Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Szafarnia 9, Brovarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Antylop
    Senior
    • 10-2009
    • 1415

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Balesss Wyświetlenie odpowiedzi
    Przypomina mi to historię Concorde'a. Swego czasu, po tym jak zabroniono mu latać nad lądem, ze względu na hałas, przynosił ogromne straty British Airways. Plan naprawczy zakładał drastyczne podniesienie ceny biletów i stworzenie elitarnej klasy podroży, wyższej niż pierwsza. Po dwóch latach, jeżeli dobrze pamiętam, flota kilku Concorde'ów przynosiła BA 25% całego zysku firmy.

    Wydaje mi się, że w przypadku Brovarnii zastosowano podobny manewr. Z mojego punktu widzenia kanjpa dużo straciła na uroku. Jej klientela teraz to zazwyczaj panowie w polo z młodszymi o 20 lat partnerkami. Brakuje już piątkowych spotkań ludzi po pracy.
    Niestety to prawda. Strategia marketingowa w tym przypadku wydaje się być opłacalna ale mnie skutecznie zniechęciła. Wpadam tam przede wszystkim na piwa "specjalne".
    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      Wydaje mi się, że trochę przesadzacie.
      Lokal od początku pozycjonowany był nieco inaczej, niż piwiarnia na "piątkowe spotkania ludzi po pracy".
      Kuchnia jest na (dość) wysokim poziomie, wystrój również, położenie także (o piwie w ogóle nie wspomnę), więc jest, jak jest.
      Chciałem jeszcze podkreślić, że ostatnio odwiedziłem "Brovarnię" w towarzystwie koleżanki (fakt!), młodszej (niby - fakt - no, ale nie dwadzieścia lat... ), a ubrany byłem w koszulkę polo (fakt!).
      Cóż, będę musiał jeszcze nad wizerunkiem popracować (w szczególności nad wiekiem partnerki ).


      PS. Dodam tylko, że taki starannie wystylizowany obraz spitolił niejaki Budvar, który do nas dołączył w krótkich majtkach i okularach rowerowych...

      PS 2. A może kolejna koszulka browar.biz-owa będzie w wersji polo...?

      Comment

      • podswierkiem
        Senior
        • 11-2010
        • 796

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)w krótkich majtkach (...)
        W samej bieliźnie wpuszczają (nawet nie w bokserkach!)? To ja tam z dziećmi już nigdy się nie zjawię!!!
        "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
        Niechybnie brakuje tam nas!
        Od stania w miejscu niejeden już zginął,
        Niejeden już zginął kwiat!"

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          Może Budvar wracał z triatlonu?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Może Budvar wracał z triatlonu?
            Eeee... tam... Spieszył się na sponsorowane piwo i chciał zadać szyku łydą owłosioną .

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              W związku z zakwaterowaniem piłkarzy Barcelony, Brovarnia może być niedostępna w najbliższy wtorek. Niby nic o tym nie informują, ale piszę o takiej ewentualności żeby ktoś nie był zdziwiony.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Carlo22
                Senior
                • 05-2012
                • 182

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                W związku z zakwaterowaniem piłkarzy Barcelony, Brovarnia może być niedostępna w najbliższy wtorek. Niby nic o tym nie informują, ale piszę o takiej ewentualności żeby ktoś nie był zdziwiony.
                Raczej będzie dostępna, mają napięty harmonogram więc nawet jeśli wskoczą do restauracji to nie na długo. A i w środę rano już odlatują

                Comment

                • Antylop
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1415

                  Jutro "IPA DAY" - w ogródku obok mariny pojawi się ostatnia "zachomikowana" beczka AIPA
                  Wpadnie ktoś ?
                  Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    Jest jeszcze oktoberfestowy amber lager? Pił ktoś, albo chociaż widział?

                    Comment

                    • Gringo
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 2151

                      Tydzień temu jeszcze był. Ale nie zachwycał jakoś specjalnie.

                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tydzień temu jeszcze był. Ale nie zachwycał jakoś specjalnie.
                        Czym się różnił od normalnego "Jasnego" ?
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Pewnie kolorem

                          PS: Antylop, a ty privy czytasz?

                          Comment

                          • Antylop
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1415

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pewnie kolorem

                            PS: Antylop, a ty privy czytasz?
                            Już przeczytałem i odpisałem
                            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                            Comment

                            • Gringo
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 2151

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czym się różnił od normalnego "Jasnego" ?
                              Nie wiem, nie próbowałem wtedy jasnego więc nie mam punktu odniesienia.
                              Last edited by Gringo; 24-10-2013, 06:13.

                              Comment

                              • Antylop
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 1415

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie wiem, nie próbowałem wtedy jasnego więc nie mam punktu odniesienia.
                                Jeśli piłeś wcześniej "Jasne" to masz punkt odniesienia - ono zawsze smakuje podobnie
                                "Grossmannowe" smakowało nieco inaczej ale lager to lager - różnice w ramach stylu.
                                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎