciemnej pszenicy
                  Last edited by fuliano; 04-09-2011, 08:35.

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi

                    A swoja drogą - czy w gastronomii nie ma obowiązku mieć na szkle miarki?
                    Sprawę reguluje:

                    Dz.U. 2007 nr 3 poz. 27
                    Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 grudnia 2006 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla przyrządów pomiarowych.



                    Od strony 30.

                    Z tego co na szybko przeczytałem bez zwracania uwagi na lapsusy to naczynia wyszynkowe powinny być oznaczone kreską z informacją o ich pojemności.
                    Last edited by Gringo; 04-09-2011, 09:08.

                    Comment

                    • Gringo
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 2151

                      #40
                      A jak powinny, to czy muszą ?

                      Comment

                      • Fala
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 671

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                        Fala, to jak to jest, z ciemnego bursztynowe wyszło?
                        Nigdy nie było mowy o ciemnej pszenicy
                        Już jestem i piszę, tak byłem wczoraj w Trzech Koronach. Miałem spróbować dostępnych pilsa i pszenicy, ale jak podeszła ... Pani z obsługi, ale nie była to typowa kelnerka, raczej szefowa, to spytałem o ciemne i ... okazało się, że od piątku dostępne jest ... bursztynowe (usłyszałem, jak kelner mówi do jakiegoś gościa, że to pszeniczne ciemne). Typowe ciemne ma być podobno w następnym miesiącu.
                        Spróbowałem wszystkie trzy rodzaje dostępnych piw i najbardziej smakowało mi pszeniczne (jasne). Pils i bursztynowe nie powaliły mnie, ale oba pijalne
                        Obsługa czyta posty w necie, bo pytali, gdzie będą fotki, które robię, na mmpulawy, czy na browar, a jak powiedziałem, że browarbiz to padło, ze znowu będzie o szmacie (ukłony dla MINIAKos )
                        Osobiście na obsługę nie mogliśmy narzekać (byłem z małżonką, która nie pije piwa, więc dostała inny napój z % - pozdrowienia dla Pani obsługującej nas ) , ale słyszałem zdenerwowane głosy oczekujących gości, a było ich (gości) sporo (zajęte były wszystkie miejsca na tarasie). Za to na dolnej sali wolnych miejsc było do wyboru.
                        Sam lokal bardzo ładny, elegancko urządzony. Taras przyjemny z bardzo ładnym widokiem na Wisłę, ale niestety wieczory coraz chłodniejsze i trzeba szukać schronienia wewnątrz. Tam czekają na nas kręgielnia z 2 torami (pierwsza w Puławach), "piłkarzyki" i wygodne miejsca przy stołach (podobnie jak i na dworze) zarówno dla 2-3 osób jak i dla 6.
                        O dolnej sali napiszę tylko, że wielka, bo od razu skierowałem swoje kroki na górę.
                        ================================================
                        Generalnie z wizyty jestem zadowolony i jeszcze tam powrócę.

                        Emako, to kiedy idziemy na piwko do Trzech Koron?
                        Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
                        Admin ma zawsze rację

                        PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

                        Comment

                        • MINIAKos
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 151

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fala Wyświetlenie odpowiedzi
                          Obsługa czyta posty w necie, bo pytali, gdzie będą fotki, które robię, na mmpulawy, czy na browar, a jak powiedziałem, że browarbiz to padło, ze znowu będzie o szmacie (ukłony dla MINIAKos )
                          Niech czytają i się poprawiają

                          Comment

                          • dreads
                            Basowy
                            • 09-2009
                            • 520

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                            A jak powinny, to czy muszą ?
                            W aktach prawnych słowo "powinny" jest równoznaczne z "muszą"
                            edit: w większości przypadków bo zdarza się, że jest inaczej. W tej sytuacji byłbym za interpretacją, że muszą.
                            Last edited by dreads; 04-09-2011, 18:25.

                            Comment

                            • fans
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 195

                              #44
                              Czy browar Trzy Korony sprzedaje swoje piwa w butelkach?.

                              Comment

                              • emako
                                Piwa Regionalne Puławy
                                • 11-2010
                                • 105

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fans Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czy browar Trzy Korony sprzedaje swoje piwa w butelkach?.
                                Jeszcze nie.
                                PIWA REGIONALNE
                                Puławy, Wróblewskiego 29
                                www.piwaregionalne.pulawy.pl
                                info@piwaregionalne.pulawy.pl
                                Zapraszamy:
                                pn.-sob. 10-23
                                niedziela: 12-21
                                Jesteśmy na Facebook'u -> kliknij

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎