Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Żurawia 32/34, Piw Paw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    W sobotę tydzień temu o 1 w nocy ścisk, koło drugiej się przeczyściło. Duchota w środku straszna. Ceny chyba podskoczyły (ostatni raz byłem w wakacje), ale dobrze, że istnieje całodobowy lokal w centrum, w którym na pewno będzie coś dobrego z beczki. Na dwa piwka można wpaść, a trzecie i czwarte wziąć w plastiku do domu. Co uczyniłem.

    Comment

    • slababateria
      Junior
      • 11-2014
      • 12

      Fajne miejsce, ale naprawdę drogo. Wziąłem Blakalicious American Stouta na miejscu - 16 zł. W KiK to samo piwo za 12 zł i to na dodatek z pompy. Różnica jak na mój gust trochę zbyt duża.

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        Środa, godzina 18 ludzi tłum.
        Wypiłem niezłą pszenicę z Pivovarii i uciekłem - za dużo ludzi, za głośna muzyka, ceny wysokie.
        Natomiast niezmiennie nie mogę wyjść z podziwu ile im tam piw schodzi - non stop ktos przy barze, jakis dobry czlowiek wziął przy mnie z 7 litrowych petów

        Comment

        • aniawu
          Junior
          • 09-2012
          • 7

          To nie miejsce to jakieś zakrzywienie czasoprzestrzeni ;-)

          Comment

          • abelincoln
            Senior
            • 01-2010
            • 286

            Nie było miejsc w Kuflach, więc wstąpiłem tam - aczkolwiek tylko na chwilkę. Bo szybko sobie przypomniałem dlaczego nie przepadam za tym miejscem. Nadal jest tam bardzo tłoczno, głośno i pomimo kilkudziesięciu lanych piw - to jak się pytam o wędzonkę czy innego koźlaka, to proponuje mi się butelkę. Jedną :-)

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              Ty... Ty... Ty... piwny kontrrewolucjonisto!
              Dlaczego nie chciałeś AP-y, IP-y, czy jakiegoś innego piwa o sześciowyrazowej nazwie stylu (stylu?)??? .

              Comment

              • Antylop
                Senior
                • 10-2009
                • 1415

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abelincoln Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie było miejsc w Kuflach, więc wstąpiłem tam - aczkolwiek tylko na chwilkę. Bo szybko sobie przypomniałem dlaczego nie przepadam za tym miejscem. Nadal jest tam bardzo tłoczno, głośno i pomimo kilkudziesięciu lanych piw - to jak się pytam o wędzonkę czy innego koźlaka, to proponuje mi się butelkę. Jedną :-)
                Tam trzeba przychodzić w godzinach ranno-przedpołudniowych
                Ok. 9:00 - 10:00 nigdy nie ma tłoku.
                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4538

                  Wiedziałem, że w czasie pandemii PiwPaw na Żurawiej/Parkingowej prowadzi sprzedaż na wynos piw lanych z beczek do PET-ów jednak nie wiedziałem, że odbywa się to z fajną promocją. Mianowicie do każdego litra zakupionego piwa można dokupić drugi litr tego samego lub tańszego za jedyne 2 zł. Ponadto Rohozec Nealko w butelce można dostać gratis. Do niedzieli 17 maja czynne 10-22, natomiast 18 maja o godzinie 0.00 powrót do cyklu pracy 24 h z klientami zasiadającymi wewnątrz. Pierwsi goście otrzymają gratisowe piwa i piękne przyłbice wykonane z petainerów .
                  Last edited by dadek; 16-05-2020, 00:55.

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4538

                    I jeszcze jak się właśnie dowiedziałem, od północy oprócz gratisa na powitanie, wszystkie piwa w cenie 10 zł.

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4538

                      Obecnie znów PiwPaw pracuje jako sklep piwny. Ceny rewelacyjne - lane do PET-ów piwa polskie (także portery i RIS-y) i czeskie po 10 zł litr, belgijskie po 20. Duży wybór butelkowych po 5 zł co w większości jest połową ceny w sklepach. Do kupienia również szkło firmowe PiwPaw, Pinta, Waszczukowe i inne po 5 zł. Na razie czynne 14-22 ale na dniach godziny pracy mają być przedłużone 10-24.

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4538

                        Obecne godziny otwarcia 10-22. Krany obsadzone prawie w pełni, beczki rotują. Polskie butelkowe już bardzo przerzedzone ale za to belgijskich wielki wybór (ceny bardzo przystępne) za sprawą dostawy z zamkniętego łódzkiego PiwPaw.

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          • 06-2004
                          • 4994

                          Piw Paw chyli się ku upadkowi

                          Legendarny pub sprzedający Kraftowe piwo – PiwPaw, jest bliskie upadkowi. Z czterech lokali jakie działały przed pandemią, został już tylko jeden, w centrum Warszawy.
                          Niestety i jego dni są jednak policzone ze względu na zaległości czynszowe, których nie będzie w stanie spłacić.
                          Jak zwierzył się dziennikarzowi money.pl barman, klub nie ma już po prostu terminala, gdyż przygotowuje się do zamknięcia. Na pamiątkę na odchodne można sobie kupić szklankę, z której piło się piwo. Choć tak można wesprzeć upadający biznes.
                          Właściciel PiwPaw-a zwierzył się dziennikarzowi money.pl, że restrykcje rządu zniszczyły biznes jego życia.
                          – Za trzy dni muszę zapłacić 250 tys. złotych zaległego czynszu. Z czterech lokali został nam jeden. Nie wiem, co będzie za tydzień. Może pójdę do więzienia za długi. A może podpalę się pod Kancelarią Premiera, bo już takie myśli chodzą po głowie – mówi załamany właściciel pubu.

                          Źródło: radiozet.pl/ money.pl
                          5400 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          • yavo
                            Młóto w butach
                            • 03-2009
                            • 909

                            Dlatego pewnie jest otwarty, mimo obostrzeń.

                            Comment


                            • purc
                              purc commented
                              Editing a comment
                              Paradoksem jest, że najbardziej badziewny pub w Warszawie, do którego wstępowało się wyłącznie w stanie upojenia po zamknięciu pobliskich Kufli i Kapsli o 2 lub 4 rano, gdzie z ponad pięćdziesięciu kranów lano tak zimne piwo, że nie czuć było wad długo niesprzedanego piwa, a tym mniej jakichkolwiek jego zalet, więc paradoksem jest, że ten pub stał się symbolem walki przedsiębiorców walczących o przetrwanie z bezduszną machiną państwa, działającego nielegalnie bez ustawowej podstawy prawnej i nasyłającego na Michała idiotyczne kontrole, policję i mandaty, bo wiedzą że zamknięcie pubu będzie obalone w sądzie. Ostatni będą pierwszymi, jeśli przeżyją.A i tak na krótką chwilę.
                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎