Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

św. Wawrzyńca 12, Stara Zajezdnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Puszek_72
    Senior
    • 02-2012
    • 269

    #31
    Byłem wczoraj na meczu, obraz bardzo ładny ludzi dużo trzeba było zrobić rezerwację żeby mieć stolik.
    Piwo nie powala próbowałem pszeniczne i ciemne, ciemne lepsze.
    Miejsce na oglądanie meczu dobre dużo miejsca obraz ostry może jedynie dźwięk mógłby być lepszy.

    Comment

    • venomous
      Junior
      • 07-2011
      • 16

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Puszek_72 Wyświetlenie odpowiedzi
      Byłem wczoraj na meczu, obraz bardzo ładny ludzi dużo trzeba było zrobić rezerwację żeby mieć stolik.
      Piwo nie powala próbowałem pszeniczne i ciemne, ciemne lepsze.
      Miejsce na oglądanie meczu dobre dużo miejsca obraz ostry może jedynie dźwięk mógłby być lepszy.
      Również byłem na meczu Hiszpania - Portugalia, jeżeli chodzi o warunki do oglądania meczów to sądzę, że najlepsze w Krakowie. Ogromny ekran, plus mnóstwo mniejszych po całej sali. Ludzi pełno, konieczna rezerwacja (darmowa).

      Cena piwa 19zł/litr - sporo zważywszy na to, że jakość nie jest najlepsza.
      Piłem jasne, pszeniczne, ciemne - ciemne najlepsze, mocno kawowe, lekkie nuty karemelowe ale nie za słodkie. Piwa podawane w masywnych kuflach. Generalnie szału nie ma ale nie jest źle. Widać, że wszystko rozkręca się dopiero i możliwości miejsca są ogromne. Ze zdobytych informacji wiem, że wszystko na poważne ma ruszyć już we wrześniu. Planowane jest chyba 10 rodzajów piwa.

      Generalnie na chwile obecną miejsce mogę zdecydowanie polecić na wyjście na mecz

      Comment

      • machalasek
        Junior
        • 08-2012
        • 2

        #33
        Znaleziona galeria zdjęć: http://lovekrakow.pl/galeria/stara-z...ia%5D_262.html

        Comment

        • pizmak666
          Senior
          • 12-2006
          • 1898

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika machalasek Wyświetlenie odpowiedzi
          Znowu szef kazał linkować bo pustki po Euro?
          „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

          "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

          Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

          Comment

          • machalasek
            Junior
            • 08-2012
            • 2

            #35
            Czyj szef?

            Nie - jeśli już było, to proszę usunąć rzecz jasna

            Comment

            • AlbertWrith
              Junior
              • 06-2012
              • 6

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
              Znowu szef kazał linkować bo pustki po Euro?

              Browar.biz » Forum Browaru » Piwo » Piwo - Gdzie » Knajpy / puby polskie » Małopolskie » Kraków » Św. Wawrzyńca 12, Stara Zajezdnia : to wg. Ciebie co powinno znaleźć się w tym wątku. Wiem że starasz się przeczesać sierściuchy ale rób to z głową i posługując się argumentami - w przeciwnym razie pomyśleć można iż piwo całkowicie wypełnia Twój układ krwionośny, a wpisy nie zważając na logikę wnoszą tyle w dyskusję ile sok malinowy do piwa.

              pozdrawiam

              Comment

              • pizmak666
                Senior
                • 12-2006
                • 1898

                #37
                Dopóki w/w lokal nie zacznie warzyć sam nie widzę Panie Albercie sensu podbijania wątku przez osoby związane z tym przybytkiem-świadomi użytkownicy tego forum zapewne nie skuszą się na baaardzo średniej jakości produkcję Spiża, a nawet jeśli to zapewne tylko raz i to bardziej z ciekawości oglądnięcia samego przybytku.
                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #38
                  Kolejny przykład marketingowej indolencji.

                  Comment

                  • toto
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 949

                    #39
                    Właściwie bez zmian (w stosunku do moich poprzednich wpisów), tylko bardziej pusto. Pusto zarówno ilościowo, jak i jakościowo. Ilościowo - raptem 10-15 osób obecnych wieczorem na transmisji z olimpiady. Jakościowo - piwo ciągle wodniste, mało treściwe, gorsze niż przy poprzedniej wizycie (jasne dużo mniej słodowe, ciemne lepsze od niego, ale i tak dolne strefy stanów średnich). Natomiast obsługi niemal tyle co klientów.
                    Bez dużych imprez to miejsce nie ma racji bytu, nawet z własnym piwem. Chyba że chodzi o pralnię pieniędzy.

                    Comment

                    • AlbertWrith
                      Junior
                      • 06-2012
                      • 6

                      #40
                      Drogi Panie Piżmaku zgadzam się iż denerwujące mogą być wpisy mające na celu tylko i wyłącznie podniesienie sprzedaży,kreowane przez ludzi którzy mają w tym jakiś wcale nie ukryty cel Sam jestem świeżym "nabytkiem" portalu - wcześniej ograniczałem się wyłącznie do śledzenia ( mniej lub bardziej częstego ) wieści z waszego forum, i ma Pan prawo uważać mnie za takiego trolla. Jednak nadal będę się upierał iż właśnie ten wątek jest odpowiedni dla przedstawienia miejsca - nie piwa, nie obsługi - miejsca. A raczej nikt nie zaprzeczy iż miejsce jednak w skali nie tylko Krakowa jest wyjątkowe i właśnie dla tego zależy mi na tym aby o tym miejscu pisać - ale jak już wspominałem, na sercu leży mi tylko historyczna architektura i nic poza nią. Nie ma dla mnie wielkiego znaczenia czy lokal ten będzie proponował dobre pszeniczne piwko czy tylko jakieś gazowane siki, bo na to nie mam wpływu choć fajnie było by napić się dobrego piwka.
                      Nawet jak Pan pisze, jeśli świadomi użytkownicy odwiedzą to miejsce tylko raz nie będzie to do końca stracona wizyta ) to przecież tu Robert K. rozpoczął z wielkim powodzeniem swoją przygodę na gokartach. Dla bardziej wytrwałych pozostaje do zwiedzenia cały Kazimierz gdzie jak sądzę znajdą swoje upragnione złociste eldorado czego życzę z całego serca

                      Comment

                      • singerek
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 285

                        #41
                        Ale to jest forum o piwie a nie o architekturze...

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #42
                          Po lekturze Twoich wpisów można odnieść wrażenie, że w Krakowie pod względem historycznej architektury interesujące jest tylko to miejsce...

                          Proszę mieć na uwadze, że piwo jest w BrowarBizie tematem przewodnim. Przejrzenie wpisów z tego wątku kilku osób w powiązaniu z niemal całkowitym brakiem wpisów na inne tematy, pozwala wątpić w zupełny brak ich komercyjnego zabarwienia. Zawsze mnie będzie zastanawiać dlaczego to taki problem, by duży lokal wysupłał tych kilka dych rocznie na normalną, szczerą i oficjalną promocję. A tak... kombinowanie odnosi zwyczajnie odwrotny skutek.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • AlbertWrith
                            Junior
                            • 06-2012
                            • 6

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                            Po lekturze Twoich wpisów można odnieść wrażenie, że w Krakowie pod względem historycznej architektury interesujące jest tylko to miejsce...

                            Proszę mieć na uwadze, że piwo jest w BrowarBizie tematem przewodnim. Przejrzenie wpisów z tego wątku kilku osób w powiązaniu z niemal całkowitym brakiem wpisów na inne tematy, pozwala wątpić w zupełny brak ich komercyjnego zabarwienia. Zawsze mnie będzie zastanawiać dlaczego to taki problem, by duży lokal wysupłał tych kilka dych rocznie na normalną, szczerą i oficjalną promocję. A tak... kombinowanie odnosi zwyczajnie odwrotny skutek.
                            Wątek dotyczy miejsca - zgodnie z drzewkiem - jak mogę się tylko domyślać, zakładka miała na celu umożliwienie się dzieleniem wrażeń z wizytowanych miejsc.... zarówno opisując doznania smakowe jak i atmosferę. Tu wątek smakowy można zamknąć w jednej linijce. Nie rozumiem dlaczego zdjęcia wywołały tyle zamieszania - bo tyle na nich agitacji marketingowej że nie wiem .... Chciałem tylko pokazać dokonana zmianę miejsca.

                            Z całym szacunkiem ale wysuwanie jakichkolwiek wniosków na temat Mojego stosunku do architektury Krakowa na podstawie wątków dot. tylko i wyłącznie konkretnej, zgodnej z tematem budowli jest co najmniej nieuprawnione. Ale nie ulega żadnej wątpliwości iż obiekt ten po renowacji wyrósł na jeden z ciekawszych przykładów architektury industrialnej Krakowa - tu chyba nikt nie będzie zaprzeczał.

                            Na wiązanie mnie z komercyjnym bełkotem nie poradzę.

                            Pozdrawiam
                            Last edited by Maggyk; 10-08-2012, 17:08. Powód: cytowanie

                            Comment

                            • Maggyk
                              Szara Adminiscjencja
                              • 05-2004
                              • 5615

                              #44
                              Proszę powrócić do tematu, którym jest lokal i jego oferta. Temat architektury miasta Kraków uważam za wyczerpany. Kolejne posty nawiązujące do niego polecą w niebyt, więc proszę sobie oszczędzić czasu i wcale na ten temat nie pisać.
                              Last edited by Maggyk; 10-08-2012, 17:15.
                              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                              Piwo domowe -
                              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                              Reklama w BROWARZE
                              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                              Comment

                              • toto
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 949

                                #45
                                Z zewnątrz, po zmroku, miejsce wygląda na wymarłe. Lekko odsunięta brama na teren posesji, pozamykane drzwi budynku. A jednak było czynne.
                                W środku prawie bez zmian. Ceny dalej 9zł/0,4 l i 19 zł/1 l (jasne o złotówkę taniej), jakość piwa średnia. Pusto (w czwartek wieczorem 5 osób piło piwo i do tego 5 osób obsługi). Jedyną wyraźną różnicą jest spadek temperatury - panie barmanki pracowały w kurtkach. Źle to wróży egzystencji lokalu w zimie.
                                W sprzedaży dalej piwo za Spiża. Plany na warzenie własnego cokolwiek nieokreślone ("może pod koniec roku").
                                Wygląda na to, że zamiast drugiego browaru restauracyjnego w Krakowie jest wielki, pusty pub.
                                Last edited by toto; 26-10-2012, 14:32.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎