Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Olsztyn, Stare Miasto 29/32, Highlander Whisky Bar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Olsztyn, Stare Miasto 29/32, Highlander Whisky Bar

    Polecam wpaść tu na beczkowego Murphy's stouta który smakuje wyśmienicie a różnie z tymi stoutami w polskich lokalach bywa. Cena to 10 pln. Piwem raczymy się przesiadując w wygodnych kanapach, wystrój urządzony jest w stylu wyspiarskim.
    Pod marką własną Highlander Beer ukrywa się Warka (zgodnie z zeznaniem kelnerki)...
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • adbis
    Junior
    • 04-2006
    • 4

    #2
    ...a i Franziskaner'a mozna tam wypić i...nawet potrafią go podawać...

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Kiedyś (najprawdopodobniej) najlepszy Murphy's w kraju, obecnie fatalna maślana lura za 14 pln/0,5. Odradzam.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • canigggia
        Senior
        • 10-2009
        • 451

        #4
        Byłem w tej knajpie ostatni piątek. Powodem mojego wyjścia do tego przybytku były okrągłe urodziny mojej kumpeli. Podczas pobytu jedna rzecz mnie zaskoczyła. w Piwnym menu jest piwo ... Highlander!!!

        Gdy spytałem kelnerki co to za piwo to usłyszałem w odpowiedzi, że to piwo jasne pełne. Kolejne moje pytanie: A skąd ono jest, tzn. gdzie je warzą. Sympatyczna pani powiedziała, że w jednym z browarów na południu Polski, ale nie może powiedzieć w którym, bo to tajemnica.

        Tyle że akurat tajemnicą nie jest, że w pubie Highlander rządzi Grupa Żywiec i z tego, co się dowiedziałem dzięki moim 'tajnym' informatorom, piwem Highlander najpewniej, mówię najpewniej, jest zwykła Warka. Ot, w taki sposób pub zarabia na niczego nie świadomym kliencie, wciskając mu piwo, które wg właścicieli jest czymś szczególnym, luksusowym, bo robionym na specjalne zamówienie lokalu. Coś na kształt pewnego ... ekhm, 'łebskiego' browaru!!!

        Masakra!!!!!
        Browarnik Tomek
        TomCani

        Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1302

          #5
          docent prześwietlił sprawę sześć lat temu
          a hajlander ma... dobrą kawę i haj prajses
          veni, emi, bibi

          Comment

          • canigggia
            Senior
            • 10-2009
            • 451

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
            docent prześwietlił sprawę sześć lat temu
            a hajlander ma... dobrą kawę i haj prajses
            kurcze dopiero teraz to zauważyłem, że Docent wcześniej już to napisał. Ja sam w tej knajpie nie byłem z lat 8 A co do kawy, to ja jej nie pijam
            Browarnik Tomek
            TomCani

            Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1302

              #7
              zdarzyło mi się zajść w ostatni łykend
              w lodówce wypatrzyłem nieznane piwa
              pils, aipa, pszenica, świąteczne...
              na ecie mały napis "olsztyn"
              wypust z uniejowa, jak się okazuje
              to zapowiedź warzenia własnych piw
              według info usłyszanego zza baru
              na dolnej kondygnacji ma być browar
              ot, ciekawostka!
              veni, emi, bibi

              Comment

              • pebejot
                Senior
                • 01-2010
                • 1415

                #8
                Olsztyn doczekał się kolejnego browaru.
                W połowie zeszłego roku w samym sercu miasta, w jednej z kamienic na przepięknej starówce polało się piewrsze piwo z Miejskiego Browaru Olsztyn.

                Browar znajduje się w działającym tu od wielu lat pubie Highlander.
                Jest to pub w stylu angielskim, już po wejściu czuć i widać angielski pub w każdym calu.
                W przytulnym wnętrzu są małe drewniane stoliki z ciemnego lakierowanego drewna, wygodne krzesła, sufit i ściany w kolorze wiśniowym z przebitkami czerwonej cegły.
                Elementami wystroju są ściany ozdobione zdjęciami i portretami, kije golfowe, kolumna oblepiona piwnymi etykietami.
                Klasyczna muzyka rockowa lat 80 i 90 jest dobrym dopełnieniem atmosfery tego miejsca.

                Można powiedzieć, że minibrowar jest póki co nieco zakamuflowany. Na witrynie nie ma żadnej wzmianki o browarze, a cała instalacja znajduje się w podziemiu, natomiast wejście do pomieszczeń browaru jest od podwórka.
                Inauguracja browaru miała miejsce w dniu 13 sierpnia 2023 roku z okazji dwudziestolecia pubu. Pierwszym piwem jakie tu uwarzono była pszenica.
                Jak wcześniej wspomniałem instalacja znajduje się na poziomie -1.
                Tam też jest drugi bar i tak naprawdę drugi lokal zbudowany w dawnych schronie bombowym z okresu II Wojny Światowej.
                Na końcu dolnego lokalu jest wejście do browaru, tam są tanki leżakowe i fermentacyjne, a dalej kolejne pomieszczenie z warzelnią i jednym tankiem fermentacyjnym.
                Warzelnia ma wybicie 2x10, jest 1 tank fermentacyjny 2000 i trzy tanki leżakowe po 1000 litrów.
                Piwo na krany dostarczane jest bezpośrednio z tanków leżakowych i fermentacyjnych.

                Jeśli chodzi o asortyment piwny to pod koniec grudnia w karcie figurowało 6 piw, ale dostępne były 4:
                - Pils
                - Pszeniczne
                - Lager
                - Marcowe

                Niestety w karcie nie są podane parametry piw.
                Wszystkie pozycje w przystępnej cenie 13 i 15 zł za 0,3 / 0,5 l.
                Można zamówić trio degustacyjne 3x0,15 w cenie 15 zł.
                Na wynos można kupić w półlitrowych butelkach z etykietami za 18 zł.
                Z gadżetów firmowych na razie jest tylko firmowe szkło i etykiety, ale wkrótce mają być podstawki.

                Jeśli chodzi o jedzenie to jest zarówno kuchnia regionalna jak i dania a'la fast-food.
                Na uwagę zasługują burgery, a to dlatego że są takie jak w UK, a nie w USA, czyli można delektować się smakiem mięsa z małą ilością dodatków, zamiast bełtem pełnym sosów, gdzie smak wołowiny ginie.
                Ja wybrałem regionalne danie o nazwie "Dzyndzalki warmińskie" a były to pierogi z kaszą w cenie 32 zł.

                Lokal czynny jest codziennie od 11:00 do północy (w soboty i niedziele do 2:00), natomiast kuchnia działa od 15:00.​
                Attached Files

                Comment

                • pebejot
                  Senior
                  • 01-2010
                  • 1415

                  #9
                  Instalacja browaru.
                  Attached Files

                  Comment

                  • pebejot
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 1415

                    #10
                    1. Piwo Pils
                    2. Dzyndzałki Warmińskie
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎