Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

św. Marka 27, Non Iron

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • NonIron
    PiwBiz
    • 04-2008
    • 269

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
    Wczoraj z Krakusem i toto delektowaliśmy się nim i nie tylko. Na koniec spotkania podpięto genialne ciemne piwo. Ja odprowadzałem Krakusa, toto zamawiał piwo, za chwilę wychodził, i w tym zamieszaniu nie dopytałem dokładnie co mi tak smakuje.
    Pytanie do NonIrona, co to było.
    SVIJANY Svijanska Knezna 13 %ekst 5,2alk.

    a poza tym:
    - OPAT Kvasnicak z kolendra LANE!
    - Radegast 10%
    - ciemne Svijany ulubione MarcinKa
    - Vielkopopovicky Kozel Cerny
    - Cerna Hora 12%
    - SVIJANY Svijanski Knize 13%ekst i 5,6alk.

    Czekaja Kvasnicaki zwykłe i pieprzowe

    Zapraszamy

    Comment

    • toto
      Senior
      • 12-2006
      • 949

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika NonIron Wyświetlenie odpowiedzi
      SVIJANY Svijanska Knezna 13 %ekst 5,2alk.
      ciemne Svijany ulubione MarcinKa
      Svijanska Knezna (debiut tego piwa jako lanego w Krakowie) to faktycznie ciekawe, dość treściwe i niesłodkie (choć słodowe) piwo. Mnie również smakowało. Ostatnio bardzo dobry był też Skalak Svetly 13% (taki fajnie, intensywnie goryczkowy).
      Duży plus za sprowadzanie piw wraz z akcesoriami (debiutujące Svijany w browarowych kuflach, dostępne też podstawki) - to naprawdę robi wrażenie.
      Pozdrawiam

      Comment

      • piowen
        Senior
        • 09-2007
        • 207

        Uprasza się kolegów z Krakowa, aby szybciej opróżniali beczki, ponieważ do niedzielnego popołudnia nie można bylo jeszcze podpiąć opatowskiego Kvasnicaka bez kolendry
        Last edited by piowen; 08-12-2008, 13:34.
        "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

        Comment

        • NonIron
          PiwBiz
          • 04-2008
          • 269

          Koledzy i koleżanki przyłożyli się do tematu i "spili" Kvasnicaka z Kolendrą i zwykłego a teraz kończą Pippera. Została go dosłownie reszteczka, więc jak ktoś ma ochotę się załapać musi się pospieszyć. Mamy w pogotowiu jeszcze zwykłego Kvasnicaka jak tylko Pepper się skończy.

          A także:
          - Radegast 10%
          - Skalak 11%
          - OPAT specjalni pivo poltmave 17% ekst i 6,6 alk.
          - Vielkopopovicky Cerny
          - Smocze dark
          - SVIJANY Knize (resztka) czekający Rytir

          Zapraszamy

          Comment

          • NonIron
            PiwBiz
            • 04-2008
            • 269

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika NonIron Wyświetlenie odpowiedzi
            Koledzy i koleżanki przyłożyli się do tematu i "spili" Kvasnicaka z Kolendrą i zwykłego a teraz kończą Pippera. Została go dosłownie reszteczka, więc jak ktoś ma ochotę się załapać musi się pospieszyć. Mamy w pogotowiu jeszcze zwykłego Kvasnicaka jak tylko Pepper się skończy.

            A także:
            - Radegast 10%
            - Skalak 11%
            - OPAT specjalni pivo poltmave 17% ekst i 6,6 alk.
            - Velkopopovicky Cerny
            - Smocze dark
            - SVIJANY Knize (resztka) czekający Rytir

            Zapraszamy
            Kvasnicaki i Svijany wymienione

            Zapraszamy

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              Svijanski Kvasnicak całkiem zacny. Za to Velkopopovicky Kozel Tmavy wyjątkowo słaby. Wodnisty, słodko-kwaskowy, z takim jakimś absmakiem.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                Opatowy Kvasnicak (12o) bardzo mi podszedł. Nie spodziewałem, że będzie lepszy od Kvasnicaka ze Svijan, a jednak... Ma ładnie rozbudowaną goryczkę i sympatyczne nutki piwniczne.
                Svijany Knize smaczny, a w firmowym, zgrabnym szkle prezentuje wyjątkowo ładnie.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                  ... i sympatyczne nutki piwniczne.
                  Fajne określenie.... mógłbyś rozwinąc
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • NonIron
                    PiwBiz
                    • 04-2008
                    • 269

                    Obecnie dostępne:
                    - Radegast10%
                    - Svijany Kniezna 13% ekst 5,2 alk.
                    - Svijany Baron 15% ekst 6,5 alk. NEW!!!
                    - Skalak 13%
                    - Velkopopovicky Cerny
                    - Smocze "Amber"

                    Jutro (ok23) dostawa Opatów i Skalaków, wróci dawno nieserwowany Rezany.

                    Świątecznie zaprszamy:
                    24.12 środa od 21
                    25.12 nieczynne
                    26.12 piątek od 15.00
                    Last edited by NonIron; 22-12-2008, 09:30.

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                      Fajne określenie.... mógłbyś rozwinąc
                      Proszę bardzo. Pierwotnie wydawało mi się, że piwniczność jest spotykana wyłacznie w piwach fermentowanych w otwartych kadziach. Niemniej jednak występuje ona również w nieco innej postaci także w piwach niepasteryzowanych. Oba przypadki piwniczności nieco się różnią. Ta ostatnia jest jakby delikatniejsza i bardziej ulotna/subtelna i mniej rozbudowana. Ta pierwsza jest na ogół wyraźniejsza, bardziej ściąga podniebienie i ewoluuje czasem w smak ziemisty i/lub torfowy. Zasadniczo piwniczność jest dla mnie taką ektrapolacją zapachu suchej piwnicy na zmysł smaku. Osobiście mam jeszcze nieco problemów z dokładniejszym zdefiniowaniem tego smaku. Z resztą, smak piwniczny pojawia się w sensoryce piwa, np tutaj.

                      P.S. A co tam w Non Iron na nalewakach "słychać"?
                      Last edited by delvish; 29-12-2008, 14:07.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • NonIron
                        PiwBiz
                        • 04-2008
                        • 269

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                        P.S. A co tam w Non Iron na nalewakach "słychać"?

                        Przywołani do tablicy

                        - OPAT Kvasnicak z kolendrą, oczekujące z pieprzem i liściem laurowym (to także w petach litrowych)
                        - NOVOPACKE Kumburak svetly lezak 5% alk. NEW!
                        - SVIJANY Knezna
                        - SKALAK 12%, reszta łącznie z Rezanym w pogotowiu
                        - Velkopopovicky Kozel, niestety resztka do następnej dostawy w tym miejscu SMOCZE Dark
                        - SMOCZE Amber
                        - LITOVEL Maestro poltmavy NEW!

                        oraz bardzo smaczny i chwalony pszeniczny CIECHAN z butelki.

                        Wiele innych fajnych piwek czeka na swoją kolej , bedziemy informowali na bieżąco co się dzieje na nalewakach.

                        ZAPRASZAMY w Sylwestra, lokal jak co roku otwarty dla każdego od 12 do......

                        Zapraszamy
                        Last edited by NonIron; 30-12-2008, 14:08.

                        Comment

                        • NonIron
                          PiwBiz
                          • 04-2008
                          • 269

                          - NOVOPACKE Kumburak, wymieniony na NOVOPACKE Podkrkonossky Special 6,3% alk.
                          - SKALAK 12%, wymieniony na Rezanego
                          - Velkopopovicky Kozel, wymieniony na SMOCZE Dark

                          Zapraszamy

                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            Można prosić o dane piwa Opat Pepper? Piłem dziś i mam problemy ze wstawieniem do dziennika piwnego
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              Piwka zdrożały do 6,50 zł a w ofercie dziś widziałem Zubr ciemny i jasny.

                              Comment

                              • delvish
                                Senior
                                • 11-2004
                                • 3508

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                                w ofercie dziś widziałem Zubr ciemny i jasny.
                                Oba smaczne i zdecydowanie warte spróbowania. Jakoś Zubr mi się do tej pory nie kojarzył ze smacznymi piwami. A tu proszę, całkiem miłe zaskoczenie. Szczególnie ciemniaczek mi podszedł.
                                Last edited by delvish; 21-01-2009, 17:01.
                                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                                (Frank Zappa)

                                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎