Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

św. Wawrzyńca 12, Stara Zajezdnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arturroxx
    Member
    • 10-2002
    • 94

    #61
    Mają jakieś birofilia ? Podstawki, szkło ?

    Comment

    • toto
      Senior
      • 12-2006
      • 949

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arturroxx Wyświetlenie odpowiedzi
      Mają jakieś birofilia ? Podstawki, szkło ?
      Podkładek nie podawali do piwa i ich nie widziałem (ale też nie pytałem). Szkło no name (pękaty kufelek 0,4 litra i kufel litrowy). Czyli na razie nic.

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        #63
        Ciekawie wygląda chwalenie się podobno najdłuższym piwnym barem w Polsce zestawione z ofertą aż dwóch piw
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #64
          Gdyby piwa były bardzo dobre, nie byłoby to aż tak ciekawe zestawienie.

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            #65
            Nawet gdyby to były piwa o klasie Wiosłującego Jacentego i Czarnego Chłopa, to dalej wyglądałoby zabawnie. No ale tak to bywa, jak za browar zabierają się osoby nie zorientowane w temacie...
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #66
              U Fleku szczycą się, iż są w stanie przyjąć kilka tysięcy klientów, a mają jeden rodzaj piwa. Nie słyszałem aby kogoś to śmieszyło.

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #67
                Aha, czyli stawiasz na równi U Fleku i Zajezdnię? Dobre
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  #68
                  Podałem przykład, że nie każdy lokal musi mieć ileś tam nalewaków na określoną długość baru, aby nie zostać posądzonym o śmieszność. Nie przyrównałem nigdzie tych lokali, ale widzę, że trzeba pisać bardzo precyzyjnie aby zostać zrozumianym.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #69
                    Czynne do 24 czy do 1? Strona www twierdzi co innego niż facebook.
                    Gdyby komuś piwko zasmakowało to w godzinach 17-19 jest promocja "2 za 1".

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czynne do 24 czy do 1? Strona www twierdzi co innego niż facebook.
                      Jak się zalogujesz na twarzoksiążce, to możesz posiedzieć do pierwszej .

                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tak twierdzą (kelner/barman), tak też głosi ulotka reklamowa obecna w lokalu. Pod takim hasłem (otwarcie minibrowaru) była też impreza w niedzielę. Do garów i kegów im nie zaglądałem. Fakt, że obydwa piwa smakują podobnie, jak dotychczas sprzedawane produkty Spiża. Szczególnie jasne. Ciemne jest nieco mniej palone, bardziej słodkie i podobnie wodniste.
                        Szkoda, bo miałem nadzieję, że coś się zmieni w pozytywną stronę...
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • maaniek
                          Senior
                          • 11-2010
                          • 118

                          #72
                          Mi jest trochę wstyd za Kraków pod tym względem, czyli browary restauracyjne.
                          C.K. Browar kicha z kapuchą, aż żal że w takim miejscu, gdzie przewija się prawdopodobnie kilkanaście tysięcy ludzi na dobę, minibrowar warzy takie podłe piwo.
                          Powstała Zajezdnia, sporo czasu minęło zanim wreszcie uwarzyli swoje piwo, była nadzieja w końcu na coś lepszego, a tutaj znowu to samo.

                          No trudno pozostają puby, gdzie można zdegustować pyszne piwa, a te pseudominibrowary niech sobie urządzają eventy i sprzedają pseudopiwo.

                          Comment

                          • Antylop
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1415

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaniek Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mi jest trochę wstyd za Kraków pod tym względem, czyli browary restauracyjne.
                            C.K. Browar kicha z kapuchą, aż żal że w takim miejscu, gdzie przewija się prawdopodobnie kilkanaście tysięcy ludzi na dobę, minibrowar warzy takie podłe piwo.
                            Powstała Zajezdnia, sporo czasu minęło zanim wreszcie uwarzyli swoje piwo, była nadzieja w końcu na coś lepszego, a tutaj znowu to samo.

                            No trudno pozostają puby, gdzie można zdegustować pyszne piwa, a te pseudominibrowary niech sobie urządzają eventy i sprzedają pseudopiwo.
                            Zgadzam się w 100 % !
                            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                            Comment

                            • karabach
                              Senior
                              • 09-2011
                              • 163

                              #74
                              Chciałbym powiedzieć nie ale nie potrafię
                              Rzeczpospolita Krakowska
                              jak wychodze to tylko na pole

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                #75
                                Podstawek nadal nie ma. Dziś piwowar warzył ciemne, a dostępne były jasne, ciemne i miodowe. W przyszłości ma być także karmelowe i czekoladowe (oba ciemne). Pszeniczne dopiero na jesieni.
                                Lokal ogromny. Obecnie użytkowane są przybudówki przed główną halą. Hala główna przygotowywana jest na duże imprezy organizowane. Jedzenia nie próbowałem, ale piwa niestety mocno przeciętne. Zamówiłem sampel trzech, dwa podano mi ciepłe ze zlewek, miodowe zimne z kranu. W ciemnym wyczułem infekcję, jasne też nie było OK, ale, że to zlewki to poprosiłem o małe. Przyniesiono mi kwaśne, więc zareklamowałem. Wziąłem miodowe i powtórkę, bo było w miarę dobre. Nie wziąłem paragonu, ale za 2 piwa 0,4 litra i sampel policzono mnie na 18 zł. Drogo!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎