Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Szafarnia 9, Brovarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Budvar Wyświetlenie odpowiedzi
    Dopiero na miejscu poinformowano nas o objęciu promocją jedynie śladowej ilości piwa (którego oczywiście dawno już nie było) i trzech dań na krzyż z karty. O jakości obsługi lepiej w ogóle nie wspominać - zostaliśmy potraktowani jak zlo konieczne.
    Takie działanie jest żenujące i dziwię się, że decydenci Brovarni nie zdają sobie sprawy, jakie szkody coś takiego może wyrządzić. Jeżeli przystępuje się do tego typu akcji, to niestety trzeba się liczyć, że poniesie się pewne koszty, które mają zaowocować promocją lokalu. Aczkolwiek jestem przekonany, że w gastronomii, przy tym poziomie cen, koszty zmienne zostały pokryte, nawet przy cenie wynoszącej 50% cen z menu.

    Można zrozumieć obawy, że nadspodziewana obniżka ceny odbiłaby się np. przedwczesnym skończeniem się piwa, lub co gorsze opanowaniem lokalu przez hordy piwoszy które nic nie jedzą, a tylko wyżłopują piwo. Jeśli takie obawy były, to ja na ich miejscu nie ruszałbym ceny piwa, bo to w końcu alkohol, więc nie ma go co promować cenowo, natomiast obniżyłbym całą kulinarkę, tak jak obiecywano w promocji. Zwłaszcza, że akcja była szeroko nagłośniona w mediach. Myślę, że osoby decyzyjne nie zdają sobie sprawy, jak głęboko w podświadomość wryje się ludziom, że ktoś ich oszukał. Nie ma nic gorszego.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • biermann
      Senior
      • 09-2001
      • 2552

      Ciężko mi się do tego wszystkiego ustosunkowywać z wiadomych względów... Mogę jedynie powiedzieć niezadowolonym przepraszam... w imieniu...
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Budvar Wyświetlenie odpowiedzi
      Dopiero na miejscu poinformowano nas o objęciu promocją jedynie śladowej ilości piwa (którego oczywiście dawno już nie było) i trzech dań na krzyż
      z karty.
      Ehhh... ilość przewidziana czyli te 200 litrów w promocji to nie jest śladowa ( w normalną sobotę), okazała się taką jednak przy ilości osób które Brovarnie odwiedziły z okazji akcji, tego nie przewidziano.... ostatecznie tak sporo więcej poszło w promocji niż te 200 litrów

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Budvar Wyświetlenie odpowiedzi
      Sam na piwo zapewne jeszcze wstąpię - ale wyłącznie ze względu na walory samego piwa kolegi Biermanna.
      Dzięki

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Budvar Wyświetlenie odpowiedzi
      W każdym razie niecierpliwie czekam na pojawienie się konkurencji dla Brovarni w Trójmieście, gdzie będzie można z przyjemnością napić się piwa.
      Ja również uważam, że będzie to korzystne...
      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

      Comment

      • ultima
        Junior
        • 02-2010
        • 29

        Ja powiem krotko. Piwo jest bezwzglednie fantastyczne, ale chamstwo obslugi i traktowanie klienta jak nachalnego intruza powoduje, ze Brovarnie odpuszczam na dluzej i zapewne wiele jest takich osob jak ja, ktore zamiast przekonac sie do restauracji, zrazily sie do niej po weekendowej akcji.
        Pendragon, mozna cos blizej na temat konkurencji dla Degustatorni ?
        Last edited by ultima; 28-04-2010, 21:11.

        Comment

        • Maggyk
          Szara Adminiscjencja
          • 05-2004
          • 5615

          Pendragon nie może coś bliżej, bo to wbrew zasadom tego działu.
          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
          Piwo domowe -
          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

          Reklama w BROWARZE
          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

          Comment

          • ultima
            Junior
            • 02-2010
            • 29

            To moze chociaz na pw
            Last edited by ultima; 28-04-2010, 21:14.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
              Pendragon nie może coś bliżej, bo to wbrew zasadom tego działu.
              Otóż to. Poza tym nie jestem upoważniony. Ale będzie dobrze i ... inaczej

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Jimmy_jb
                • 11-2005
                • 911

                A mi i znajomym w poniedziałek kelner za 8 piw wystawił rachunek na 75 złotych. Mimo tego że już przy wejściu pytałem o happy hours musiałem wyjaśnić sytuację przy barze bo kelner twierdził że promocja obowiązuje od godz. 17. Napiwek dostał bo obsługa w jego wykonaniu była ok ale lekki niesmak (nie na piwo - pszeniczne rewelacja a jasne bardzo dobre) pozostał. Będę bywał ale raczej rzadko.
                Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                Comment

                • biermann
                  Senior
                  • 09-2001
                  • 2552

                  Od 1 maja HH już nie ma niestety jak i beczek w środę...
                  "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                  Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                  Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                  Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                  Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    Fragmenty artykułu z dziś. Właściwie to powinno iść do prasówki, ale dotyczy rozmów przed chwilą toczonych w tym temacie:

                    Wulgarni klienci, walka o miejsce w lokalu, droższe i mało smaczne jedzenie. W akcji wzięło udział blisko 80 restauracji, pubów, hoteli oraz muzeów. Jan Orchowski, jeden ze współorganizatorów akcji, podkreśla, że część lokali nie wywiązało się z umowy. Klienci skarżyli się na mniejsze porcje, często droższe ceny i mniej smaczne jedzenie. Władze poinformowały, że najwięcej zażaleń wpłynęło na Cafe Ferber, Latającego Holendra i Brovarnia.

                    Maciej Lisicki, pomysłodawca akcji i wiceprezydent Gdańska, myśli już o kolejnej edycji. Właściciele lokali zgadzają się, ale oczekują zmiany zasad. Przede wszystkim sprzedaż za połowę ceny tylko wybranych pozycji z menu, brak możliwości rezerwacji stolika na czas akcji, no i wyłączenie z promocji alkoholu. Padła również propozycja, aby wykluczyć z "Weekendu za pół" ceny te lokale, które w kwietniu oszukiwały.

                    całość: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmias..._pol_ceny.html

                    oraz krótki fragment z tego artykułu: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmias...szukiwali.html

                    - W Brovarni przy ulicy Szafarnia obniżono ceny tylko jednego, z trzech gatunków piwa - mówi Marcin z Warszawy. - Inna knajpa pozdejmowała z półek drogie alkohole, na Długiej spotkałem się z wyłączeniem alkoholi z promocji, w kolejnej kelnerka z rozbrajającą szczerością oznajmiła, że szef zakazał wydawać posiłki przez godzinę, bo za dużo zeszło, a Latający Holender z Długiego Targu przygotował menu z droższymi niż zwykle potrawami. Przecież dla knajpy taka zagrywka to samobójstwo.[
                    Menedżer Brovarni, który odmawia podania nazwiska: - Informowaliśmy na stronie internetowej o 200-litrowym limicie piwa w promocji.
                    Last edited by Pendragon; 07-05-2010, 10:17.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Wosiu
                      Junior
                      • 08-2004
                      • 9

                      Strasznie to wszystko przykre, tym bardziej, że piwko Michała jest cudowne. Takiej pszenicy ze świecą szukać, że o ciemnym nie wspomnę.... Spróbowałem w weekend wyrobów z Tumskiego z Płocka - niby OK - ale "nasze" przy nich to inna liga.

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        Piwo naprawdę dobre w zestawieniu z innymi browarami restauracyjnymi, natomiast stała praktyka nalewania piwa wyraźnie poniżej kreski nie powinna mieć nigdzie miejsca.

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          A od jutra nowy wyrób "Złoty Bursztyn" oczywiście w super cenie
                          Poszukuję

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            Już tak oficjalnie i na stałe? E gdzie tam - już wyczytałem. 900 litrów - emisja limitowana
                            A dzisiaj wychleją go na imprezie zamkniętej...
                            Last edited by Pendragon; 09-06-2010, 12:20.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              Już się rozlewa "Złoty Bursztyn": http://www.browar.biz/galeria.php?id=13288
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • biermann
                                Senior
                                • 09-2001
                                • 2552

                                "Złoto Brovarni" 13,5 blg ... to tak w celu uściślenia nazwy... zakładam, że starczy na jakiś tydzień.
                                Last edited by biermann; 09-06-2010, 21:04.
                                "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                                Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                                Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                                Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                                Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎