Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Szafarnia 9, Brovarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Wystrój nie z mojej bajki. Zbyt elegancko, zrobiony w stylu raczej luksusowej restauracji niż piwiarni z browarem. Obsługa bez zarzutu. Piwa niestety bez charkateru i stylu. Owszem wypijalne ale nie pozostawiające żadnych wrażeń w zasadzie. Ot wypic i zapomnieć. Sprzedają kufle co się chwali ale o podstawki pod piwo musiałem sie upomnieć.
    Ogólnie nie jest to miejsce które będę odwiedzał będąc w Gdańsku ale lepszy rydz niż nic. Dobrze, że Gdańszczanie mają swój browar.
    Zaskoczyła mnie twoja bardzo surowa ocena piw z Brovarni. Albo coś nie poszło w kolejnych warkach ( ja byłem w połowie czerwca i pszeniczne było rewelacyjne a jasne i ciemne dobre lub bardzo dobre ) albo... nie wiem co . Co do wystroju to się zgodzę. Ja do tego trafiłem na wizytę wycieczki gdzieś z okolic Rzeszowa, bardzo głośnej i w ogóle "przypałowej" bandy przyprowadzonej przez przewodniczkę w celu napicia się piwa warzonego na miejscu. Straszne przeżycie.
    Widzę, że Seta wybiera się tam na piwko, zobaczymy co on na to powie...
    Last edited by perłyfan; 06-07-2009, 12:48.
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      Mnie niestety zaskoczyła fatalna jakość tych piw (Browar został wybrany browarem roku przez Bractwo Piwne) a raczej ich kompletna bezpłciowość. Duże rozczarowanie i tylko liczę, że to tylko wpadka z tymi warkami.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • piokl13
        Senior
        • 06-2003
        • 946

        Przez przypadek na ichniej stronie wypatrzyłem, że od 18.09 do 11.10 będzie Brovarnia Oktoberfest. Domyślam, że będzie piwko w dużych kuflach po monachijskich cenach (30zł/1L?) .

        Comment

        • biermann
          Senior
          • 09-2001
          • 2552

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
          Przez przypadek na ichniej stronie wypatrzyłem, że od 18.09 do 11.10 będzie Brovarnia Oktoberfest. Domyślam, że będzie piwko w dużych kuflach po monachijskich cenach (30zł/1L?) .
          Kufle faktycznie mają być litrowe... co do ceny... w najbliższą sobotę 15.08 Brovarnia jest zamknięta
          "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
          Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
          Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
          Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
          Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

          Comment

          • Qbric
            Senior
            • 04-2001
            • 427

            Witam.

            Za tydzień wybieram się do Gdańska i mam zamiar odwiedzić lokal. Niestety od wczoraj nie mogę wejść na ich www. Mam nadzieję, że to przejściowe problemy. Choć serce mi się kraje patrząc na ceny piwa to i tak spróbuję bo rzadko sie zdarza taka okazja. Być może uda mi się załapać na HH. Moje pytanie odnosi się jednak do jedzenia bo przekąsiłbym przy piwku od razu co nie co. Czy ktoś może mi napisać jakich dań mogę się tam spodziewać i za jaką cene? Może jakieś ciekawe przekąski do piwa? I czy można płacić kartą?

            Dziękuje z góry i pozdrawiam.
            Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Jeżeli serce ci się kraje na cene piwa to tym bardziej tam nie zjesz. Jest b. drogo
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                HH to już chyba nawet nie ma. Jedyna promocja to w czwartki za zestaw karkówka z grilla plus 0,5 jasnego płacisz 37 zł. Jeśli wolisz ciemne lub pszenicę to za taki zestaw płacisz 39 zł. Dania są tam drogie i dość skromne.

                Na smaczny i obfity obiadek z dobrym piwem (Amber Żywe, Złote Lwy, Koźlak, Żywiec, Specjal EB) polecam Jadłodalnię pod Zielonym Smokiem. Gdyby z jakiegoś powodu ci to miejsce nie odpowiadało, to u góry jest pizzeria a po drugiej stronie ulicy ... bar mleczny.
                Last edited by Pendragon; 16-08-2009, 15:47.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Qbric
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 427

                  Dziękuję Kolegom za uwagi i propozycje. Wszystkie okazały się trafne Co do samej Brovarni osobiście wystrój lokalu przypadł mi do gustu (choć mojej dziewczynie już nie bardzo). Z obowiązku przejrzałem kartę dań i chyba nie zaskoczę nikogo tym, że zrezygnowaliśmy z większego posiłku. Rzeczywiście bardzo drogo. Zamówiłem sobie kufel ciemnego (10zł/0.5L). Chłodne, delikatne, jednym słowem pyszne. Nie wytrzymałem i poprosiłem także o Obazdę (16zł). Pierwsze wrażenie bardzo dobre, dwie świerze bułeczki aż parzyły w ręce, do tego trzy gałki Obazdy. Generalnie porcja mikroskopijna choć smaczna. Nie wiem dlaczego nikt nie wpadł na to, aby do tych trzech gałek Obazdy dorzucić trzy bułeczki (zamiast dwóch) - łatwiej byłoby zaplanować ich smarowanie a tak, używając swoich zdolności matematyczno-wzrokowo-manualnych musiałem te 3 gałki podzielić na 4.
                  Do domu przywiozłem sobie butelkę ciemnego, cena litrowej butelki z zamknięciem patentowym: 27zł
                  Do tego poprosiłem o firmowy kufel 0.5L, cena: 15zł. Byłoby fajnie gdyby w domu nie okazało się, że używany i lekko przetarty... Coś takiego nie przystoi w miejscu z takim cenami.
                  Obydwa "prezenty" przewiązane rafią i włożone w firmowe reklamówki.
                  Obsługa taka sobie, choć niczego większego nie mogę im zarzucić.

                  Ogólne wrażenie trochę słabsze niź sobie to wyobrażałem w podróży do Gdańska, jednak pójść tam i spróbować piwa naprawdę warto.
                  Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4568

                    Ja z ekipą odwiedziłem Brovarnię po raz pierwszy. Miejsce i lokal przyjemny, piwa bardzo dobre, śmiało można je umieścić na jednym z najwyższych miejsc wśród polskich minibrowarów (nie byłem tylko w Szczyrzycu). Jednak ceny dość wysokie, a na jedzenie wręcz powalające, raczej pod zachodnich turystów. Piwosze z Gdańska mają gdzie mile połechtać podniebienie lecz przy braku happy hour lub innych promocji pewnie często tego nie robią. Dużym minusem jest brak podstawek pod kufle.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      Podstawki były, widać się skończyły.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • biermann
                        Senior
                        • 09-2001
                        • 2552

                        Nowe podstawki są w druku... miały być już dawno ale... niestety ja wszystkiego nie mogę dopilnować.
                        "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                        Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                        Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                        Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                        Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                        Comment

                        • Maremali
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1953

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nowe podstawki są w druku... miały być już dawno ale... niestety ja wszystkiego nie mogę dopilnować.
                          a czy te nowe to będzie nowy wzór czy tylko dodruk?
                          http://maremali.web-album.org/

                          Comment

                          • biermann
                            Senior
                            • 09-2001
                            • 2552

                            Tym razem będzie coś nowego... nie takie jak ja planowałem... i mało piękne ale coś nowego
                            Last edited by biermann; 15-09-2009, 21:53.
                            "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                            Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                            Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                            Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                            Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nowe podstawki są w druku... miały być już dawno ale... niestety ja wszystkiego nie mogę dopilnować.
                              Biermann, daj spokój, zupełnie wystarczy, jeśli będziesz miał na piwo baczenie, resztę się gumką wytrze. Twoje

                              Comment

                              • biermann
                                Senior
                                • 09-2001
                                • 2552

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Przez przypadek na ichniej stronie wypatrzyłem, że od 18.09 do 11.10 będzie Brovarnia Oktoberfest. Domyślam, że będzie piwko w dużych kuflach po monachijskich cenach (30zł/1L?) .
                                Oktoberfest w Brovarni rozpoczęty.... ceny piwa w kuflach litrowych jasne 17 zł, ciemne 19 zł, na życzenie do litrowych kufli lana jest pszenica też za 19 zł.
                                Last edited by biermann; 18-09-2009, 20:07.
                                "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                                Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                                Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                                Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                                Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎