Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Żurawia 32/34, Piw Paw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
    50 nalewaków to przesada – na dziś. I jeszcze na parę lat.
    Rzeczywistość to zweryfikuje.

    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658

      #17
      Już działa sklep internetowy sklep.piwpaw.pl

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #18
        Niby fajna gra słów, ale ten "paw" to niezbyt szczęśliwie brzmi- oby nie proroczo.

        50 kijów... Przebicie jak w ostrej partii pokera. Bardzo jestem ciekaw, co z tego wyjdzie, przecież tam trzeba będzie zatrudnić stado obsługi.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #19
          Pytanie czy jest tyle potrzebnych? czy to nie zwykła fanberia albo co gorzej chwyt marketingowy na start. Sami wiecie, że przy zachowaniu dobrej rotacji da się obskoczyć z 10 nalewakami. Wystarczy, ze piwa będą smaczne, wyraziste i stosunkowo nie za drogie.

          Comment

          • belze
            Senior
            • 02-2004
            • 301

            #20
            Nalewaków będzie dokładnie 57; a miejsca (lada) niezbyt duża. Ciężko będzie tam im tyle upchnąć

            Comment

            • legart
              Senior
              • 06-2012
              • 913

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belze Wyświetlenie odpowiedzi
              Nalewaków będzie dokładnie 57; a miejsca (lada) niezbyt duża. Ciężko będzie tam im tyle upchnąć
              Może mają dużą chłodnie na beczki (bo nie wyobrażam sobie zeby trzymali tyle beczek w ciepełku).

              Comment

              • grew
                Senior
                • 05-2009
                • 766

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belze Wyświetlenie odpowiedzi
                Nalewaków będzie dokładnie 57
                Ciekawy eksperyment na skalę europejską

                Comment

                • PragueBeer
                  Junior
                  • 09-2013
                  • 17

                  #23
                  Trzeba się tylko cieszyć, że powstają kolejne miejsca, w końcu to stolica europejska a zaledwie jest kilka sensownych lokali z dobrym piwem i jakąś większą ilością kranów. I tak jseteśmy pustynią pod tym wzdlędem, a lolak z więcej niż 4-5 kranami (nie mówię o koncerniakach) jest już uważany za "wow!". Przykładowo w Pradze lokale z 6-10 kranów to normalne puby (a raczej hospody/pivnice), większe ilość typu 30+ też nie są niczym szczególnym. U nas te 50 kranów to też nie jest jakiś szczyt europejski, jak kolega napisał, ale raczej będzie ciężko utrzymać świeżość piwa przy tej ilości, zwłaszcza na dopiero rozwijającym się rynku...
                  zdravím,
                  kamarád s Žižkově

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #24
                    większe ilość typu 30+ też nie są niczym szczególnym.
                    No ja bym powiedział, że jednak są czymś szczególnym. Zly Casy i Prague Beer Museum mogą się taką ilością tylko pochwalić, z czego PBM ma równe 30.
                    Last edited by pioterb4; 04-09-2013, 10:38.

                    Comment

                    • belze
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 301

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
                      Może mają dużą chłodnie na beczki (bo nie wyobrażam sobie zeby trzymali tyle beczek w ciepełku).
                      Tak - będą mieli dość sporą chłodnię; natomiast mówiłem o miejscu na nalewaki. Chyba że nalewaków mniej niż piw i będzie istniał jakiś system przepinania rur (gdzieś chyba coś podobnego na zachodzie widziałem).

                      Comment

                      • PragueBeer
                        Junior
                        • 09-2013
                        • 17

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                        No ja bym powiedział, że jednak są czymś szczególnym. Zly Casy i Prague Beer Museum mogą się taką ilością tylko pochwalić, z czego PBM ma równe 30.
                        Racja, i np. PBM ma czasami problemy z zachowaniem jakości. Nic szczególnego w tym znaczeniu, że nie robi to specjalnie na nikim wrażenia skoro co krok są miejsca z kilkoma-kilkunastoma kranami, a kolejny lokal jest drzwi obok ;-)
                        Ostatnio tylko Zlý časy poszły dalej w wyścig na krany (kolejne 13, w sumie działa ok.40), tylko jaki to ma sens ?
                        A kolejna kwestia - jak u nas na kranie mam się napić piwa średnio za ok. 10zł, do tego ok.6% mocy, to długo nie posiedzę (choć i tak siedzę ;-) ) - porównując i przeliczając naszych sąsiadów: ok.4,5-5zł i średnio 4,5%. Więc można mieć dużo kranów i często podpinać nowe beczki.
                        zdravím,
                        kamarád s Žižkově

                        Comment

                        • kishar
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 1691

                          #27
                          Zly casy mają teraz 48 kranów.

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #28
                            Are you sure? Mnie się wydawało że na każdej z trzech kondygnacji jest około 12 kranów, więc według moich rachunków 36 do 38 w porywach.

                            Comment

                            • kishar
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 1691

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Are you sure? Mnie się wydawało że na każdej z trzech kondygnacji jest około 12 kranów, więc według moich rachunków 36 do 38 w porywach.
                              Tak piszą na swojej stronie a jak jest w rzeczywistości to nie wiem jak byłem ostatnio to jeszcze nie było otwartego 3 baru,

                              Comment

                              • StefanP
                                Member
                                • 02-2012
                                • 71

                                #30
                                Podobno kryzysu nie ma, ale ceny rosną a pensje nie. Podejrzewam że piwo będzie w cenie standardowej ok. 10 zł. Kto wypije te 57 kranów w tydzień? Może połowa to będzie coca-cola, soczki i herbata? Ktoś porywa się trochę ale to jego biznes i jego ryzyko. My poczekamy, zobaczymy. Albo wszystkich zaskoczy, albo da innym nauczkę na przyszłość

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎