Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
    Jeszcze nikt nas nie zhejtował za "Porter z Cieszyna"

    A ja dziękuję, że wreszcie wczoraj moglem się napić beczkowego portera, dla mnie był bomba i byle zawitał na stałe
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Komar_Pafnucy
      Senior
      • 08-2005
      • 1114

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
      Jeszcze nikt nas nie zhejtował za "Porter z Cieszyna"
      To może ja zacznę. Dlaczego tak drogo?

      Multitap Crawl
      Multitap Crawl na Facebook

      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9735

        No, dobra. Byłem. Wprawdzie nie na romantycznej kolacji , ale na obiedzie z małżonką. Własną.
        Muszę przyznać, że rodzaj kuchni jakoś do tej pory nam się nie "meczował" z piwem. ale po jakiejś godzinie-półtorej od zakończenia obiadu zaczęlo mnie tak suszyć, że zrozumiałem wszystko... .
        Nie jestem wielkim fanem ani smakoszem kuchni "dalekich" (jako człowiek przywiązany plus-minus do kręgu kultury śródziemnomorskiej ), ale... smakowało.
        Jedyny błąd popełniliśmy, zamawiając i rybę, i jagnięcinę w takim samym sosie. Nie dało to szans rybie... . Na przyszłość będę pamiętać o większym róznicowaniu kombinacji.
        O wyborze piw nie będę się rozwodził, starałem się zachować wstrzemięźliwość... Ale jutro wpadnę z kolegą/sponsorem i wtedy na pewno wprowadzę do organizmu portera (tak, tego z Cieszyna ).
        Wystrój lokalu szału nie czyni, ale to wielokran (i to w "Domu Wędkarza"), a nie galeria sztuki. Rozumiem, że lokal zyskuje na wystroju, gdy się zapełni, my byliśmy w sobotę po południu, i tłumów (jeszcze?) nie było.
        Przedstawiłem Masona małżonce, żeby mogła się chwalić, że zna (kolejną) sławną osobę... . Chyba była zawiedziona, Mason wypadł zdecydowanie zbyt kulturalnie...

        Comment

        • filipgun
          Member
          • 03-2012
          • 99

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
          Jeszcze nikt nas nie zhejtował za "Porter z Cieszyna"
          Bo tutaj nie ma czego hejtować

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            Wczoraj zamontowali nam klimę, działa i nie wysadza korków . Do tego Łaj-Faj śmiga ładnie, uznaliśmy że to okazja do świętowania i podpięliśmy Christmas Ale z angielskiego St. Peter's

            Rowing Jack już na wykończeniu, ale wczoraj doszła nowa dostawa Pacifica, więc jakoś to będzie

            W lodówkach desant BrewDoga, między innymi takie cuś: http://www.ratebeer.com/beer/brewdog...hemist/168950/
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9735

              Żebyś ze szczęścia nie oszalał: wczoraj w kiblu był mały dizaster, a panie kelnerki miały kłopoty z synchronizacją ogarnięcia .
              A oprócz hejtów; żarcie i popita nadal pierwsza klasa .

              Comment

              • yoda79
                Senior
                • 01-2013
                • 861

                Czyli jednak nie wykończyłem RJ
                Nie ma co - Chmielarnia trzyma poziom.
                Last edited by yoda79; 17-07-2013, 11:26.

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  Pacific już na kranie. Mamy sześć beczek, więc do weekendu powinno wystarczyć
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Montujecie beczki na kranach? Tak do góry dnem, jak baniaki z wodą?

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2295

                      Z Chmielarnii wyniosłem pozytywne wrażenia. Byłem wczoraj większa grupą (około 10 osób).
                      Na początek usiedliśmy na kanapach gdzie miała być za dwie godziny inna rezerwacja. Ale jak się okazało ile nas jest kelnerka przeniosła rezerwację na inny stolik.
                      Obsługa sprawna, kelnerka interesowała się nami, co się dosyć często w W-wie nie zdarza.
                      Z drobnych minusów:
                      - do kibla chodzi się na razie na górę do Wędkarzy, jest jeden pisuar i jedna kabina, więc potrafi robić się kolejka;
                      - mimo obklejonych kilku słupów etykietami od piw oraz kawałka ściany kapslami wnętrze jest dosyć ascetyczne; nie bójcie się zagospodarować pozostałych ścian czy sufitu bardziej pubowym, piwnym wystrojem.
                      - brakuje możliwości degustacji piw przed zakupem, mam na myśli próbek np. w klieliszku 20 ml.; czasem suchy opis barmana może być dla danej, mało zorientowanej piwnie osoby niewystarczający; w poznańskiej Setce Pub taki system b. dobrze działa.

                      Wykończyłem beczkę Zawiercia Bursztynowego. Miło spijać ostatki

                      Comment

                      • MrSatan
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 317

                        Dziwne, bo jak byłem ok. tygodnia temu to kibelek był czynny na dole - zaraz obok schodów na górę, naprzeciwko wejścia.

                        Comment

                        • fuliano
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1825

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MrSatan Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dziwne, bo jak byłem ok. tygodnia temu to kibelek był czynny na dole - zaraz obok schodów na górę, naprzeciwko wejścia.
                          Oni już tak mają, co jakiś czas im się ten kibelek na dole zawiesza

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2295

                            Jeszcze jedno- jaki rodzaj piwa Uhersky Brod był w piątek na kranie nr 4 - Patriot?

                            Comment

                            • emes
                              Nadszyszkownik Chmielowy
                              • 08-2003
                              • 4275

                              Żadne WC nie wytrzyma tego, jak klienci wrzucają tam co popadnie. Byłem wczoraj, wszystko działało.

                              Comment

                              • Mason
                                Senior
                                • 02-2010
                                • 3280

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                                - brakuje możliwości degustacji piw przed zakupem, mam na myśli próbek np. w klieliszku 20 ml.; czasem suchy opis barmana może być dla danej, mało zorientowanej piwnie osoby niewystarczający; w poznańskiej Setce Pub taki system b. dobrze działa.
                                Zawsze można nabyć deskę z pięcioma setkami
                                JEDNO PIVKO NEVADI!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎