Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Żurawia 32/34, Piw Paw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Byłem, zobaczyłem, wypiłem, piwo na wynos zakupiłem.
    Sam lokal super sprawa tylko te butelki i kaucje za nie.....

    Nie przypominam sobie abym takie płacił w PDSL (może nie zauważyłem). Kaucja za plastikowy PET 1 zł. Kaucja to dla mnie znaczy, że jest to towar zwrotny tylko, że tu, zwrócić nie można, można jedynie go wyczyścić i przyjść ponownie. Jakoś nie widzę sobie siebie krążącego po mieście z pustymi PET-ami, no ale to juz mój problem. Co uzasadnia tak wysoki zarobek na tej flaszcze, że trzeba za nią płacić 1 zł? Czy Jabłonowo w cenie piwa w PET ma wliczoną wartość butelki? Pewnie tak, kilka groszy...
    Inna bolączka - nie można sobie kupić beczkowych piw po pół litra, chcąc niechcąc, jestem zmuszony wziąć litr czegoś co nie wiem jak mi posmakuje. Problem nalać w taki pet pół litra jednego piwa, w drugi pół litra drugiego? Okazuje się to być problemem.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • filipgun
      Member
      • 03-2012
      • 99

      Po to pewnie wprowadzili kieliszki degustacyjne

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Dla kierowcy chcącego kupić piwo do domu to i tak nie robi żadnej różnicy
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • legart
          Senior
          • 06-2012
          • 913

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Byłem, zobaczyłem, wypiłem, piwo na wynos zakupiłem.
          Sam lokal super sprawa tylko te butelki i kaucje za nie.....

          Nie przypominam sobie abym takie płacił w PDSL (może nie zauważyłem). Kaucja za plastikowy PET 1 zł. Kaucja to dla mnie znaczy, że jest to towar zwrotny tylko, że tu, zwrócić nie można, można jedynie go wyczyścić i przyjść ponownie. Jakoś nie widzę sobie siebie krążącego po mieście z pustymi PET-ami, no ale to juz mój problem. Co uzasadnia tak wysoki zarobek na tej flaszcze, że trzeba za nią płacić 1 zł? Czy Jabłonowo w cenie piwa w PET ma wliczoną wartość butelki? Pewnie tak, kilka groszy...
          Inna bolączka - nie można sobie kupić beczkowych piw po pół litra, chcąc niechcąc, jestem zmuszony wziąć litr czegoś co nie wiem jak mi posmakuje. Problem nalać w taki pet pół litra jednego piwa, w drugi pół litra drugiego? Okazuje się to być problemem.
          W PDSL też doliczają 1 pln za butelkę tylko że to chyba nie nazywa się u nich kaucja

          Comment

          • gwzd
            Senior
            • 01-2012
            • 622

            W PDSL kaucja za butelkę była od zawsze.

            Co do braku lania 0,5l na wynos to faktycznie słabo, na Pradze było (jest?) to możliwe.

            PS - nie sądzę, aby Piw Paw płacił za te butelki "kilka groszy". To nie browar ze zautomatyzowaną linią rozlewniczą, aby kupować PETy w tysiącach sztuk.
            Last edited by gwzd; 23-10-2013, 10:22.

            Comment

            • krejzol
              Junior
              • 03-2009
              • 24

              W PDSLu też nie ma możliwości zakupu pół litra na wynos, tylko litrowe z tego co wiem. Jednak zawsze można poprosić o małą próbkę piwa sprzedawcy przed zakupem (oczywiście za friko), albo wziąć małe na spróbowanie, zanim się weźmie większą porcję na wynos

              Comment

              • legart
                Senior
                • 06-2012
                • 913

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krejzol Wyświetlenie odpowiedzi
                W PDSLu też nie ma możliwości zakupu pół litra na wynos, tylko litrowe z tego co wiem. Jednak zawsze można poprosić o małą próbkę piwa sprzedawcy przed zakupem (oczywiście za friko), albo wziąć małe na spróbowanie, zanim się weźmie większą porcję na wynos
                To w PDSL leją do 0,3 albo innego małego szkiełka ?Bo jakoś nidy nie widziałem - fakt że chyba ze 2 miesiące mnie tam nie było.

                Comment

                • olie
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 777

                  W PDSL jest, a przynajmniej była, możliwość wzięcia małego piwa. Prawdopodobnie 0,3l, ale bardziej się opłaca brać 0,5l.

                  Comment

                  • yoda79
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 861

                    Brałem pół litra w Lustrach dzięki uprzejmości barmanek, a że ekipa w PiwPawiu ta sama, więc pewnie też się da.

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      Martwi mnie szaleństwo cenowe. To, że Kopyro-Widawy są po 14 to rozumiem, że efekt pozycjonowania przez producentów i dawno zamknąłem sobie szlaban na taką postawę i po prostu nie kupuję z założenia. Ale wzrost cen np.: PINT do 12 zeta to dla mnie przesada i nie rozumiem dlaczego tak jest? Wiem, że lokal w dużej mierze chce zachęcić do brania na wynos ale mimo wszystko mnie to szokuje.
                      A sam lokal przypadł mi do gustu, szeroki bar przy którym można stanąć z boku nie przeszkadzając jednocześnie zamawiającym piwo, jedno miejsce zamawiania co powoduje brak wpychania się z boku. W ogóle jest dobrze, tylko te ceny niektórych piw...
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • yoda79
                        Senior
                        • 01-2013
                        • 861

                        Pozostaje się zgodzić z VanPurem, wybór świetny, ale za 14 za Kormorana czy 12 za Pintę to za dużo.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          Wpadłem w miniony piątek po osiemnastej na szybkiego Kreta , po drodze miałem duszę na ramieniu, że nie dopcham się do baru, a tu luzik...
                          Nawet być może udałoby się złapać jakąś siedzącą miejscówkę, ale nie byłem akurat zainteresowany. Potem przechodziłem obok KiK, luknąłem przez szybę, a tam naje*ane, jak autobus. Nie rozumiem...

                          Comment

                          • fuliano
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1825

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                            . Potem przechodziłem obok KiK, luknąłem przez szybę, a tam naje*ane, jak autobus. Nie rozumiem...
                            Był jeszcze wyświetlony "Stout Day" na ścianie? Bo tak przed 19 z Masonem do Chmielarni z KiKu pojechaliśmy? A, że było ciasno to fakt.
                            Last edited by fuliano; 12-11-2013, 10:21.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                              Był jeszcze wyświetlony "Stout Day" na ścianie? Bo tak przed 19 z Masonem do Chmielarni z KiKu pojechaliśmy? A, że było ciasno to fakt.
                              A, to Wy, grubasy, robiliście sztuczny tłok. Wszystko jasne

                              Comment

                              • olie
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 777

                                Porcja soczystego hejtu:
                                Właściciele baru #PiwPaw poszli na całość i przegrali. W ich #lokalu znajdziemy prawie 60 piw z nalewaka i drugie tyle w lodówkach. Liczba jest tak oszałamiająca, że w pierwszej chwili każdy klient chce uciekać. Sama byłam świadkiem sytuacji, w której dwóch zdezorientowanych chłopaków opuściło lokal, mówiąc: „Żywca nie ma”.


                                Chociaż w sumie w komentarzach bardziej jest hejtowana autorka tej recenzji. A może to obustronna ustawka żeby podbić zainteresowanie lokalem/klikalność strony

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎