Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Piwna 50/51, Browar Piwna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Pendragon
    replied
    3 lipca o godz. 19:00 odbędzie się premiera nowego piwa - Milda, uwarzonego przez piwowara domowego Dariusza Cieślę.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Aż tak dobrze poinformowany nie jestem
    Zapewne nie wcześniej niż jesienią.

    Leave a comment:


  • Carlo22
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Na Piwnej ponownie dostępny jest Dry Stout. Obok pszenicy jest wysłany na konkurs do Żywca.
    Orientujesz się może kiedy będzie Milk Stout?

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Na Piwnej ponownie dostępny jest Dry Stout. Obok pszenicy jest wysłany na konkurs do Żywca.

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    Na paragonie mam schwarza i takie też mi proponowała barmanka. Na alta to to nie było gorzkie.

    Leave a comment:


  • canigggia
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie wiem czy jest w menu, ale na prośbę o małe piwo (bo normalnie to 0,4 litra podają) barmanka zaproponowała piwny set z tego co było na kranach (3x 100 ml) za 9 zł. Piwa było ciut więcej, że można było zdegustować i skupić się na jednym. To lubię!
    Minusem jest fakt, że to ichniejsze ciemne (niby schwarzbier) jest tak blady, że to raczej bursztynowe. W Brovarni mieli ciemniejsze.
    A czy na 100% był to schwarzbier, a nie alt? Bo wiem, że ostatnio jako rotacyjne piwo był właśnie alt.

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    Nie wiem czy jest w menu, ale na prośbę o małe piwo (bo normalnie to 0,4 litra podają) barmanka zaproponowała piwny set z tego co było na kranach (3x 100 ml) za 9 zł. Piwa było ciut więcej, że można było zdegustować i skupić się na jednym. To lubię!
    Minusem jest fakt, że to ichniejsze ciemne (niby schwarzbier) jest tak blady, że to raczej bursztynowe. W Brovarni mieli ciemniejsze.
    Last edited by e-prezes; 10-06-2014, 16:08.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Dzisiaj odbywa się warzenie Milda wg receptury i przy udziale piwowara domowego Dariusza Cieśli. Jest to nagroda za wygraną w konkursie piw domowych, który odbywał się w browarze od stycznia do marca br. Podczas pokazów warzenia piwa domowego prezentowano 3 style - German IPA, Witbier i zwycięski Mild. Każde piwo było oceniane wg punktacji PSPD, chociaż nie ściśle wg ich zasad, gdyż członkowie jury nie są sędziami ani też nie są z tą organizacją związani. Każde piwo było oceniane osobno, w momencie gdy dojrzało do konsumpcji.
    Nie był więc to jednorazowy wybór spośród trzech piw, tylko punktowa ocena każdego piwa osobno, w mniej więcej miesięcznych odstępach czasowych. Ogłoszenie wyników miało miejsce 7 maja.

    Leave a comment:


  • Prusak
    replied
    Ktoś napisał w innym wątku, że wystrój i klimat tego miejsca nie zachęcają. Jako że piwo robią bardzo przyzwoite, można w okresie letnim wybrać opcję tarasową i pogapić się na turystów tudzież miejscowych tuż pod wielką gotycką świątynią.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Obecnie na rotacji bardzo smaczny Schwarzbier z nieco zmienioną recepturą - jest więcej ciemnych słodów. Polecam.

    Leave a comment:


  • Jimmy_jb
    replied
    Od dzisiaj nowa limitowana edycja pilsa - Iunga single hop. Jest dobry ale nie beznadziejny - lekkie warzywka, aromat chmielu taki sobie, goryczka w porządku. Ale mają być jeszcze dwie inne wersje: na Marynce, Lubelskim i Sybilli (nie pamiętam które w jakiej konfiguracji) i jedno z tych piw wejdzie do stałej oferty.
    Last edited by Jimmy_jb; 28-03-2014, 22:17.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Bo generalnie trzecie, rotujące piwo, ma być ciemne.

    Leave a comment:


  • Carlo22
    replied
    Warto by dodać, że Milk Stout będzie dostępny przed Świętami w grudniu. A tak w ogóle czemu ciągle jadą tym samym zestawem (alt, bohemskie i red ale) już od wiosny? No teraz mała zmiana, bo będzie dunkel. A np. marcowego nie było...

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Jutro po raz drugi będzie warzony Milk Stout. Do kupienia będzie w litrowych butelkach. To nowość w browarze.

    Leave a comment:


  • Antylop
    replied
    Zmiana godziny otwarcia

    Od 1 października br. "Browar Piwna" otwiera się codziennie o godzinie 12:00.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎