Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

św. Marka 27, Non Iron

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Jak się nazywał ten ciemny Opat podpięty za Pieprzowe? Bardzo ciekawe piwo ciemne z minimalnym pieprzowym posmakiem. Zastanawialiśmy się z Tomkiem nad przyczyną jego istnienia. Moze nazwa coś wyjaśni?
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      Na nalewaku było Opat Kvasnicak Pepr (r z apostrofem).

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        Na nalewaku było Opat Kvasnicak Pepr (r z apostrofem).
        Pieprzowy ciemniak? To chyba coś nowego?
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
          Pieprzowy ciemniak? To chyba coś nowego?
          Pieprzowy to za dużo napisane. Możliwe, że w browarze w instalacji jakieś resztki pieprzowego były, albo wcześniej w tych kegach było pieprzowe
          Posmaki pieprzowe były słabiutkie. Jak by ktoś nie wiedział, że jest takie piwo to by raczej nie zauważył.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • toto
            Senior
            • 12-2006
            • 949

            Ten ciemny kvasnicak Opata nie był pieprzowy, tylko tak było napisane na nalewaku (bo przed nim był tam pieprzowy - może coś zostało w instalacji?). Ja w każdym razie wczoraj pieprzu w nim nie wyczułem. Na kapslochu nie było nic napisane (w przypadku kvasnicaków zwykle jest wpisana mazakiem nazwa). Więc ja go sobie wpisałem jako Opat Kvasnicak Tmavy.

            Comment

            • NonIron
              PiwBiz
              • 04-2008
              • 269

              Obecnie zapraszamy na:

              - SKALAK Rezany
              - SKALAK svetly 13%
              - Budwaiser
              - OPAT Tmavy (końccówka w poczekalni IMBIROWY :-))
              - Velkopopovicy Cerny
              - Radegast 10 %

              a w oczekiwaniu:
              - oprócz zupełnie nowego OPATA Imbirowego, OPAT Koriander, BUDVAISER Tmavy, KOZEL Svetly, wszystkie rodzaje SVIJAN, Poutnik, hmmmm i może coś więcej :-)))


              Zapraszamy
              Last edited by NonIron; 06-06-2009, 21:27.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                Czy był u Was kiedyś lany Opat Kvasničák 13? Czy mi ta 13 pomyliła się z 12?
                Porządki robię w dzienniku i takie coś znalazłem.
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czy był u Was kiedyś lany Opat Kvasničák 13? Czy mi ta 13 pomyliła się z 12?
                  Porządki robię w dzienniku i takie coś znalazłem.
                  26 marca piłem Kvasnicak 13 % Special.

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
                    26 marca piłem Kvasnicak 13 % Special.
                    ...z huanghuą, jego kolegą, e-prezesem i mną

                    To jeszcze takie pytanie. Czy ta 13 to coś innego niż ten Kvasnicak, który często bywa? Po prostu czy są dwa różne Kvasnicaki czy wszystkie to 13. Na forum jest opisany tylko jeden Kvasnicak, bez ekstraktu niestety.
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • honza_krk
                      Member
                      • 03-2009
                      • 31

                      Co nowego w "Non Iron" ktoś wie??

                      Comment

                      • NonIron
                        PiwBiz
                        • 04-2008
                        • 269

                        My wiemy

                        SKALAKI:
                        - Rezany
                        - 12 %
                        - Radegast 10%
                        - Pivovar Poutnik - svetly lezak
                        - powracajacy po kilkudniowej przerwie KOZEL Velkopopovicy Cerny
                        - SMOCZE Dark
                        - oraz SVIJANY - Svijansky Maz 11%, 4,8 alk.

                        o tych koncernowych to chyba wiadomo sa....

                        Pozdrawiamy i zapraszamy

                        Comment

                        • honza_krk
                          Member
                          • 03-2009
                          • 31

                          Dziękuję za odpowiedź. Pojawię się niebawem Pojawią się jeszcze piwa w butelkach plastikowych?

                          Comment

                          • NonIron
                            PiwBiz
                            • 04-2008
                            • 269

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika honza_krk Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dziękuję za odpowiedź. Pojawię się niebawem Pojawią się jeszcze piwa w butelkach plastikowych?
                            Będą w piątek

                            Zapraszamy

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              10 nalewaków z piwami czeskimi i polskimi. Ja wziąłem Opat Kvasnicak wiśniowe. Tego Opata jeszcze nie piłem - zaskoczyła mnie jego obecność, a jest naprawdę dobre. Lekkie i deserowe, ale bez posmaku koncentratu z wiśni. Sam lokal niewielki i jest dość ciasno i głośno, ale w piwach z beczki można wybierać.

                              Comment

                              • Maremali
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 1953

                                Wybór piwek z beczki powala na kolana, barman bardzo fajny gość po pierwsze nie krył co ma pod nalewakiem Smoczej Głowy po drugie na pytanie czy można będzie obejrzeć transmisję ze spotkania reprezentacji siatkarzy zaprponował "mały telewizor" gdyż na dużym miała grać Wisełka.
                                Trochę dziwnie te metalowe blaty, gdyż w kontakcie ze spoconymi rękami w drodze powrotnej towarzyszył nam specyficzny zapach, może warto by było porozkładać np. duże korkowe podkładki, niekoniecznie piwne bo by szybko się ulotniły .
                                http://maremali.web-album.org/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎