Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Jastarnia, ks. Sychty 81, Bar piwny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jurandofil
    Senior
    • 10-2007
    • 976

    #16
    Pomorze 13.07.2008 - część IIIb

    Obecnie w tym barze dostępne piwa z Ambera:

    1. piwa beczkowe:

    ~jasne 0,5l-3,5zł; 0,3l-2,5zł;
    ~Koźlak 0,5l-5,0zł; 0,3l-3,0zł.

    2. piwa butelkowe:
    ~Żywe;
    ~Koźlak;
    ~Złote Lwy;
    Ceny od 4,5 do 5,5zł.
    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #17
      Ekstra lokal, spędziłem tam tydzień Amberek pyszny, Koźlak pyszny, ceny pyszne. Takich barów nam potrzeba
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • piotrsh
        Senior
        • 07-2003
        • 435

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandofil Wyświetlenie odpowiedzi
        Obecnie w tym barze dostępne piwa z Ambera:

        1. piwa beczkowe:

        ~jasne 0,5l-3,5zł; 0,3l-2,5zł;
        ~Koźlak 0,5l-5,0zł; 0,3l-3,0zł.

        2. piwa butelkowe:
        ~Żywe;
        ~Koźlak;
        ~Złote Lwy;
        Ceny od 4,5 do 5,5zł.
        W sierpniu 2008 r. ceny jak wyżej. Amber i Koźlak dostępne w Jastarni są także w porcie rybackim w takich samych cenach.
        Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

        Comment

        • Jurandofil
          Senior
          • 10-2007
          • 976

          #19
          Służbowy Piwny Tydzień - część VII (17.XII)

          Między wizytą w ZKM Gdynia, a ostatnim pociągiem do Warszawy odwiedziliśmy Jastarnię. Obawialiśmy się tego co zastaliśmy, ale gdzieś tam tliła się cicha nadzieja, że nawet poza sezonem knajpa o takim charakterze jak ta może być czynna.
          Ale nie była.
          Bo gdzie pracujący na miejscu udadzą się po pracy jak taki lokal zamknięty?
          Poza sezonem w Jastarni tylko spożywczaki. Bez Ambera! ostatnie butelki koźlakowe trafiliśmy w jednym ze sklepów.
          W Gdyni zaopatrzyliśmy się w rezerwę butelkową i pociągiem Neptun wróciliśmy do Warszawy.

          Cóż, do baru na Sychty w Jastarni trzeba będzie wrócić w sezonie plażowym


          Służbowy Piwny Tydzień zakończyliśmy zgodnie z planem i co najważniejsze... załatwiwszy wszystkie sprawy służbowe.
          Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

          Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
          Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

          Comment

          • coachu
            Senior
            • 09-2005
            • 225

            #20
            Lokal istnieje i ma się dobrze. Super miejsce w drodze na plażę i z powrotem;-)

            Aktualne ceny za 0.5 z nalewaka:
            - Żywe 6 zł
            - Złote Lwy 6 zł
            - Koźlak 6 zł

            z Butelki to co z kija a także m. in. Remus i Grand Imperial Porter.
            Na życzenie klienta nalewają także w porządnym kuflu.
            golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

            (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
            - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

            Comment

            • M-kwadrat
              Senior
              • 07-2004
              • 304

              #21
              Bar Piwny nadal działa. Zmiana w stosunku do powyższej rozpiski - Złote Lwy po 4zł za 0,5l.
              Last edited by M-kwadrat; 04-09-2011, 22:11.
              Pozdrawiam, Maciek

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #22
                Kiedy byłeś, wczoraj? Jeśli tak to się minęliśmy. Byłem ok. 16-tej na jednym Żywym i jednych ZL.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • M-kwadrat
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 304

                  #23
                  Dokładnie wczoraj :-) ale raczej przelotem przez knajpy bo kobieta chciała pomoczyć nogi w morzu w trakcie tej krótkiej wizyty. Złote Lwy piłem z baru przy porcie - też 4 zł tylko w mniej upalny wieczór na mój gust sporo za mocno schłodzone.
                  Pozdrawiam, Maciek

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #24
                    Była tam jakiś gościu, którego kobieta poszła sobie na zakupy czy gdzieś, a potem wróciła i też podłączyła pod Ambera, ale to chyba nie Wy byliście?

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • M-kwadrat
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 304

                      #25
                      Nie - ja bym tak łatwo ze zmianą planów nie miał - zakupami nie da się jej nijak "przekupić" ;-)
                      Pozdrawiam, Maciek

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #26
                        No to w sumie dobrze, bo mniej żal
                        A co do lokalu czy też bardziej jakości piwa w nim, uważam że było bardzo smaczne. Mają spory ruch, więc im te beczki chyba szybko schodzą. Nie wygląda na to, by mieli kłopoty z jakością. Trochę nie po kolei zacząłem, bo najpierw Żywe, a potem Złote Lwy, ale początkowo planowałem tylko to pierwsze. Pierwsze trzy łyki ZL wydawały się po Żywym dość płaskie, ale na szczęście to wrażenie potem minęło i piło się przyjemnie. Takie sesyjne piwo i do tego za 4 zł.
                        Last edited by Pendragon; 04-09-2011, 23:12.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • coachu
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 225

                          #27
                          W tym sezonie Żywe i Koźlak z nalewaka po 6 zł a Złote Lwy 5 zł.
                          Z butelkowych chyba większość oferty Ambera (m. in. Pszeniczniak, Grand Imperial).
                          W ogródku zamontowali duży telewizor, na którym aktualnie lecą transmisje z Olimpiady.
                          golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

                          (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
                          - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

                          Comment

                          • Cyneq
                            Senior
                            • 12-2011
                            • 181

                            #28
                            ... a w czerwcu leciało Euro
                            Fajny lokal, zaliczyłem kilkakrotnie podczas urlopu. "Żywe" mnie jednak nie przekonuje. Miło siedziało się nad Koźlakiem, żałuję że nie polewają "Granda" z beczki.
                            Za to nie widziałem żeby był otwarty sklepik w porcie, może po prostu w czerwcu jeszcze nie otwierają.

                            Comment

                            • Brat_Piwny
                              Senior
                              • 01-2009
                              • 685

                              #29
                              Byłem w barze u Pani Oli i Pana Janka w poniedziałek (27.08) i we wtorek (28.08). Jest to obowiązkowy punkt do zaliczenia podczas mojego corocznej wizyty w Juracie. Spróbowałem wszystkich trzech piwek lanych, oczywiście ze szczególnym zwróceniem uwagi na "Koźlaka". Według mojej subiektywnej oceny najsłabsze było "Żywe"!. Generalnie gorąco polecam wizytę w tym miejscu. Za rok też tam będę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎