Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Królewska 1, Bierhalle (d. BrowArmia Królewska)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    No ciekawe, ciekawe. Z jednej strony trudno było oczekiwać, że przyznają się do tego procederu i powiedzą: Tak, sprzedajemy Jabłonowo z 10 krotnym przebiciem

    Z drugiej strony informacja o tym że warkę piwa sprzedają w ciągu miesiąca dużo mówi o ruchu klienteli w tym lokalu. Dla porównania w Bierhalle wawa warka schodzi w przeciągu ok. tygodnia (choć trzeba przyznać że idzie to zarówno na Arkadię jak i Nowy Świat).
    Info o tym, że długie leżakowanie wpływa na pogorszenie jakości piwa ma uzasadnienie w tym właśnie, że warzą tam tylko piwa górnej fermentacji, które niezbyt dobrze znoszą długie leżakowanie. Gdyby mieli w leżakach pilsa to sprawa wyglądała by zupełnie inaczej.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Z jednej strony nie chcą się przyznać do Pilsa, a z drugiej strony przyznają do pszenicy butelkowej robionej w Niemczech...

      petrus33 - szkoda, że nie wypytałeś tych w Jabłonowie, co robią w Tarczynie
      Last edited by Pendragon; 15-02-2010, 15:58.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)a z drugiej strony przyznają do pszenicy butelkowej robionej w Niemczech...

        petrus33 - szkoda, że nie wypytałeś tych w Jabłonowie, co robią w Tarczynie
        Przecież na kontr etykiecie jest zamieszczona jedynie lakoniczna informacja, że piwo powstało według receptury Browarmii. O producencie ani słowa.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          Wg informacji jakie podaja w browarze jabłonowskim (co oczywiście nie musi być prawdą choć akurat te informacje wydają mi się brzmieć dosyć prawdopodobnie) browar w Tarczynie warzy te same piwa co browar w Jabłonowie choć nie sądzę ażeby wszystkie jabłonowskie marki. Piwo z Tarczyna jest rozlewane do cystern a następnie przewożone do browaru w Jabłonowie i tam butelkowane , puszkowane i może jakaś mikro-część rozlewana w KEGi. Proszę zwrócić uwagę iż od kilku lat na etykietach naklejanych w Jabłonowie pojawia się napis "Rozlano : Browar Jabłonowo". Niestety nie da się odróżnić etykiet na piwa tarczyńskie od et na piwa jabłonowskie. No chyba ze jak w przypadku koncernów - po maszynowym kodzie obok daty spożywki.
          Ja również spotkałem się z informacją iż sprzedawany w BrowArmii pils jest warzony w Jabłonowie (może też w Tarczynie) ale pytać o to w BrowArmii nie ma sensu bo wiadomo ze i tak nie przyznają się do dymania klienta. Mogł być to proceder czasowy a moze i odbywa się to cały czas. Trudno powiedzieć.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
            Przecież na kontr etykiecie jest zamieszczona jedynie lakoniczna informacja, że piwo powstało według receptury Browarmii. O producencie ani słowa.
            "Spokojnie, nie tak agresywnie" Wiem co jest tam napisane. Myślę, że na naszym forum można stosować pewne skróty myślowe.
            Przed edycją to właśnie w pierwszym akapicie wstawiłem oczko. Po dopisaniu drugiego uznałem, że dwa w tak krótkim tekście byłyby przesadą. No!

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              "Spokojnie, nie tak agresywnie" (...)
              Bez przesady, z tą agresją
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • lisiewski
                Senior
                • 12-2009
                • 459

                Nowa oferta, czyli 2 piwa za 12 PLN zachęca okolicznych studentów do częstych wizyt w BrowArmii. Oprócz tego przy barze można porozmawiać z wybitnie ciekawym i przyjaźnie nastawionym panem barmanem. Wśród piwek polecam szczególnie koźlaka i stouta

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...) Oprócz tego przy barze można porozmawiać z wybitnie ciekawym i przyjaźnie nastawionym panem barmanem. Wśród piwek polecam szczególnie koźlaka i stouta
                  Uwielbiam TEGO barmana bo chyba mówimy o jednym - taki z warszawskim zacięciem
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • tomek35
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 497

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nowa oferta, czyli 2 piwa za 12 PLN zachęca okolicznych studentów do częstych wizyt w BrowArmii.
                    Ta nowa oferta jest dostępna dla wszystkich, czy tylko studenci mogą skorzystać z tej promocji?
                    W marcu wybieram się do Warszawy i mam zamiar tym razem odwiedzić BrowArmię. Ostatnio, jak byłem w Stolicy, to odwiedziłem Bierhalle na Nowym Świecie i się troszeczkę zawiodłem słabym wyborem piw

                    Comment

                    • Komar_Pafnucy
                      Senior
                      • 08-2005
                      • 1114

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ta nowa oferta jest dostępna dla wszystkich, czy tylko studenci mogą skorzystać z tej promocji?
                      Oferta jest dla wszystkich.

                      "Kup dowolne piwo - Pils tej samej pojemności GRATIS!!!

                      niedziela, poniedziałek, wtorek - CAŁY DZIEŃ

                      środa, czwartek, piątek - DO GODZ. 17:00"

                      W lokalu są mylące opisy oferty mówiące tylko o dużym piwie. Ale jak najbardziej promocja działa też na małe.
                      Jedyny problem jest taki, że ten ich PILS jest moim zdaniem bardzo nędzny.

                      Multitap Crawl
                      Multitap Crawl na Facebook

                      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                      Comment

                      • tomek35
                        Senior
                        • 02-2007
                        • 497

                        Dzięki za info. Ta oferta niezbyt atrakcyjna, tym bardziej że tego pilsa to mają podobno z Jabłonowa. Ale i tak odwiedzę w marcu BrowArmię i skosztuję koźlaka

                        Comment

                        • Komar_Pafnucy
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 1114

                          Jeśli tamta oferta nie była atrakcyjna to co powiedzieć o obecnej.
                          Teraz promocja drugie piwo (pils) gratis obowiązuje tylko do godz 17 od poniedziałku do czwartku czyli tak jakby jej w ogóle nie było.

                          Pomimo, że ceny w Browarmii to "drobne" przegięcie, klientów wciąż nie brakuje. Takie rzeczy, tylko w Warszawie.

                          Multitap Crawl
                          Multitap Crawl na Facebook

                          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                          Comment

                          • petrus33
                            Gość
                            • 01-2008
                            • 888

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jeśli tamta oferta nie była atrakcyjna to co powiedzieć o obecnej.
                            Teraz promocja drugie piwo (pils) gratis obowiązuje tylko do godz 17 od poniedziałku do czwartku czyli tak jakby jej w ogóle nie było.
                            Pomimo, że ceny w Browarmii to "drobne" przegięcie, klientów wciąż nie brakuje. Takie rzeczy, tylko w Warszawie.
                            No nie przesadzaj, zawsze możesz się zwolnić z pracy

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              Trafiliśmy do Browarmii we wtorek o 16.
                              Zamówiliśmy pszenicę i stouta. Kelnerka od razu zaproponowała nam pilsa w promocji. Trochę się zdziwiliśmy, że przyniosła aż 4 piwa, no ale nie narzekaliśmy (o promocji nie wiedziałem wcześniej). Niestety z racji tego, ze wszystkie piwa były co najwyżej przeciętne (wodniste i bez smaku) postanowiliśmy coś zjeść. I tu znowu miła niespodzianka - niektóre dania obiadowe w promocji: 2 dania w cenie jednego. W międzyczasie zakupiłem jeszcze w promocji Blonda (+ pils). Niestety Blonde także bez wyrazu i mocno wodniste.
                              Reasumując: piwa bardzo słabe, ale promocja bardzo fajna.

                              Kufle po 20 zł. Jest wi-fi
                              Last edited by JAckson; 21-06-2010, 18:18.
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • petrus33
                                Gość
                                • 01-2008
                                • 888

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                                Kufle po 20 zł
                                Tam wszystkie piwa kosztują 12zł, do tego dostajesz Pilsa za darmo.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎