Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szeroki Dunaj 1/3, Restauracja Senator

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Komar_Pafnucy
    Senior
    • 08-2005
    • 1114

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Są dwa lokale i jak powiedział barman w pubie Senator nie związane ze sobą.
    To stwierdzenie mnie zastanawia. Nazywają się tak samo, są obok siebie, podają to samo piwo, które do najpopularniejszych nie należy i nie są ze sobą w żaden sposób związane?
    Kelner w restauracji mówił, że kiedyś mieli nawet wspólny ogródek z pubem...

    Zresztą nieważne. Ważne, że leją dobre piwo i wreszcie jest po co iść na warszawską starówkę.

    Multitap Crawl
    Multitap Crawl na Facebook

    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
      Ja także odwiedziłem wczoraj ten lokal. Rzeczywiście ceny piwa w menu to 8 zł za 0,4 i 15 zł za litr (czyli w poniedziałek po 17 - 7,50). Ogródek bardzo porządnie urządzony z emblematami browaru Konstancin tu i ówdzie.
      Odwiedziłem też pub Senator, który jest zaraz obok. Tam do nalewaka była podczepiona podkładka Zdrojowego (bo nie dostali naklejki, a w ogóle podkładkę też mają tylko jedną). Jak twierdził barman, beczkowe ma 7 procent. Smakowało jak Dawne więc to zapewne było po prostu Dawne, a nie Zdrojowe. Cena 8 zł za, chyba, 0,5 (szklanki z logiem browaru). Barman bardzo chwalił piwo, mówił, że sam je bardzo lubi i stara się polecać je klientom. Klimat oczywiście bardziej piwny niż w restauracji. Co więcej, jedzenie w przystępnych cenach.
      Straszny mętlik z tym "restauracja/pub". Czyli ogródek to restauracja, tak? Byłem tam dziś i 8 zł zapłaciłem za 0,4, a nie 0,5 l, jak większość powyżej pisze. Litrowy kufel tyle samo - 15 zł. Szklanki 0,4 i 0,3 średnio mi się podobają, wyglądają jak z IKEA, tyle że z logo browaru. W sumie plus za to, że są inne, ale mam nadzieję, że Konstancin wypuści coś bardziej piwnego.

      Gdzie do diaska ten pub? Rozglądałem się na wszystkie strony jak Światowid, ale nie zauważyłem. Ma też ogródek, czy tylko wewnątrz można usiąść?

      Tak czy siak, miejsce rewelacyjne, a cena za litrowy kufel zachęcająca. Parasole Dawnego bardzo ładne, cieszy mnie, że browar zaczyna kreować wreszcie swój wizerunek. Obsługa miła, pani kelnerka od razu poinformowała, że piwo niepasteryzowane, również w karcie elaborat o zaletach tradycyjnego browarnictwa, ale nie chciało mi się czytać

      Dziś wszędzie powstańcy, flagi, harcerze - fajny klimat. Stare miasto, stare miasto, będziem ciebie wiernie strzec...

      Comment

      • Komar_Pafnucy
        Senior
        • 08-2005
        • 1114

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
        Straszny mętlik z tym "restauracja/pub". Czyli ogródek to restauracja, tak?
        Tak.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
        W sumie plus za to, że są inne, ale mam nadzieję, że Konstancin wypuści coś bardziej piwnego.
        Bardziej piwne szklanki z Konstancina są w Łysym Pingwinie. Tyle, że mają pojemność 0,5.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
        Gdzie do diaska ten pub? Rozglądałem się na wszystkie strony jak Światowid, ale nie zauważyłem. Ma też ogródek, czy tylko wewnątrz można usiąść?
        Zaraz obok sklepu "Senator", tyle, że to właściwie inny adres bo budynek na przeciwko to już ulica Wąski Dunaj i od niej jest wejście. Ogródka brak.
        Dodam niestety, że wczoraj tam usłyszałem, że z Konstancina się wycofują. Podłączyli dla nas specjalnie beczkę bo tak było tylko Tyskie. Niestety Dawne (pod nalewakiem z podkładką Zdrojowego) było już nadpsute, bardzo kwaskowe. Na pocieszenie powiem, że żarcie jak u chińczyka, duże porcje, niskie ceny (11,50 za zestaw typu kurczak słodko-kwaśny).

        W restauracji zaś do wyboru było Dawne filtrowane i niefiltrowane (tak przynajmniej mówił
        kelner).

        Multitap Crawl
        Multitap Crawl na Facebook

        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4568

          #19
          Wczoraj odwiedziliśmy restaurację Senator i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Ogródek pięknie ukwiecony, przestronny, ogrodzenie z emblematami firmowymi Browaru Konstancin, zwarty "dach" utworzony z parasoli piwa "Dawne". Lane było pyszne, niefiltrowane "Dawne". Według informacji kelnera mają też "Mazowieckie" ale beczkę podłącza się po opróżnieniu obecnej, czyli te piwa występują w sprzedaży na przemian. Ceny promocyjne obowiązują w poniedziałki od 17-ej do ostatniego klienta, czyli 7,50 zł za kufel litrowy i 4 zł za 0,4 l. Kilkanaście dań, na specjalnie oznaczonej stronie karty, także ma ceny obniżone o połowę. Na pewno będziemy wpadać częściej!

          Comment

          • Ahumba
            Senior
            • 05-2001
            • 8962

            #20
            Jak tak dalej pójdzie, to niestety nie wróżę dobrze Senatorowi.
            Niestety.
            Dziś godzina około 17.30 siadamy z sopistą w ogródku i ........................ przepraszają nas, ale nalewak zepsuty.
            No to idziemy do pubu a tam....................... Konstancin się skończył i niewiadomo kiedy będzie.
            W takim miejscu takie przypaki NIE MOGĄ się zdarzać takiemu browarowi.
            Last edited by Ahumba; 06-08-2009, 20:14.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1303

              #21
              no pech to chyba był, bo ja wczoraj piłem dawne w cenie przystępnej 6/12. i nawet przy mnie jacyś zagraniczniacy zamawiali konstancińskie.
              veni, emi, bibi

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                Dzis odwiedzona restauracja, ogródek miły, Mazowieckie niepasteryzowane i niefiltrowane w cenie 8 zł za szklaneczkę 0.4l. Żeby było rewelacyjne, nie powiem ale wypiłem do końca. Klimat ogródka przy knajpianego bardzo fajny, obficie okwiecony, parasolki Dawnego.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • petrus33
                  Gość
                  • 01-2008
                  • 888

                  #23
                  A tak się to miejsce prezentuje.
                  Attached Files

                  Comment

                  • keto
                    Senior
                    • 07-2009
                    • 388

                    #24
                    restauracja dzisiaj odwiedzona, bardzo miło i fajnie, promocja 50% na piwo, było mazowieckie niepasteryzowane, bardzo mi smakowało , wziąłem 1l za 8zł
                    Pozdrawiam
                    Artur

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #25
                      W pubie Senator zrezygnowali definitywnie z Konstancina, teraz jest Carlsberg i Okocim. W restauracji lane jest Dawne ale ja poczekam do wiosny kiedy znów będzie wystawiony ogródek.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #26
                        Bedzie lane tylko Dawne? To dla mnie zbyt mocne piwo, wolę zdecydowanie Mazowieckie.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • keto
                          Senior
                          • 07-2009
                          • 388

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Bedzie lane tylko Dawne? To dla mnie zbyt mocne piwo, wolę zdecydowanie Mazowieckie.
                          Mazowieckiego narazie nie warzą
                          Pozdrawiam
                          Artur

                          Comment

                          • yavo
                            • 03-2009
                            • 909

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                            W pubie Senator zrezygnowali definitywnie z Konstancina, teraz jest Carlsberg i Okocim.
                            Przyszedł rep i posmarował :-/

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4568

                              #29
                              A niech sobie w pubie piją piwopodobne ciecze z CP, ja się mogę przejść te kilka kroków dalej do restauracji Senator na pyszne Dawne. Szczególnie w poniedziałek za pół ceny. VanPurRz nie narzekaj, ja się cieszę że jest w Wawce dostępne coś lanego z Konstancina.

                              Comment

                              • chromi
                                Member
                                • 05-2007
                                • 33

                                #30
                                Zachęcony pochlebnymi opiniami postanowiłem zaproponować wyjście po pracy na lane piwo z Konstancina do resteuracji Senator, w poniedziałek oczywiście. Dawne niestety smakowało jak ... pszeniczne, tylko zapach bez goździków i bananów. Ewidentnie nosiło pierwsze oznaki skwaszenia. Myślę, że na lane piwo trzeba jednak poczekać do następnego lata, kiedy będzie zdecydowanie szybszy obrót kegów.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎