Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Szafarnia 9, Brovarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    #61
    Nienormalne byłoby, gdyby co miesiąc obniżali cenę.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #62
      To wszystko przez kopyra, to on im podsunął pomysł z podwyżkami. Będziemy go wypatrywać na rogatkach miasta i "miło" powitamy

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #63
        Kopyr jest głównym macherem od pozycjonowania cenowego na polskim rynku. To przez niego Ferrari jest droższe od Lublinów, choć to Lubliny są o wiele większe.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          ... I jestem ciekaw co to za impreza, że miejsca (teoretycznie na 150 osób) jest za mało i trzeba zamykać lokal. ...
          w październikowym numerze "Mój Hotel" podają cytuję: "w restauracji znalazło się 200 miejsc, a dodatkowe 50 w ogródku letnim na zewnątrz". nawet jeśli uznać, że ogródek był zamknięty to musiała być spora impreza, albo ktos miał kaprys by mu się nikt nie pałętał w trakcie jego imprezy.
          btw, na zdjęciach wszystko wygląda cacy. może będzie mi dane odwiedzić - browar, bo na hotel to mnie nie stać

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #65
            Ładnie umiejscowiony lokal (malownicze otoczenie), w środku - połączenie nowoczesności z prostym drewnem - podobało mi się.

            Z jedzenia zamówiliśmy przystawki, bo nie byliśmy zbytnio głodni - i Obazda była dość smaczna, aczkolwiek za bardzo jogurtowa jak na ser camembert

            3 rodzaje smalcu natomiast głównie ładnie wyglądały, bo smaku te smalce miały nie za wiele

            Piw nie będę osobno oceniać, bo:
            - pszeniczne - wzięłam tylko łyka od Slavoya - przepyszne
            - ciemne - wzięłam tylko łyka od Arka - bardzo smaczne
            - jasne - niestety, wzięłam cały kufel - zdecydowanie najsłabsze ogniwo, mocno drożdżowe, mało pilsowate, bardziej jak górna fermentacja na Danstarach po zmieszaniu płynu z drożdżami z dna butelki

            Ale generalnie - Biermann - Gratulacje!
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #66
              Obazda powiadasz... no to koniecznie trza się wybrać

              (Także i na piwo )
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • biermann
                Senior
                • 09-2001
                • 2552

                #67
                Wszystkie znaki wskazują na to, że w dniach 4,5 i 6 grudnia, tego roku oczywiście, Brovarnia będzie niedostępna dla gości pragnących napić się po prostu piwa. Całość czyli hotel i część restauracyjno-browarniana zostały zarezerwowane na pewną vipowską imprezę.
                Last edited by biermann; 22-11-2008, 11:46.
                "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #68
                  A słyszałem, że już nigdy więcej No ale sytuacja jest trochę inna. Najwyżej będą przeszkadzać sami sobie.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #69
                    W ostatnią sobotę o godz 14 w Brovarni były ledwie trzy osoby a z głośników sączyła się smętna muzyka. Źle to współgrało z pochmurną pogodą.

                    Na szczęście wszystkie piwa były dostępne. Najbardziej zasmakowało mi jasne, przyjemnie świeże i lekko kwiatowe z obfitą pianą. Pszenica również charakteryzowała się wyśmienitym zapachem, niestety nie poszła za tym intensywność smaku, któremu brakło pełni.
                    Najbardziej ostrzyłem sobie zęby na słynne już ciemne podwędzane ale srodze się zawiodłem. Zamiast choćby dalekiego echa wędzonki wyczułem chlebowo-piwniczny posmak typowy dla piw niepasteryzowanych, ale jasnych. Podejrzewam że tak smakowałby barwiony Ciechan (bez urazy, biermann).

                    Poza tym koźlakowy sezon w pełni, zapowiedzi na temat warzenia takiego piwa w Brovarnii były, a teraz cisza?

                    Najważniejsze jednak, że w końcu Gdańsk ma swój minibrowar bo braku takiego miejsca w tym mieście nie byłem w stanie zrozumieć. I tylko marzy się, aby kiedyś spróbować uwarzonego tu jopenbiera

                    Fotka z Brovarnii wrzucona tutaj:http://www.browar.biz/galeria.php?id=10638
                    Last edited by docent; 03-12-2008, 23:01.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • biermann
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 2552

                      #70
                      Koźlak pojawi się gdy skończy się aktualnie sprzedawana warka ciemnego. (Hmm szkoda docent, że się nie ujawniłeś, w sobotę byłem na miejscu, mogliśmy o smakach podyskutować ) Mając do dyspozycji tylko trzy zbiorniki pośredniczące ciężko wprowadzić czwarte piwo do sprzedaży .
                      Przypominam , że od dzisiaj do soboty włącznie Brovarnia jest nieczynna. Odbywają się w niej obchody 25-lecia nagrody Nobla...
                      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przypominam , że od dzisiaj do soboty włącznie Brovarnia jest nieczynna. Odbywają się w niej obchody 25-lecia nagrody Nobla...
                        A to rozumiesz, jak mawia poseł Kalisz, high life, bon ton, pardon.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #72
                          Praktyczna uwaga dla zmierzajacych do browaru na autonogach. W godzinach 10-16 (browar otwierają o 13) miedzy Żurawiem a Muzeum Morskim kursuje prom. Kurs w jedną stronę to 1zł, a można sobie znacznie skrócić drogę Pływa toto co 15 minut - spod Żurawia 13.00, 13.15, 13.30, 13.45, 14.00..., a spod Muzeum zaraz po przypłynięciu i zabraniu podróżnych rusza z powrotem. Od przystani do Browaru jest jakieś 150m.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Rolek
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 1038

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Praktyczna uwaga dla zmierzajacych do browaru na autonogach. W godzinach 10-16 (browar otwierają o 13) miedzy Żurawiem a Muzeum Morskim kursuje prom. (...)
                            Dla zmierzających Długą/Długim Targiem, to żaden skrót.
                            Zawiedzeni zaś ofertą Degustatorni mogą faktycznie zaoszczędzić parę kroków.

                            Comment

                            • biermann
                              Senior
                              • 09-2001
                              • 2552

                              #74
                              Od dziś w sprzedaży Koźlak, niestety co za tym idzie przez pewien czas nie będzie Ciemnego.
                              Cena została ustalona na 11 zł za 0,5 l. Parametry blg - 17%, alk 6,5 - 7%.
                              "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                              Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                              Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                              Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                              Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                              Comment

                              • Jurandofil
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 976

                                #75
                                Służbowy Piwny Tydzień - część VIa (16.XII)

                                Popołudniowe spotkanie służbowe w Redzie nie było przeszkodą aby w drodze z Warszawy na obiad zatrzymać się w Gdańsku. Tradycyjnie już bar Neptun z fajnymi potrawami ugościł nas za grosze. Jednakże wizytę obiadową poprzedziliśmy odwiedzinami tego minibrowaru.

                                Ze względu na wszesną godzinę wizyty (13) nie było wielu gości, wobec czego można było spokojnie porozglądać się po sali, zrobić zdjęcia i porozmawiać z biermannem
                                Próbowaliśmy wszystkich dostępnych, lanych gatunków i każdy znalazł dla siebie coś dobrego - ja wyróżniłem pilsa, a kolega pszenicę.
                                Jednakże trzeciemu koledze nie przypadło w udziale wyróżnić koźlaka. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że czegoś w tym Piwie brakuje. Jak wiadomo każdy ma swój gust i nawet wyrazić czego niby brakowało jest trudno.
                                Ja trochę wyczuwałem alkohol, który - na co zawsze liczę w Piwach mocniejszych - mimo wszystko nie pojawi się w smaku.
                                Ale tam! Mieszkańcom Gdańska gratulujemy Brovarnii.

                                Szkoda, że nie mieliśmy czasu następnego dnia, bo już po końcówkę ciemnego w butlach nie zdążylismy.
                                Miejsce, które opisujemy na pewno jest z KLASĄ. I mimo, że kelnerka do Piw nie podała podstawek (no nie lubię na gołym stole i co poradzić? Na szczęście na koniec dostaliśmy od biermanna), to do lokalu tego chętnie wrócę, tym bardziej jeśli pojawią się nowe gatunki Piw.
                                Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                                Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                                Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎