Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Żywiec, Świętokrzyska 8, Żywiecki Browar Rzemieślniczy Krajcar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zeko
    Senior
    • 07-2004
    • 708

    Żywiec, Świętokrzyska 8, Żywiecki Browar Rzemieślniczy Krajcar

    W dniu wczorajszym miało miejsce otwarcie nowego mikrusa w Żywcu. Kilka zdjęć dostępnych jest w moim albumie na picasaweb.
    Browar położony jakieś 500m przed rynkiem, naprzeciw kościoła pw. Trzech Krzyży. Nazwa browaru wzięła się od dawnej żywieckiej waluty "krajcar". Kamienica pochodzi z 1868 r. Wewnątrz bardzo gustownie urządzone, dostępny jest parter, ogródek i całe piętro. Instalacja jest wykonana w całości z automatyką przez minibrowary.pl. Warzelnia jedna z większych w polskich mikrusach bo 600L, w podpiwniczeniu 2 tanki wyszynkowe, 2 fermentacyjne i 4 leżakowe każdy o poj. 800L. W dniu otwarcia dostępne były: pszeniczne, ciemny koźlak, marcowe, jasne. Ciemne jeszcze leżakuje. Menu dość obfite, ceny przystępne a porcje naprawę smaczne i spore. Z ciekawostek to można kupić
    "krajcarburger-a". Wracając do piwa to pszenica na prawdę rewelacyjna na 4+, koźlak na 4, również marcowe bardzo dobre. Ceny piw to pszeniczne 7zł/0,5l, natomiast cała reszta 8zł/0,4l. Dostępne będzie również piwo w butelkach o poj. 330ml. Obsługa bardzo sympatyczna, dociera się jeszcze . W dniu wczorajszym jak na otwarcie o którym praktycznie nigdzie nie było nic wspominane sporo ludzi się przewinęło. Szefostwo nawet się tego nie spodziewało. Na miejscu można nabyć szkła firmowe. Poza litronem (25zł), bączkiem 0,4 i pszeniczniakiem (20zł), można również kupić szklanki 0,3 , kieliszki na wino i do wódki z logiem browaru.
    Polakom gratulujemy BRACKIEGO
    "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
    http://picasaweb.google.com/d.jochman
  • wasyll
    Senior
    • 09-2008
    • 1823

    #2
    A podstawki to są?
    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

    Comment

    • wasyll
      Senior
      • 09-2008
      • 1823

      #3
      Dopiero zajrzałem na zdjęcia, jeśli to faktycznie jest podstawka, to bardzo ładnie się prezentuje
      www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Ciekawe czy Arcyksiążęcy z kija tam będą też mieli
        Mam nadzieje że pójdą drogą dublińskiego brewpubu The Porterhouse oddalonego o kilkaset metrów od Guinnessa gdzie nie kupi się black stuff a zapytanie o ten trunek było by bardziej napiętnowane społecznie niż założenie skarpetek do sandałów lub wpuszczenie swetra w spodnie. Nie można dać się przytłoczyć cieniem wielkiego brata.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • zeko
          Senior
          • 07-2004
          • 708

          #5
          Zaskoczę Cię Wojtku. Wszyszynk mają tylko i wyłącznie swojego piwa. Innych piw z kija i z butelek nie mają zamiaru sprzedawać. Pytałem o to właściciela i taka odpowiedź dostałem.
          Polakom gratulujemy BRACKIEGO
          "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
          http://picasaweb.google.com/d.jochman

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Zaskoczenia nie ma i to jest pozytywne
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Nawiasem mówiąc mam nadzieje że browar jest przygotowany na masowy najazd w połowie czerwca. Niech zrobią spory zapas podstawek, szkła i piwa bo pewnie większosć z giełdowiczów będzie chciała zaliczyć "nowe"
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • zeko
                Senior
                • 07-2004
                • 708

                #8
                Właśnie mówiłem o tym panu Piotrowi. Że po weekendzie czerwcowym może mieć pustki w tankach, szkła zabraknie i podstawek. Jest świadom zmasowanego "nalotu". Ekstremalny chrzest bojowy go czeka .
                Polakom gratulujemy BRACKIEGO
                "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
                http://picasaweb.google.com/d.jochman

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  Miło się czyta, że miodowego brak.
                  A i piwa nie dowożą
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • zeko
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 708

                    #10
                    Z racji wielu pytań na PW tyczących się dokładnej lokalizacji lokalu, podbijam temat. Mam nadzieję że nasz ART mnie nie będzie za to ścigał .
                    Polakom gratulujemy BRACKIEGO
                    "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
                    http://picasaweb.google.com/d.jochman

                    Comment

                    • beerek62
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 1036

                      #11
                      Godziny otwarcia ktoś może zna ?
                      Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                      Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                      Comment

                      • zeko
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 708

                        #12
                        Wtorek-piątek od 10 do 22, sobota 10-24, a niedziela 10-22.
                        Polakom gratulujemy BRACKIEGO
                        "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
                        http://picasaweb.google.com/d.jochman

                        Comment

                        • Mafar
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 1262

                          #13
                          Odwiedziłem 3 maja browar i największym zdziwieniem było dla mnie że próbki piw były gratis.
                          Polakom gratulujemy Brackiego

                          Gdy rozum śpi budzą się demony

                          Comment

                          • oszuscik
                            Junior
                            • 01-2011
                            • 1

                            #14
                            pyszne piwo

                            Goraco pozdrawiam z browaru. Piwa bardzo dobre, kufle piekne, podstawki fantazyjne Kolejne miejsce na mapie piwnej

                            Comment

                            • slodki
                              Senior
                              • 01-2012
                              • 108

                              #15
                              Wybieram się za tydzień z wizytą, zobaczymy czy "Piwa bardzo dobre"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎