Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Piwna 50/51, Browar Piwna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • tfur
    replied
    mnie się na piwnej podobało, no ale byłem w gościach przecież
    pils i pszenica, którymi mnie gospodarz uraczył z rana na kacu
    smakowały rewelacyjnie i postawiły mnie na nogi w okamgnieniu
    nie aspiruję tu do roli znawcy, bo pić mi się chciało jak we żniwa
    miałem sposobność obejrzeć instalację, przebywałem głównie na dole
    miałem też okazję spaść z prowadzących na dół stromych schodów
    lecz jak wiadomo pijanemu szczęście sprzyja i nic mi się nie stało
    co do cen, warto wspomnieć o zniżkach przy konsumpcji grupowej
    nie pamiętam już, jak to dokładnie szło, ale cena spada stopniowo
    aż do osiągnięcia 6 złotych przy jednoczesnym zakupie 9 sztuk
    ja wiem, że rzadko chodzi się w tak licznych grupach, ale zawsze

    Leave a comment:


  • pebejot
    replied
    Odwiedziłem Piwną w sobotę 19 stycznia.
    Po wejściu miałem wrażenie, że jestem w Salonie Orange. Taki wystrój wnętrza nie tworzy dobrej atmosfery do konsumpcji piwa, ale jak napisał Dadek można udać się do piwnicy.

    W ofercie były 4 piwa: Pils, pszenica, Alt i Porter. Mi do gustu najbardziej przypadł właśnie Porter, choć daleki od oczekiwań.

    Obsługa byle jaka. Brak podstawowej wiedzy o nalewaniu i podawaniu piwa, oraz lekceważące podejście do klienta.

    Z piw na wynos można kupić sześciopak za 39,90. Wtedy jednostkowo wychodzi taniej - 6,65 za sztukę, zamiast 9.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Dobra, ustalam nazwę na PMS
    Last edited by Pendragon; 19-01-2013, 15:33.

    Leave a comment:


  • żąleną
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Początkowo miał to być PMS ale postanowiłem zmienić nazwę ze względu na bliskość do DMS...
    Ależ błąd! To byłoby idealne piwo dla:

    a) kobiet, bo przecież zawsze któraś z nich ma teraz PMS*
    b) mężczyzn, bo co miesiąc ona** ma PMS

    Taką okazję zmarnować na piwo dla wszystkich, dzień w dzień zbyt gwarantowany...

    * A nawet jak już nie ma, to trend zostaje.
    ** Albo i więcej onych, jeśli ktoś miał pecha do chromosomów.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    To się dowiem Zobaczymy jak pójdzie fermentacja, za tydzień będzie wiadomo więcej.

    Aha, całkiem możliwe że następnym piwem (z rotacyjnych) będzie Dry Stout, więc jakbyś nie zdobył akurat biletu za 1 zł...
    Last edited by Pendragon; 18-01-2013, 22:35.

    Leave a comment:


  • docent
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Tego nie wiem, ale myślę, że z miesiąc trzeba poczekać. To minimum. Ale to tylko takie moje widzimisie. Jak będę wiedzieć, to dam znać.
    To się dowiedz, bo jakiegoś polskiegobusa trzeba będzie zarezerwować

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Tego nie wiem, ale myślę, że z miesiąc trzeba poczekać. To minimum. Ale to tylko takie moje widzimisie. Jak będę wiedzieć, to dam znać.

    Leave a comment:


  • docent
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Dzisiaj brałem czynny udział w uwarzeniu POMSa. Cóż to takiego? To wymyślona przeze mnie nazwa dla nowej, polskiej odmiany stouta (Polish Oatmeal Milk Stout). Nazwa mówi sama za siebie i jest moja, należy tylko do mnie i posiadam ją. (https://www.youtube.com/watch?v=aED8...0-wt_5zKqKGIt2).
    .

    Kiedy premiera milk stouta?

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Dzisiaj brałem czynny udział w uwarzeniu POMSa. Cóż to takiego? To wymyślona przeze mnie nazwa dla nowej, polskiej odmiany stouta (Polish Oatmeal Milk Stout). Nazwa mówi sama za siebie i jest moja, należy tylko do mnie i posiadam ją. (https://www.youtube.com/watch?v=aED8...0-wt_5zKqKGIt2).
    Receptura z kolei nie jest moja Początkowo miał to być PMS ale postanowiłem zmienić nazwę ze względu na bliskość do DMS...
    Foto relacja: http://browarpiwna.pl/galerie/warzenie-piwa-milk-stout/

    Z zupełnie innej beczki, a w zasadzie tanka - ludzie, szykuje się rewelacyjna pszenica! Już wkrótce do spożycia dla wszystkich. Jak Wojtek nie będzie stosować tej receptury , to należy się obrazić na niego. Marcowe też dobrze rokuje, mimo że było na leżaku ledwie dzień. Zatem idzie dobre, jeszcze tylko poprawić nieco pilsa i rozwiązać hydrozagadkę czemu w drodze z tanka do leżaka zanika piana i będzie na prawdę super smacznie.
    Last edited by Pendragon; 18-01-2013, 22:08.

    Leave a comment:


  • Antylop
    replied
    Testowanie "Portera bałtyckiego"

    Odwiedziłem dziś "Browar Piwna", wypiłem "Portera bałtyckiego". Faktycznie, smakuje koźlakopodobnie Nie zachwycił mnie, jednak uznaje je za dość pijalne piwo Ale osobiście nie przepadam za porterami.
    W mojej ocenie (prowadzę w Excelu spis wszystkich piw jakie miałem okazję skosztować - na razie mam ok.650) w skali od 1 do 5 oceniłem je na 3,7 pkt.

    Leave a comment:


  • Antylop
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
    Alt może jak nie Alt, ale coś między ciemną pszenicą a Altem, może na tych samych drożdżach robione - mi bardzo smakowało.

    Na minus:
    - pojemność 0,4 l, co to ma być te 0,4 a jak już to o 1 zł tańsze niech będzie;
    - w menu decha kiełbas wysokogatunkowych, brzmi jak za komuny ...
    Pojemność 0,4 litra ma w swojej ofercie również Bierhalle - sprytny zabieg (cena 9 zł przez to, że jest to 9 a nie np.10) wydaje się niewysoka.
    Nie zmienia to jednak faktu, że 0,5 litra piwa w przeliczeniu kosztuje 11,25 zł.

    Leave a comment:


  • leona
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
    Alt może jak nie Alt, ale coś między ciemną pszenicą a Altem, może na tych samych drożdżach robione - mi bardzo smakowało.

    Na minus:
    - pojemność 0,4 l, co to ma być te 0,4 a jak już to o 1 zł tańsze niech będzie;
    - w menu decha kiełbas wysokogatunkowych, brzmi jak za komuny ...
    Czyli to jakiś nowy trend polskich browarów restauracyjnych. Po Alt Bier z Bierhalle teraz w Gdańsku podeszli rewolucyjnie i nowocześnie do tego stylu?

    Leave a comment:


  • Gość
    Guest replied
    Alt może jak nie Alt, ale coś między ciemną pszenicą a Altem, może na tych samych drożdżach robione - mi bardzo smakowało.

    Na minus:
    - pojemność 0,4 l, co to ma być te 0,4 a jak już to o 1 zł tańsze niech będzie;
    - w menu decha kiełbas wysokogatunkowych, brzmi jak za komuny ...

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Moje pierwsze odczucia były takie same - koźlak.

    Leave a comment:


  • Mason
    replied
    Jak dla mnie to bardziej koźlak.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎