Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Piwna 50/51, Browar Piwna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Antylop
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Kosztuje tyle ile inne 9 zł za 0,4
    Piłem, wrażenia mieszane. Piwo smaczne, ale nie nazwałbym bo porterem bałtyckim.
    A jak byś je nazwał jeśli chodzi o rodzaj / kategorię piwa?

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Kosztuje tyle ile inne 9 zł za 0,4
    Piłem, wrażenia mieszane. Piwo smaczne, ale nie nazwałbym bo porterem bałtyckim.

    Leave a comment:


  • Antylop
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    http://browarpiwna.pl/nasze-piwa/

    Pij Porter póki jest, bo to jego ostatnie dni.
    Dzięki za info - to świetna wiadomość
    Piłeś tego portera? Jak go oceniasz? Wiesz ile kosztuje?

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Odwiedź wpis aby zdobyć więcej informacji.


    Pij Porter póki jest, bo to jego ostatnie dni.
    Last edited by Pendragon; 08-01-2013, 23:33.

    Leave a comment:


  • Antylop
    replied
    Jutro (po dłuższej przerwie) wybieram się do Browaru Piwna.
    Ciekaw jestem czy coś się zmieniło (z tego co pamiętam najbardziej smakował mi pils, choć nachmielona pszenica też była niezła Uważam, że ich Alt i dunkel to nie do końca udane piwa).
    Po wizycie napiszę co zastałem.

    Czy ktoś wie jakie piwa są w bieżącej ofercie Browaru Piwna?

    Leave a comment:


  • purc
    replied
    Z pitych 3 piw godny uwagi był jedynie pils /dość mocna goryczka , w tle lekka słodowość/, lepsze niż w Brovarnii. Alt kiepski, bez wyrazu, zupełnie nie przypomina oryginału z Dusseldorfu. Szumnie zapowiadany porter bałtycki został podany /podobnie jak inne piwa/ w temperaturze 6 stopni i był w związku z tym kompletnie bez smaku. Udało mi się go holować przez godzinę i 20 minut do temperatury 13 st., ale i wtedy nie przypominał porterU bałtyckiego, najwyżej może koźlaka. Nieporozumienie. Obsługa marna, nalewanie kiepske /piana znika w mgnieniu oka/. Takie małe Bierhalle w wydaniu gdańskim.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Piwa z tego browaru, zgodnie z zapowiedzią są dostępne w Rock Cafe (Tkacka 7/8). Tyle, że zamiast beczkowego dostajemy butelkę (NRW 0,5!) nalewaną przy barze z kija, tak samo jak nalewa się kufel. Czyli malowane bączki nalewane są tak samo. Mało to profesjonalne, ale nie są jedyni, którzy nie mają maszyny do butelkowania.
    Last edited by Pendragon; 04-10-2012, 16:40.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    A w sprzedaży jest Marcowe. Nawet dobre.

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Kilka dni temu, browar ugotował pierwszą warkę portera bałtyckiego. Brawo!

    Leave a comment:


  • Shedao
    replied
    O, zapomniałem się tu wpisać. Lokal odwiedzony na początku lipca, przy okazji wyjazdu na Open'era.

    Piłem wówczas trzy piwa: jasne, ciemne i pszeniczne. Sztampa w wyborze, sztampa i w smaku: wszystko to poprawne, ale niczym nie wybijające się. No i w cenie 9 zł/0,4l. Do tego słaba obsługa: dwa z tych trzech piw musiałem zamawiać przy barze, bo nie mogłem się doczekać nikogo przy naszym stoliku, a potem pani się interesowała mną gdy miałem jeszcze 3/4 piwa... i tak w kółko. Wystrój obleci, ale jakoś super to się tam nie czułem. Ogólnie, dużo bardziej podobało mi się w Brovarni.

    Leave a comment:


  • piokl13
    replied
    Obsługa jakaś za bardzo roztargniona. Zamówiłem alta, kelnerka przyniosła ciemne pszenicze chyba. Dopiłem, choć nie przepadam za pszenicznym. Chciałem zamówić alta jeszce raz, ale bałem się, że się znowu pomyli

    Leave a comment:


  • dadek
    replied
    Browarek odwiedziłem w sobotę 1.09. Położenie ma świetne, środek starówki, no i na Piwnej. Wystrój i wyposażenie na parterze i piętrze może na pierwszy rzut oka mało stylowe dla przyzwyczajonych do drewnianych ław i ciężkich stołów piwoszy. Jednak kolory i luz mi akurat nie przeszkadzały, a były ciekawą odmianą. Tradycjonalistom pewnie najbardziej będzie się podobać największa sala znajdująca się w piwnicy, trochę mroczna, ze sklepieniami. Jest tu osobny bar a za nim przeszklone pomieszczenie oświetlone na zielono z tankami leżakowymi. Przy schodach, w jednej z wnęk, utworzono klatkę dla palaczy czyli zamykane szklanymi drzwiami pomieszczenie ze stolikiem bodaj że na 4 osoby. Jednak w ciepły słoneczny dzień najmilej siedziało się na zewnątrz, szkoda tylko że parasole na razie nie firmowe a reklamujące sławny napój odrdzewiacz.

    Lano 3 rodzaje piw, wszystkie są po 9 zł/0,4 l. Wrażenia bardzo różne, opisałem w odnośnym dziale.

    - Pils 12,5°, alk. 5,3% http://www.browar.biz/forum/showpost...13&postcount=3
    - Pszeniczne 12,6°, alk 5,4% http://www.browar.biz/forum/showpost...26&postcount=3
    - Alt 12,7°, alk. 5,5% http://www.browar.biz/forum/showpost...42&postcount=6

    Wszystkie piwa do kupienia na wynos w malowanych bączkach 0,33 l, jednak cena 9 zł nie zachęca. Tak jak pisali powyżej poprzednicy w pełnej ofercie szkło, są też T-sherty (40 zł), smycze (4 zł), nalepki. Podkładki podawane są z piwem więc można przejąć.

    Fotki w galerii:


    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    No patrz, a mi zawsze bezbłędnie recytowali dostępne piwa. Co do szybkości obsługi - owszem, raz była ślamazarna, mimo że tłoku nie było.

    Leave a comment:


  • Tapir
    replied
    Byłem w weekend, wrażenia co najwyżej średnie.
    Reklamowanych piw jest 4, na kranach już 3 (ale żeby dowiedzieć się jakie musiałem ciągnąć za język aż się przykro robiło - obsługa nie wie, co ma w lokalu, na dodatek pracuje w bardzo ślimacznym tempie): pils i pszenice - ciemna i jasna.
    Pils był naprawdę dobry, pszenice poprawne, z lekkim plusem dla ciemnej.
    Byłem w sali na piętrze, wystrój mnie kojarzył się ze wszystkim tylko nie z piwem, jakieś plastiki, pleksi, wszędzie ostry pomarańczowy kolor. Wszystko przebił film wyświetlany na telewizorze wiszącym na ścianie, w którym podczas miksu wypowiedzi piwowara oraz infantylnej rysunkowej wizualizacji warzenia piwa w pewnym momencie wyświetlił się dumny napis o piwie pRZenicznym Zwróciłem uwagę obsłudze, dopiero trzecia osoba zorientowała się o co mi chodzi

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    A na górze byli? Bo na dole to pewnie nie - otwierają chyba tylko na imprezy.

    PS - obecnie zamiast alta czy dunkla serwują ciemną pszenicę.
    Last edited by Pendragon; 21-08-2012, 19:00.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎