Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowy Świat 64, Bierhalle - filia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
    Mnie Ci ludzie doprowadzili po raz kolejny swoim nielogicznym uporem i głupotą do szału
    W swej zajebistej mądrości pochodzącej z angielskich doświadczeń przyszło ci do łba, że działania Bierhalle są całkiem logiczne, tylko ty jesteś po prostu za głupi, aby je pojąć?
    Może to jednak ty jesteś ćwokiem i zakutym łbem? Uważasz, że sącząc piwo w Chelsea nabyłeś jakiś boskich mocy i nieograniczonej wiedzy?
    Czytając idiotyzmy jakie tu wypisujesz uważam, że nie byłbyś nawet w stanie handlować marchewką na bazarze, a co dopiero zarządzać lokalem gastronomicznym, który ma na zmianie kilkudziesięciu pracowników i setki klientów.
    Kiedy ostatnio byłem w Warszawie nie widziałem żadnego średniowiecza. Chociaż.... hmmm.... to nie ja sączyłem piwo przez 10 lat w Chelsea, więc co ja mogę wiedzieć...


    * powyższy tekst jest moim poglądem na sprawę. Proszę go uszanować, nawet jeśli się komuś to nie podoba. Dziękuję.
    Last edited by chemmobile; 16-12-2011, 09:56.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
      Nawet mi się nie chce komentować Twojego chamstwa i prostactwa
      Najwyraźniej dopadła cię pomroczność jasna, więc łopatologicznie ci wyjaśniam: użyłem słownictwa z twojej wcześniejszej wypowiedzi w tym temacie. To tak a propos "chamstwa i prostactwa".
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23805

        #48
        I na tym zakończmy ten wątek poboczny.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23805

          #49
          Sam ją psujesz swoimi tekstami. Kolejny offtop wycinam.
          Last edited by ART; 16-12-2011, 12:40.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23805

            #50
            A myślisz że obrażanie innych spoza tego forum, którzy nie mają szansy się bronić to szczyt kultury?
            Last edited by ART; 16-12-2011, 12:44.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • purc
              Senior
              • 02-2009
              • 650

              #51
              Może jednak wprowadzę bardziej pogodny piwny wątek - pierwszy raz chyba 4 piwa z nalewaka - oprócz standardu, także marcowe /wciąż zbyt nagazowane/ i bardzo dobry koźlak. Nareszcie przyzwoicie nalewane w zimnym kuflu /barman Adrian/.

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #52
                Dziś tylko 3 piwa w repertuarze.
                Marcowe słodkie i lepkie, nuda. Weizen bez zachwytów ale i bez wad, goździków mało, banany przeciętnie, sporo cytrusowej cierpkości. Pils mało pilsowy, goryczka anemiczna, wg mnie nadmiernie pełne w smaku - powinno być bardziej wytrawne.

                Ale przynajmniej piwo dostawaliśmy w chłodnych kuflach.
                Last edited by zgoda; 21-12-2011, 22:49.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • Cannabee776i99
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 658

                  #53
                  Na dzień wczorajszy dostępne pils, weizen i dunkel. Po ostatnim spadku formy znowu zaobserwowałem jej wzrost. Wszystkie piwa bardzo dobre, pils goryczkowy, weizen bananowy, ale najbardziej pozytywnie zaskoczył mnie dunkel. Pyszny o delikatnym czekoladowym smaku, ale w żadnym stopniu ulepek.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #54
                    Odwiedzony wczoraj, dostepne 3 gatunki, pils, pszenica i alt. Alt smaczny, pszenica nie wzbudziła mojego przekonania widząc ją w kuflu na stoliku obok (strasznie mało apetyczny mętny bełt).
                    Brak wafli. Do smalcu juz nie dają ciemnego tylko mało smaczny biały chleb.
                    Last edited by becik; 13-08-2012, 09:38.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • karin861
                      Senior
                      • 02-2006
                      • 597

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Brak wafli.
                      Na stolikach brak - to fakt, ale na prośbę dadzą ile chcesz, trzeba tylko zapytać
                      Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                      Comment

                      • emes
                        Nadszyszkownik Chmielowy
                        • 08-2003
                        • 4275

                        #56
                        Pils i pszeniczne znakomite. Byłem też w kilku innych knajpach (o tym w innych wątkach), ale te piwa były najlepsze jakie tego dnia piłem.

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #57
                          Przepyszny Witbir i bardzo dobre marcowe. Mam wrażenie, że trochę dla mody i nowości (multitapy i IPY) zostawiliśmy miejsca gdzie warzy się/sprzedaje ciągle porządne a i świetne piwa.
                          Last edited by VanPurRz; 21-06-2013, 19:33.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • yoda79
                            Senior
                            • 01-2013
                            • 861

                            #58
                            Uważasz, że aż tyle tych multitapów jest? Warszawie liczy się PDSL, wystartowała Chmielarnia i KiK, Cuda na Kiju odpadają ze względu na cenę.
                            Piwka w Bierhalle są przyzwoite, ale mały wybór i drożyzna.

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Mam wrażenie, że trochę dla mody i nowości (multitapy i IPY) zostawiliśmy miejsca gdzie warzy się/sprzedaje ciągle porządne a i świetne piwa.
                              Więc dla równowagi zróbmy modę antyipowo-multitapową starych lagerowych wiarusów, gdzie te czasy i tak dalej. Co z tego, że naszym ostatnim spotkaniu "Pod kopytem" przy trzecim czy czwartym Rohożcu już się nudziłem. A może to ty nudziłeś, nie pamiętam.

                              Nie rozumiem tego. Kilka lat nadajemy, że wybór beczkowych w Polsce słaby, że piwa są płaskie, bez goryczki**, przerost formy nad treścią** (**niepotrzebne skreślić), a jak zaczyna się robić dobrze, różnorodnie, to nagle sentyment do "starych" smaków.

                              W ostatnich miesiącach piwa z Bierhalle były ledwie akceptowalne, a wybór bardzo ograniczony (rzadko trafiałem na coś innego niż Frankenstein polskich browarorestauracji, czyli pilsweizendunkel). Wiem, że zdarzały się koźlaki i inne rarytasy, ale nie mam możliwości, ani tak naprawdę chęci dostosowywać się do czyjegoś cyklu produkcyjnego. Znajdę czas, to idę - a nie idę, bo akurat jest koźlak czy marcowe (to ostatnie kilka razy faktycznie świetne). Tutaj przewaga multifujar jest dla mnie miażdżąca - mam dużo większe szanse na dostanie czegoś ciekawego w dowolnej chwili, z doskoku.

                              Moda... Tak to ja mogę być modny, bo to dobrze smakuje. Wzburzyłem się. Wiem, że zrozumiesz.

                              Comment

                              • yoda79
                                Senior
                                • 01-2013
                                • 861

                                #60
                                A tych "ip" aż tak dużo jest? Czasami w sklepie nie ma Ataku i Jacka i jest problem; Artezan czy Haust szybko ze sklepów znikają; Kormoran dopiero wystartował; piwa Kopyra krótki termin itp. Wcale tak dużo tych szerokodostepnych nie ma, tym bardziej, że są to czasami przecież różne odmiany.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎