Lokal znajduje się w piwnicy budynku przy zbiegu ulic Mostowej i Wielkiej - wejście od strony Mostowej. Istnieje już jakiś czas (barman w rozmowie wspominał m.in. działanie w lecie) ale dopiero wczoraj do niego wpadliśmy poszukując miejsca gdzie nie będzie w rozmowie przeszkadzał mecz a skuszeni zostaliśmy reklamą z adnotacją o lanym Noteckim. Jednak to co zastaliśmy w środku przeszło nasze oczekiwania - zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni zwłaszcza, że wcześniej o lokalu nie słyszeliśmy.

Knajpka mieści się w średniej wielkości (100m2)piwnicy kamienicy - zajmuje dwie sale plus mała salkę z barem. Wystrój dość standardowy jak na takie pomieszczenia ale kilka akcentów pomysłowych a nie brakuje też pomysłów na przyszłość. W głośnikach muzyka rockowa - od Queen i U2 po czeski gotyk i metal - to lubię. Sali dla palących nie zauważyłem.

Co do najważniejszego to lokal ma sześć nalewaków z różnymi piwami plus do 120 rodzajów piwa butelkowego w rotacji (to znaczy aż tyle praktycznie nigdy nie ma ale wg słów barmana-współwłaściciela kilkadziesiąt z nich jest zazwyczaj dostępne - wczorajszy dzień to potwierdza - butelki ciągnęły się na długiej półce). W nalewakach wczoraj były: Noteckie i Noteckie Eire (5,50zł/0,5l), Witnica Miodowe Ciemne i Celtyckie (6,50 albo 7zł/0,5l) oraz Svyturys Extra (6,50zł/0,5l) i Baltas (8zł/0,5l). W kolejce do podpięcia za Baltasa czeka ciemna pszenica z Erdingera (cena zostanie ta sama 8zł/0,5l). Butelkowo skupiają się na polskich piwach z mniejszych browarów oraz piwach od naszych południowych i wschodnich sąsiadów. Tutaj ceny chyba od 7zł do 9zł (Ciechan Porter 22 - 9zł, Kormoran Jasne Mocno Chmielone - 7,50zł).

Oprócz piwa są też napoje gorące, grzane wino i wybór mocniejszych trunków. Z jedzenia paluszki/czipsy.

Lokal czynny codziennie od 16.00 jednak w najbliższe dwie niedziele planowane przerwy.

Obecny wczoraj współwłaściciel dał się poznać jako pasjonat piwa. Ma zamiar pojawić się na forum z kilkoma propozycjami - m.in. będzie szansa na wskazanie co miałoby się pojawić w nalewakach. Ja do listy życzeń już dopisałem Kocour'a - może być na początek butelkowy. Z planów dotyczących lokalu to ma tam pojawić się telewizor dla zainteresowanych a z pozostałych to w bliższych planach mają otwarcie sklepu z piwem na Jeżycach (Kościelna) a w dalszych knajpki z piwem belgijskim, niemieckim i holenderskim.