Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Piwna 50/51, Browar Piwna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • cukierniczka
    replied
    Dzisiaj uroczyste otwarcie "Piwnej", sprawdzimy z abernackim wszystko dokładnie. Nareszcie w Trójmieście zaczęło się coś dziać w kierunku piwnym.

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    PS 3 - fotorelację zapewnił abernacka & co.
    Opisy i fotki pojawią się wieczorem wiadomym miejscu.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Się mnie czepiają o jednostki (hiiik)... Spili mnie w browarze, no i (hiiiik)...
    Na swe usprawiedliwienie podam to, że ostatecznie maksymalną wydajność roczną podałem prawidłową.
    Chociaż też nie, bo napisałem, że 1000 ha (w domyśle - z kwintala)
    Last edited by Pendragon; 06-06-2012, 22:31.

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Mają zejście

    Leave a comment:


  • Pankracy
    replied
    Warzelnia jest wielkości 800 hl, tanków jest 13, każdy po 1000 hl
    Czy abyś nie przesadził?
    80000 litrów.
    13 x 100000 litrów.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    PS 3 - fotorelację zapewnił abernacka & co.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    started a topic Gdańsk, Piwna 50/51, Browar Piwna

    Gdańsk, Piwna 50/51, Browar Piwna

    Browar otwierany jutro, tj. 7 czerwca 2012, o godz. 14.
    Skromnej ekipie browar.bizu (cukierniczka, abernakcja i ja) udało się jednak odwiedzić lokal już dziś, za co dziękujemy właścicielom oraz piwowarowi Wojtkowi.
    W telegraficznym skrócie sprawa wygląda tak...

    Sprzęt jest słowacki, ze Svidnika, nie błyszczy, nie świeci, wygląda skromniej niż KS, ale swoje zadania wykonuje chyba równie dobrze. Warzelnia jest wielkości 800 hl, tanków jest 13, każdy po 1000 hl, przy czym do dolnej fermentacji będą użyte jako tankofermentory, a do górnej jest jest jeszcze osobny fermentor, nazwijmy go "otwarty" (chociaż faktycznie zamknięty klapą), który planowany jest też do spożytkowania przy piwach dolnej fermentacji.
    Ciężko to jeszcze określić, ale w ciągu roku możemy się spodziewać około 1.000 ha.

    Piwa będą sprzedawana w kuflach / pokalach o pojemności 0.4 i 1.0 litra. Szkło jest dedykowane (taki sam wzór z logo browaru na każdym) i będzie do kupienia. Poza szkłem będzie można też dostać inne gadżety (koszulki, smycze...), są też podstawki. Nie bedzie natomiast etykiet, gdyż browar postawił, wzorem Kaszubskiej Korony, na "malowane" bączki. przy czym wzór jest jeden, kapsle będą gołe, a jedynie "banderola" na kapslu będzie rozróżniała rodzaje piwa.

    Ceny piwa jeszcze nie są ustalone (być może w tej chwili już jest to postanowione), ale 0.4 ma kosztować albo 8 albo 9 zł. Ceny litra nie poznaliśmy. Wszystko wskazuje na to, że nie przewidziano próbek.

    Browar otwierany jest z myślą o Euro, więc i transmisji sportowych nie zabraknie, zarówno teraz, jak i później. Z tego co zrozumiałem, to będą mieć kablówkę UPC.

    W lokalu jest kilak sal, przy czym na parterze oraz na antresoli miejsc jest niewiele, więcej znajdziemy w chłodnej piwnicy, gdzie jest drugi bar oraz widok na tanki. Przewidziano też szklaną pułapkę dla palaczy

    Na koniec o samych piwach. Na początek przewidziano 3 - Pilsa, Pszeniczne i Alta. Później dojdzie jeszcze Dunkel. Z tego co zauważyłem, to jednocześnie mogą być serwowane 4 rodzaje, ale są plany by tym czwartym nieco rotować. Zapowiada się np. Marcowe czy Bock, chociaż to dalsza przyszłość. Wycieczka dopytywała i sugerowała pójcie w kierunku ejli i chyba jest na to szansa, np. w postaci lekkiego bittera.

    Pils bardzo mi podszedł i go polecam. W czeskim stylu, no bo też pierwsza warka była wykonana przez Czecha. Smak ma bardzo zrównoważony, jest bardzo mętne i ma piękną droboziarnistą pianę. Alt (na wieść o którym bardzo się ucieszyłem) moim zdaniem jest zbytnio pszeniczny i należałoby go w sumie nazwać ciemną pszenicą, a że w ogóle za pszenicami nie przepadam, więc nie będę go tutaj oceniać, tak samo jak i jasnej pszenicy, która ponoć jest zbyt nachmielona - ja tam tego akurat nie wyczuwałem.

    Podsumowanie - cieszy powstanie konkurencji dla Brovarni, długo było czekać. Z serwowanych piw z czystym sumieniem zachęcam do wypicia bardzo smacznego Pilsa. Alt jest co prawda ciekawym piwem, tym nie mniej mnie nieco rozczarował, bo nie tego się spodziewałem po tym gatunku. O pszenicy wiele nie powiem, bo to nie moja broszka. Mogę powiedzieć, że piłem gorsze, jak i lepsze. Zapach nie jest zbyt zachęcający, natomiast w smaku jest już lepiej.

    Gdy tylko skończy się to całe Euro, to z chęcią odwiedzę ten nowy minibrowar, by sprawdzić jak będzie smakować kolejna warka Pilsa oraz Dunkel, którego nie było nam dane dziś jeszcze skosztować.

    PS - z powodów nadal toczących się prac oraz tego, że miejsce jako takie nadal jest zamknięte nie dane nam było ocenić części restauracyjnej. To zadanie dla innych.

    PS 2 - miało być w telegraficznym skrócie...

    Czynne
    ndz-czw: 11-24, pt-sob: 11-02

    browarpiwna.pl
    facebook
    Last edited by Pendragon; 05-11-2012, 18:02.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎