Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Królewska 1, Bierhalle (d. BrowArmia Królewska)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Na dzień 08.01 obecne są 4 piwa, pszeniczne, pils, ciemna pszenica i koźlak.
    Obecnie lokal jest podzielony na część dla palących (piwnice) i dla niepalących (góra). W sobotni wieczór piwnica zajęta w 3/4, góra zaledwie kilka stolików.
    Obsługa bez zarzutu, wrażenie kulinarne są doskonale. Kolejna spróbowana potrawa - wątróbka w zielonym pieprzu okazała się być majstersztykiem. Do Browarmii coraz zaglądam juz nie tyle co na samo piwo ale co na ich kuchnię, która jest naprawdę smakowita.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • podswierkiem
      Senior
      • 11-2010
      • 796

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      (...) wrażenie kulinarne są doskonale. Kolejna spróbowana potrawa - wątróbka w zielonym pieprzu okazała się być majstersztykiem. Do Browarmii coraz zaglądam juz nie tyle co na samo piwo ale co na ich kuchnię, która jest naprawdę smakowita.
      Potwierdzam doznania zwiazane z wątróbką w zielonym pieprzu, aczkolwiek muszę przyznać, iż do jej "popicia" (ostra) "zużyłem" 4 pilsy.
      "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
      Niechybnie brakuje tam nas!
      Od stania w miejscu niejeden już zginął,
      Niejeden już zginął kwiat!"

      Comment

      • Candlekeep
        Senior
        • 11-2007
        • 367

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika podswierkiem Wyświetlenie odpowiedzi
        Potwierdzam doznania zwiazane z wątróbką w zielonym pieprzu
        Kusicie...
        Już pal sześć to piwo, które miewa wzloty i upadki, ale nabrałem ochotę na wątróbkę...

        Comment

        • Marcin66
          Junior
          • 07-2010
          • 17

          Browarmia Królewska

          Byłem ostatnio w Browarmii Królewskiej w Warszawie.
          Piw do wyboru ale spróbowałem piwa Karmazynowego - rewelacja.
          W smaku można wyczuć nutkę miodu i imbiru .
          Bursztynowy ciemny kolor, delikatny niezbyt gorzki smak - taki jak lubię - ładna piana.
          Cena może trochę zbyt wysoka - ale nie pijam piwa zbyt często więc nie jest to problem.
          Polecam wszystkim, którzy lubią delikatne niezbyt gorzkie piwa.

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2295

            Wczoraj mieli w ofercie tylko trzy rodzaje: koźlaka, jasną pszenicę i pilsa. Owocowo-karmelowy koźlak robi najlepsze wrażenie, pszenica nie klasyczna przejrzysta i cytrusowa, ja taką lubię, pils delikatny z akcentami miodowymi. Drogo, ale pod kątem piwnym na pewno warto odwiedzić Browarmię.
            O 19-tej na piętrze dla niepalących jeszcze pustki, ale tak już ok. 22-tej wszystkie stoliki zajęte. Obsługa bez zarzutu.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              Na stronie Browarmii pojawiło się info, że dostępne jest piwo Orkiszowe. Ciekawe...
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • karin861
                Senior
                • 02-2006
                • 597

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                Na stronie Browarmii pojawiło się info, że dostępne jest piwo Orkiszowe. Ciekawe...
                Piłam. Cena 14zł/0.5 l, zaś małe chyba 9zł. Postanowiłam spróbować z ciekawości głównie, nawet dobre, ale mnie jakoś nie powaliło.
                Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  0,5 litra piwa miało Cię powalić ? To nie spirytus.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Rzeszowiak
                    Piwny Radykał
                    • 04-2009
                    • 1596

                    Ceny piwa zupełnie nie adekwatne do jakości. Piwa są strasznie "rozwodnione", w sumie tylko stout nawet mi podszedł. Plusem lokalu jest z pewnoscią uprzejma obsługa oraz to, że stoliki są tak ułożone, iż nie siedzi się w ścisku jak np. w Bierhalle na Nowym Świecie.

                    Troche zbyt mało tych plusów.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      BrowArmia ma nową stronę internetową oraz nowe promocje. Generalnie rabatem objęty jest pils, wyjątkiem jest piątek kiedy serwują stouta za 10 pln. Czyli żadna rewelacja...
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • Paranorm
                        Junior
                        • 05-2011
                        • 2

                        Witam Was!
                        Dzisiaj po dłuższej przerwie wybrałem się do browarmi, po tym, jak rok temu nakryłem ich na rozwadnianiu piwa, co udowodniłem barmanowi. Druga szansa okazała się TOTALNĄ KOMPROMITACJĄ BROWARMI. Dostałem wodę o smaku piwa!!! Takiego małego stężenia piwa i piwie nie odnotowałem od 15 lat, odkąd jestem amatorem złocistego trunku. Do tego stopnia jestem zdegustowany, że postanowiłem znieść trud rejestracji na komórce i ostrzec Was przed tymi kanciarzami. Piszę z Bierhalle, gdzie co prawda w ścisku, ale próbuję pozbyć się tego dziwnego posmaku wody piwnej.
                        Przestrzegam Was wszystkich przed browarmią, a do właścicieli apeluję o kontrolę barmanów, bo doszli już do etapu rozpiwiania wody!!!

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          Ładne kwiatki...

                          Byłem w BrowArmii niedawno i próbowałem kilku piw - Pszenica jasna, ciemna i wiśniowa; stout i blanche. Pszenice poprawne, stout bardzo dobry a blanche wyśmienity. Sekret tkwił w tym, że piwa nalał mi piwowar - pszenicę jasną i wiśniową z kija a resztę z tanków.
                          Jeśli ktoś tam wpadnie na dniach niech weźmie blanche i stouta i opisze wrażenia.
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Paranorm Wyświetlenie odpowiedzi
                            rok temu nakryłem ich na rozwadnianiu piwa, co udowodniłem barmanowi.
                            Ciekawa historia. Napisz coś o tym więcej.
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • lisiewski
                              Senior
                              • 12-2009
                              • 459

                              Paranorm napisał więcej tutaj:http://www.browar.biz/forum/showpost...7&postcount=19
                              Swoją drogą świetna metoda na ujawnienie niecnych praktyk kelnersko-barmańskich.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Podczas niedzielnej wizyty w Browarmii byly dostępne tylko 4 piwa. Pils, Pszeniczne, Stout i Blanche. Pilismy tylko Stouta i Blanche'a. Blanche opisałem juz w konkretnym temacie. Stout był moim zdaniem niedofermentowany, zbyt mocny posmak drożdży, jednak pełna treściwość, wytrawność , miły kawowo-czekoladowy posmak sprawiają, ze piwo mimo drożdżowego mankamentu można wypić ze smakiem.
                                Obsługa tym razem jakaś nieprzytomna była, na przystawkę, na którą powinieniem czekać 5 minut, czekałem ponad 20, bo...kucharzowi się zapomniało. Na sąsiedni stolik z hiszpanami, do samego piwa kelner dostarczył podstawki, do naszego już nie (ale był to inny kelner więc mieliśmy pecha).
                                Kuchnia bez zmian, czyli jak zwykle przednia. Tym razem na ząb poszły szprotki zapiekane w piwnym cieście. Ciasto moim zdaniem powinno być bardziej chrupkie ale i tak były doskonałe.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎