Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Twarda 42, Chmielarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • warzechow
    Senior
    • 07-2005
    • 354

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
    (źle skalkulowana cena deski na początku)
    Też się uczymy, bo nie ma nawet co porównywać tego biznesu do zabawy, którą uprawialiśmy w Kotku. Chyba tez nie do końca mieliśmy na starcie wiedzę, że tak dużo drogich będzie u nas gościć i dobrze schodzić.

    Comment

    • warzechow
      Senior
      • 07-2005
      • 354

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
      Pomysł z Deską+ wyjątkowo oceniam pozytywnie bo zostawiono Deskę standard. Piwa kosztujące ok. 20 złotych przy desce za 15, schodziły by tylko jako deska
      Nawet teraz zamawiając z aktualnej listy ( NIECH NIKT NIE PRÓBUJE TEGO ROBIĆ ) deskę z piwami za 14, 16, 17, 18, 19 pln, otrzymujecie piwa wartości 16,80 za 15 złotych.
      A czy my kurna jesteśmy jakimś piwnym PCK ?
      Czekamy na klientów zamawiających deskę z nr. 1, 2, 3, 4 i może Pacyfic, i takich nam życzcie

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Przyznam się bez bicia, że ostatnio miałem pomysł zamówić deskę 5 x 100 ml Halcyona.

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          Przyznam się bez bicia, że ostatnio miałem pomysł zamówić deskę 5 x 100 ml Halcyona.
          W Omercie już widziałem taki cuda
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika warzechow Wyświetlenie odpowiedzi
            Nawet teraz zamawiając z aktualnej listy ( NIECH NIKT NIE PRÓBUJE TEGO ROBIĆ ) deskę z piwami za 14, 16, 17, 18, 19 pln, otrzymujecie piwa wartości 16,80 za 15 złotych.
            A czy my kurna jesteśmy jakimś piwnym PCK ?
            Czekamy na klientów zamawiających deskę z nr. 1, 2, 3, 4 i może Pacyfic, i takich nam życzcie
            Trzeba zastosować sprzedaż wiązaną. Do każdej deski obowiązkowo zdjęcie Masona z autografem za jedyne 10 zeta i wychodzicie na plus.

            Comment

            • Małażonka
              Senior
              • 03-2003
              • 4602

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
              Trzeba zastosować sprzedaż wiązaną. Do każdej deski obowiązkowo zdjęcie Masona z autografem za jedyne 10 zeta i wychodzicie na plus.
              I jeszcze można bić się o złotą patelnię

              Comment

              • emes
                Nadszyszkownik Chmielowy
                • 08-2003
                • 4275

                Frekwencja w piątek popołudniu niezła, nie było stolika wolnego. Bardzo mnie to cieszy, chociaż z drugiej strony nie miałem możliwości zjeść w godziwych warunkach, to tylko smakowałem wyśmienite piwo przy barze. Oczywiście zawsze można wcześniej zamówić stolik

                Comment

                • Komar_Pafnucy
                  Senior
                  • 08-2005
                  • 1114

                  Wczoraj wieczorem też nie było wolnych stolików.
                  Jagnięcina w sosie z orzechów nerkowca wyśmienita.

                  Multitap Crawl
                  Multitap Crawl na Facebook

                  "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                  Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                  Comment

                  • warzechow
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 354

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                    Trzeba zastosować sprzedaż wiązaną. Do każdej deski obowiązkowo zdjęcie Masona z autografem za jedyne 10 zeta i wychodzicie na plus.
                    Pomysł przedni - do deski standart Mason w firmowej koszulce, do deski + bez . Muszę to z nim obgadać.
                    A teraz będę klientem.
                    Poszliśmy dzisiaj z żoną do Chmielarni - a co, 16 rocznica ślubu zobowiązuje. Zawsze chodziliśmy do Santorini - taka tradycja, ale w tym roku odmiana.
                    Bylismy ok. 19.30 i załapalismy się na jedyny wolny 2-osobowy stolik przy chłodni ( za rok zrobię jednak rezerwację ). Na start i na czczo, bo tylko po śniadaniu, duży cieszyński porter - 9,5 % - dobry, ale zakręcił mną gładko. Dopiero po kaczce w bazylii doszedłem do siebie.
                    Na drugi ogień poszedł Chouffe Houblon z kranu 15 - wyśmienite, lubię belgijskie triple, więc to bardzo mi smakowało. Po kradzieży kawałków kurczaka w sosie czosnkowym z talerza żony, byłem gotowy na kran 16 - Thornbridge Halcyon. Wszedł gładko, ale i tak 15 dla mnie najlepsza.
                    Wnioski:
                    - fajnie przyjechać sobie z niepijącą żoną do własnej knajpy
                    - placki - czosnkowy i masłowy są swietną przegryzką do piwa, nawet bez dania głównego
                    - Ram faktycznie mistrzem jest
                    - jest głośno, nie słyszałem muzyki, ale gwar rozmów był faktycznie duży - musimy popracować nad wygłuszeniem
                    Tak na marginesie - strasznie, ale to strasznie fajnie siedzieć sobie przy stoliku , pić dobre piwo i jeść wyśmienitą kaczkę i widzieć full ludzi i dużo znajomych twarzy. I to nie chodzi o to, że interes się kręci -bardziej, że pomysł piwno-kulinarny się sprawdza i ludzie wracają, pomimo braku prądu i awarii kibla.
                    Sławek

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      Dobre. Tak sie tworzy historię
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • purc
                        Senior
                        • 02-2009
                        • 650

                        Byłem dzisiaj ze znajomą. Atmosfera i wystrój przypomina mi Euston Pub w Londynie, albo kilka czeskich pubów w Brnie czy okolicach. Proste stoliki , gwar, niski sufit , miła atmosfera - to pub dla miłośników piwa , nie dla snobów /jakiś tu się objawił ostatnio, pisząc , że nie je , tam gdzie menu na plastiku, bo to mu przypomina bar/. Hańba temu snobowi.
                        Jedzenie bardzo dobre / kalmary wciąż tak ostre jak na otwarciu - dzięki Ram/, chociaż vindaloo może powinno być bardziej octowe i ostre? Warzywa hinduskie bardzo dobre.
                        Wybór piw przemyślany i znakomity. Podział na 0.25, 0.33 , 0.5 bardzo ułatwił mi wprowadzenie mojej przemiłej w świat piwa. Mason za barem to mistrzostwo świata. Dzięki.

                        Comment

                        • purc
                          Senior
                          • 02-2009
                          • 650

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                          Byłem dzisiaj ze znajomą. Atmosfera i wystrój przypomina mi Euston Pub w Londynie, albo kilka czeskich pubów w Brnie czy okolicach. Proste stoliki , gwar, niski sufit , miła atmosfera - to pub dla miłośników piwa , nie dla snobów /jakiś tu się objawił ostatnio, pisząc , że nie je , tam gdzie menu na plastiku, bo to mu przypomina bar/. Hańba temu snobowi.
                          Jedzenie bardzo dobre / kalmary wciąż tak ostre jak na otwarciu - dzięki Ram/, chociaż vindaloo może powinno być bardziej octowe i ostre? Warzywa hinduskie bardzo dobre.
                          Wybór piw przemyślany i znakomity. Podział na 0.25, 0.33 , 0.5 bardzo ułatwił mi wprowadzenie mojej przemiłej w świat piwa. Mason za barem to mistrzostwo świata. Dzięki.
                          PS. Ageless po 15.08.please.

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            Wrócił Pils Manufakturowy! Mamy cztery beczki i nie zawahamy się ich użyć!

                            01. Ciechan Miodowe 8/6/4
                            02. Manufaktura Piwna Pils 6/5/3
                            03. Artezan Witbier 10/7/5
                            04. Opat Grapefruitowy 8/6/4
                            05. Lindemans Cassis 19/13/10
                            06. Limburgse Witte 13/9/7

                            07. Artezan Pacigic 10/7/5
                            08. Pracownia Piwa Hey Now 10/7/5
                            09. BrewDog Alpha Dog 14/10/7
                            10. Primator Stout 8/6/4
                            11. AleBrowar King of Hop 10/7/5
                            12. BrewDog IPA is Dead - Dana 18/13/9

                            13. Porter z Cieszyna 10/7/5
                            14. Ruthless Rye IPA 17/12/9
                            15. Chouffe Houblon - 22/15/11
                            16. Thornbridge Halcyon 16/12/8
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              Jeszcze nikt nas nie zhejtował za "Porter z Cieszyna"
                              Parę zmian:
                              01. Primator Weizen 8/6/4
                              05. Lindemans Kriek 16/12/8
                              07. Rowing Jack 10/7/5
                              16. BrewDog Hardcore IPA 18/13/9
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • yoda79
                                Senior
                                • 01-2013
                                • 861

                                Ta buźka Was uratowała
                                Wczoraj żona miała spotkanie integracyjne czy coś w tym stylu i wysłałem ją do Chmielarni. Ludzie podobno byli zaskoczeni, że piwo może tak smakować, a rarytasów aż tak wielkich nie pili.
                                Interpeluję Masonie o Kormorana, np. AIP-ę.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎