Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

al. Jana Pawła II 82 (CH Arkadia), Bierhalle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Z tym się zgadzam
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • petrus33
      Gość
      • 01-2008
      • 888

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
      Znane są już szczegóły nowych HH. Zadzwoniłem, dopytałem. Tak, rabat na piwo tylko w połączeniu z daniami
      Info było, ale się szybko zmyło
      Teraz już nie wiem o co chodzi w tej całej Arkadii ?? Po co zamieszczać szczegóły promocji i po kilku dniach usuwać je ? Może się coś zmieni na lepsze. Wiem, wiem....myślenie życzeniowe prezentuję )))

      Comment

      • bono_boniecki
        Senior
        • 10-2007
        • 177

        Może i rzeczywiście te nowe happy hours im się opłacą. Nie wiem, nie znam się na marketingu i promocjach. Z pewnością nie jestem ich typowym klientem, choćby przez wiek. Jestem również świadomy, że ludzie w moim wieku nieczęsto bywają w miejscach typu BierHalle ze względu na swoją nikłą wiedzę na temat piwa i marketingową sieczkę w mózgach. Poza tym ceny...
        Nie zmienia to faktu, że w okresie obowiązywania poprzednich HH bywałem w Bierhalle (na Nowym Świecie) kilka razy w tygodniu, bardzo rzadko sam. Świadczy to o tym, że mimo, iż może paru klientów zyskają, z pewnością wielu stracą. Teraz będę odwiedzał ten lokal rzadziej.

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4568

          Raczej stracą (już się to stało) klientów niż zyskają co wiem po sobie i znajomych. Pisałem wyżej (post nr 160 z 24.12.09) że pewnie rzadko się teraz będziemy pojawiać w Bierhalle, i niestety od likwidacji HH nie zdarzyło się to nam ANI RAZU. Po prostu nikt z moich przyjaciół nie zapłaci 20 zł za litr piwa choć jest niezmiennie świetne. A bywając dość często na zakupach w Arkadii przechodzę przez Bierhallę i tłoku zbytniego nie ma, nawet około godz. 20-21. Maidenowiec z Becikiem widzieli te tłumy chyba w grudniu gdy HH jeszcze obowiązywało. Wtedy rzeczywiście ciężko było o stolik, szczególnie dla większej grupy 5-6 osób. Przed godz. 17 trudno było zamówić piwo bo kelnerki nie wyrabiały, a beczek często brakowało już o 16. Ratowaliśmy się zamawianiem na dolnym barze po 2-3 kufle litrowego piwa na głowę, byle do godz. 16.59. Na szczęście barman był sympatyczny i nie robił problemów przyjmując gotówkę przed, a piwa nalewając sukcesywnie już grubo po 17-ej. Obecnie w tym czasie jest zajęte najwyżej 30-40% miejsc.

          Becik, sam sobie zaprzeczasz. Piszesz że się pojawiasz w Bierhalle najwcześniej po godz. 16 "bo się nie lubisz Z RANA przymulać, a HH jest dla kilku % klientów". To ciekawe, bo HH było właśnie w godz. 15-17 co potwierdza moją tezę, że właśnie wtedy widziałeś te tłumy. A po 17 przebywali tam tłumnie wszyscy ci co zamówili większą ilość piwa jeszcze za 50% ceny. Sam z kolegami wielokrotnie kończyliśmy beczki około 20-ej. Niestety, to już przeszłość, ale cały czas pozostajemy w nadziei na wskrzeszenie HH.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
            1. Maidenowiec z Becikiem widzieli te tłumy chyba w grudniu gdy HH jeszcze obowiązywało. Wtedy rzeczywiście ciężko było o stolik, szczególnie dla większej grupy 5-6 osób.


            2. Becik, sam sobie zaprzeczasz. Piszesz że się pojawiasz w Bierhalle najwcześniej po godz. 16 "bo się nie lubisz Z RANA przymulać, a HH jest dla kilku % klientów". To ciekawe, bo HH było właśnie w godz. 15-17 co potwierdza moją tezę, że właśnie wtedy widziałeś te tłumy. A po 17 przebywali tam tłumnie wszyscy ci co zamówili większą ilość piwa jeszcze za 50% ceny. Sam z kolegami wielokrotnie kończyliśmy beczki około 20-ej. Niestety, to już przeszłość, ale cały czas pozostajemy w nadziei na wskrzeszenie HH.

            ad.1. Nie w grudniu tylko chociażby ostatni raz w styczniu, a dokładniej w sobotę 23.01. Godz 18, na progu pani informuje - "brak stolików" - gdyby nie rezerwacja nie mielibyśmy gdzie usiąść.

            ad.2 W niczym sobie nie zaprzeczam, gdy przychodzę po 16, jest luzik, zamówienie, czekanie na obiadek, piwo, jest juz 17 i dopiero wtedy widzę zwiększającą się pomału ilość gości. Tylko jedna uwaga - najczęściej bywam w okolicy w godz 18-20, ta 16 to tylko wtedy gdy jestem tam po pracy. I jest to normalna rzecz w lokalach, ze im później, tym więcej gości. Pisząc tłumy - mam na myśli te godziny, w którym sam bywam najczęściej, czyli po 18, napewno nie po 16. Raz bedąc o takiej porze w ogródku na zewnątrz aż się rozejrzałem po ludziach, może z 10 stolików zajętych (w środku pustki). Turyści zagraniczni, dwa stoliki osoby robiące przerwę w zakupach, na jednym stoliku - napewno browarbizowicz korzystający z HH. Sam przy dwóch zsuniętych stolikach z 3 beczkami. Przy jednym stoliku dwie laski a'la galerianki, przy innym znów dwoóch młodych ludzi jedzących obiad przy małych piwkach (więc napewno nie forumowicze), przy kolejnym wymuskany facet z biura coś jedzący...Dlatego nie wierzę w dzikie tłumy podczas HH bo takich nie widziałem.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              Na szczęście barman był sympatyczny i nie robił problemów przyjmując gotówkę przed, a piwa nalewając sukcesywnie już grubo po 17-ej.
              Niech no tylko Krzysztof to przeczyta
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                na jednym stoliku - napewno browarbizowicz korzystający z HH. Sam przy dwóch zsuniętych stolikach z 3 beczkami.
                Rozumiem, że to na podstawie własnych doświadczeń wyciągnąłeś takie ciekawe wnioski o browarbizowiczach - w końcu jakby nie patrzeć o Tobie też możemy powiedzieć, że jesteś browarbizowiczem.
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                  Rozumiem, że to na podstawie własnych doświadczeń wyciągnąłeś takie ciekawe wnioski o browarbizowiczach - w końcu jakby nie patrzeć o Tobie też możemy powiedzieć, że jesteś browarbizowiczem.
                  Rozczaruje Cię, prawdziwy browarbizowicz nie pije koncernówki, bojkotuje ją, browarbizowicz uznaje jedynie niekoncernowe produkty. Ja niestety uważam koncernówke za piwo więc nie wpisuje się w ramki.

                  A wniosek na temat browarbizowiczów nie wysnułem na podstawie własnych obserwacji, a jedynie na podstawie tego co sami piszą -
                  cyt: A po 17 przebywali tam tłumnie wszyscy ci co zamówili większą ilość piwa jeszcze za 50% ceny. Sam z kolegami wielokrotnie kończyliśmy beczki około 20-ej.

                  I] Przed godz. 17 trudno było zamówić piwo bo kelnerki nie wyrabiały, a beczek często brakowało już o 16. Ratowaliśmy się zamawianiem na dolnym barze po 2-3 kufle litrowego piwa na głowę, byle do godz. 16.59. Na szczęście barman był sympatyczny i nie robił problemów przyjmując gotówkę przed, a piwa nalewając sukcesywnie już grubo po 17-ej.[/I]
                  Last edited by becik; 28-01-2010, 14:31.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Maggyk
                    Szara Adminiscjencja
                    • 05-2004
                    • 5615

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Rozczaruje Cię, prawdziwy browarbizowicz nie pije koncernówki, bojkotuje ją, browarbizowicz uznaje jedynie niekoncernowe produkty. Ja niestety uważam koncernówke za piwo więc nie wpisuje się w ramki. [/I]
                    Ciekawa definicja - masz rację część browarbizowiczów bojkotuje koncernówki. Widocznie jest to dla Ciebie ta najbardziej browarbizowa grupa skoro tylko ją zauważasz na każdym kroku. Ja widzę jeszcze kolekcjonerów, piwowarów domowych, poszukujących nowych smaków, a nie tylko bojkotujących koncernówki.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    A wniosek na temat browarbizowiczów nie wysnułem na podstawie własnych obserwacji, a jedynie na podstawie tego co sami piszą -
                    cyt: A po 17 przebywali tam tłumnie wszyscy ci co zamówili większą ilość piwa jeszcze za 50% ceny. Sam z kolegami wielokrotnie kończyliśmy beczki około 20-ej.

                    I] Przed godz. 17 trudno było zamówić piwo bo kelnerki nie wyrabiały, a beczek często brakowało już o 16. Ratowaliśmy się zamawianiem na dolnym barze po 2-3 kufle litrowego piwa na głowę, byle do godz. 16.59. Na szczęście barman był sympatyczny i nie robił problemów przyjmując gotówkę przed, a piwa nalewając sukcesywnie już grubo po 17-ej.[/I]
                    Ciekawe wnioski na podstawie postu jednej osoby. Nie uważasz, że jednak zbytnio generalizujesz? Ja czuje się urażona, bo mam wrażenie, że zrobiłeś ze mnie pijaczkę, która kupuje trzy beczki piwa, po to by się nimi nachlać w samotności tylko i wyłącznie z powodu ich niższej ceny w danym momencie czasowym.
                    Last edited by Maggyk; 28-01-2010, 14:48.
                    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                    Piwo domowe -
                    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                    Reklama w BROWARZE
                    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ciekawa definicja - masz rację część browarbizowiczów bojkotuje koncernówki. Widocznie jest to dla Ciebie ta najbardziej browarbizowa grupa skoro tylko ją zauważasz na każdym kroku. Ja widzę jeszcze kolekcjonerów, piwowarów domowych, poszukujących nowych smaków, a nie tylko bojkotujących koncernówki..
                      Kolekcjonerów znałem 10 lat wcześniej nim się zalogowałem na browar więc oni nie są dla mnie browarbizowiczami. Poszukujący nowych smaków, hmmm, ja tych szukam od początku jak zacząłem pić piwo, większość znajomych, w tym kolekcjonerów tak samo. Dla Ciebie browarbizowicz to Ci, których wymieniłas, dla mnie własnie wspomniani piwowarzy domowi oraz te osoby, które ideologicznie bojkotują koncerny. Wcześniej z takimi się nie potkałem. Bo piwo albo komuś smakowało albo nie, jednocześnie szanując gust osoby, która woli od tego co ja piję, lub innej osoby - piwa "mózgotrzepy", tanie wina.... I nikt nikomu tego nie wypominał w stylu "nie znasz się", "tu poznasz właściwą drogę", "co ty za gówno pijesz", "to są siki", "to napój piwopodobny" etc itd....
                      Ciebie to nie mierzi? Mnie tak.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ciekawe wnioski na podstawie postu jednej osoby. Nie uważasz, że jednak zbytnio generalizujesz? Ja czuje się urażona, bo mam wrażenie, że zrobiłeś ze mnie pijaczkę, która kupuje trzy beczki piwa, po to by się nimi nachlać w samotności tylko i wyłącznie z powodu ich niższej ceny w danym momencie czasowym.
                      Dlaczego jednej osoby? Z czego ta cała dyskusja? - a to z tego że zlikwidowano HH w Bierhalle. Wybacz, ale czy osoby korzystające z HH chodzą tam na jedno dwa piwa? Czy fakt, ze osobiście i naocznie widziałem w lokalu osobę czekającą z beczkami na "na coś tam" to jest robienie z Ciebie pijaczki? Tylko dlatego, że z widzenia ta osoba była mi znana z giełd i bynajmniej nie był to kolekcjoner. Dlatego, ze określiłem ją browarbizowiczem? A określiłem ją tak bo wiem że jest to osoba z forum. I na podstawie tego wysnuwasz taki wniosek? Dlatego poczułaś sie urażona? Moim zdaniem poszłaś za daleko w swoim osądzie.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kolekcjonerów znałem 10 lat wcześniej nim się zalogowałem na browar więc oni nie są dla mnie browarbizowiczami. Poszukujący nowych smaków, hmmm, ja tych szukam od początku jak zacząłem pić piwo, większość znajomych, w tym kolekcjonerów tak samo. Dla Ciebie browarbizowicz to Ci, których wymieniłas, dla mnie własnie wspomniani piwowarzy domowi oraz te osoby, które ideologicznie bojkotują koncerny. Wcześniej z takimi się nie potkałem. Bo piwo albo komuś smakowało albo nie, jednocześnie szanując gust osoby, która woli od tego co ja piję, lub innej osoby - piwa "mózgotrzepy", tanie wina.... I nikt nikomu tego nie wypominał w stylu "nie znasz się", "tu poznasz właściwą drogę", "co ty za gówno pijesz", "to są siki", "to napój piwopodobny" etc itd....
                        Ciebie to nie mierzi? Mnie tak.



                        Dlaczego jednej osoby? Z czego ta cała dyskusja? - a to z tego że zlikwidowano HH w Bierhalle. Wybacz, ale czy osoby korzystające z HH chodzą tam na jedno dwa piwa? Czy fakt, ze osobiście i naocznie widziałem w lokalu osobę czekającą z beczkami na "na coś tam" to jest robienie z Ciebie pijaczki? Tylko dlatego, że z widzenia ta osoba była mi znana z giełd i bynajmniej nie był to kolekcjoner. Dlatego, ze określiłem ją browarbizowiczem? A określiłem ją tak bo wiem że jest to osoba z forum. I na podstawie tego wysnuwasz taki wniosek? Dlatego poczułaś sie urażona? Moim zdaniem poszłaś za daleko w swoim osądzie.
                        Ja poszłam za daleko? Ja czuję się browarbizowiczem po prostu, czyli jestem według Ciebie osobą, która kupuję trzy beczki, po których wypiciu na pewno by mnie wynosili z lokalu, tylko ze względu na HH.

                        A co do wcześniejszej części wypowiedzi - wiesz dobrze, że nieraz już takie gnojenie wyleciało z tego działu i tu póki ART mnie nie wywali z funkcji moderatorki na takie zachowania miejsca tu nie ma i jak tego nie pochwalam, choćby ze względu na to, że uważam, że dobre piwo samo się obroni - my jesteśmy choćby po to by wskazać, że są inne piwa.

                        Dobra koniec już tego OT wywołanego przeze mnie - Beciku, jeśli chcesz kontynuować tą dysputę to proszę przenieśmy ją na PW.
                        Last edited by Maggyk; 28-01-2010, 16:24.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          Cholercia, a ja myślałem że dowolna osoba niezależnie od swych poglądów, korzystająca aktywnie z browarbizu to browarbizowicz/browarbizowiczka. A tu wygląda na to że tylko ortodoksi zasługują na to miano
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • petrus33
                            Gość
                            • 01-2008
                            • 888

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                            Cholercia, a ja myślałem że dowolna osoba niezależnie od swych poglądów, korzystająca aktywnie z browarbizu to browarbizowicz/browarbizowiczka. A tu wygląda na to że tylko ortodoksi zasługują na to miano
                            Hahahaaaa.......brawo Admin

                            Comment

                            • Cannabee776i99
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 658

                              Ja trochę więcej dystansu co poniektórym życzę.

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ratowaliśmy się zamawianiem na dolnym barze po 2-3 kufle litrowego piwa na głowę, byle do godz. 16.59. Na szczęście barman był sympatyczny i nie robił problemów przyjmując gotówkę przed, a piwa nalewając sukcesywnie już grubo po 17-ej.
                                Barman działał na szkodę firmy, a Tobie się dziwię, że się chwalisz takimi występami - dzięki takim numerom firmy rezygnują z udogodnień dla klientów. Jazda do tematu "Samokrytyka"
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎