Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowy Świat 64, Bierhalle - filia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
    No właśnie nie wiem skąd to założenie Może ART jakoś podświadomie próbuje mi dać do zrozumienia, że już dawno nie jadł i najwyższa pora zrobić
    Narobiłaś mi smaka na tą sałatkę i przez Ciebie, ktoś ją będzie musiał robić
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #32
      Proszę trzymać się tematu
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #33
        Właśnie, już dawno zauważyłem, że w tym dziale najczęściej nie na temat wypowiada się Maggyk.

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          #34
          Nowe wafle rzucili. Chyba nowe - wyglądały inaczej niż w styczniu, z zielonym tłem. To jakiś plus, teraz minusy:
          Pszenica całkiem smaczna, ale nalana z minimalną ilością piany (choć sama piana rewelacyjna, pięknie znaczyła kręgi na szkle) do szklanki wprost ze zmywarki
          Ale to blednie przy tym co znaleźć można w leżącej na stolikach reklamówce Bierhalle. Parę słów o każdym piwie, o browarze, jego nagrodach itp. Nie wiem komu to zlecili, ale pewnikiem komuś, kto o piwie nie ma zielonego pojęcia. Najlepszy
          chmiel, najistotniejszy składnik piwa. Dzięki niemu ma ono charakterystyczny smak, aromat i złocisty wygląd
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • purc
            Senior
            • 02-2009
            • 650

            #35
            Marcowe w dobrej formie znowu na Nowym Świecie. Warto. Do tego bardzo miła obsługa.

            Comment

            • purc
              Senior
              • 02-2009
              • 650

              #36
              Znowu Marcowe -chyba jestem monotematyczny - ale naprawdę dobre, temperatura 9 stopni - idealna . Recommended.

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #37
                Teraz chyba jeszcze jest Alt. I chyba w piątek się na niego wybiorę.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • purc
                  Senior
                  • 02-2009
                  • 650

                  #38
                  Jest Marcowe, ale zbyt nagazowane , a do tego uparcie je nalewają do gorących kufli - panie Krzysiu czy naprawdę nie można nic na to poradzić??? /po mojej interwencji drugie nalano do zimnej szklanki, ale trzecie znowu do ciepłego kufla - no bo mamy zmywarkę - wyjasnił z rozbrająjacym uśmiechem kelner , a barman, który wiedział o mojej prośbie , przyglądął mi się beznamiętnie z odległosci 3 metrów/ . I co można zrobić na taką bezczelność?

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #39
                    No cóż, ja tam sobie przelewałem z tej skorupy w szkło i problemu nie było
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      #40
                      travel, nie miej pretensji do kierowniczki i nie drwij z osoby, której nie znasz (paniusia). Wymuszanie na tobie spożywania piwa w "obrzydliwych siwakach", a także inne co najmniej dziwaczne zwyczaje w Bierhalle, to na 99% pomysły Stanisława Magdija, a przynajmniej przez niego egzekwowane.
                      We wrocławskim lokalu Bierhalle parę rzeczy mnie irytuje. A gdy pytałem się barmanów czy kelnerki czemu tak postępują, to się dowiedziałem, że "taka jest polityka firmy" i oni tak muszą.
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • purc
                        Senior
                        • 02-2009
                        • 650

                        #41
                        Koźlak dobry, kufle ciepłe - to drugie , zdaje się, już standard w tym lokalu.

                        Comment

                        • Ahumba
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 8962

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
                          Chyba jest to logiczne dla wszystkich. Nie lubię głupkowatości personelu i narzucania kompletnie bezsensownych przepisów. Ja już na to miejsce położyłem salcesona. Niech się bujają !
                          pozd
                          1. Już Ci raz tłumaczono, że się nie obraża ludzi, w tym wypadku kelnerek. Gdyby u Ciebie w pracy od nieprzestrzegania wymogów szefostwa zależało, czy będziesz pracował to pewnie też byś stulił po sobie uszy.

                          2. 200 zeta i bez limitu - to jest forma promocji. Promocja zwykle ma na celu coś wypromować i zawiera kilka warunków do spełnienia, aby ją otrzymać. Np. kup 5 czegoś a otrzymasz...... Tu zamiast wypij sam 10 kufli a jedenastym Cię otrzeźwią jednym z warunków korzystania z tej promocji jest korzystanie z ICH KONKRETNEGO naczynia.

                          Nie wnikam teraz w sens tego punktu. Jest warunek i koniec.

                          NIE MUSISZ korzystać z tej VIPowskiej akcji .

                          NIE WOLNO Ci obrażać nikogo, kto przestrzega warunków tej akcji.
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            #43
                            Podobno z tymi odmiennymi kuflami dla VIPów chodzi o to, aby kelnerki mogły łatwo rozpoznać tych, którzy posiadają "abonament" Czyli jest to czysto praktyczne posunięcie, co w przypadku dużego lokalu i dużego ruchu ma sens. Ponieważ, travel, nie przysługuje ci osobista obsługa kelnerska, więc chyba nie chciałbyś być pytanym o karnet przy każdym zamawianiu piwa?
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23807

                              #44
                              <a właściwie to nic>
                              Last edited by ART; 15-12-2011, 20:20.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • Ahumba
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 8962

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
                                * powyższy tekst jest moim poglądem na sprawę. Proszę go uszanować, nawet jeśli się komuś to nie podoba. Dziękuję.
                                Pogląd Twój na sprawę przyjmuję, natomiast Twojego obrażania personelu NIE!!!

                                I to jest mój pogląd na sprawę.
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎