Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Filipiny, 1210 Metro Manila, Makati, Poblacion, 5834 Matilde, Joe's Brew

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2867

    Filipiny, 1210 Metro Manila, Makati, Poblacion, 5834 Matilde, Joe's Brew

    Tradycyjnie zaznaczam, że to co my uważamy za Manilę, to zbiór wielu (mniej lub bardziej ze sobą połączonych) organizmów miejskich, określanych wspólnie jako Metro Manila.
    Browar Joe's Brew znajduje się w mieście Makati w modnej dzielnicy Poblacion. Bezpośrednia okolica to spokojny kwartał kilku niewielkich uliczek z niskimi domami lub niewielkimi blokami. Obecnie miejsce licznych modnych lokali, barów, hoteli itp. Jak na Manilę to naprawdę przyjemna okolica. Rzut kapslem znajdują się centra handlowe i wieżowce.

    Mam wrażenie, że ze względu na logo jest to chyba (a przynajmniej dla mnie był) najbardziej charakterystyczny i znany nowofalowy mirkus z Manili. Raczej nazwał bym go jednak browarem rzemieślniczym, a nie restauracyjnym bo jego butelkowe piwa są szerzej dostępne, a sam bar jest naprawdę niewielki.

    Lokal znajduje się w wąskim jednopiętrowym budynku wciśniętym pomiędzy dwa inne. Parter z wejściem zasuwanym czymś na kształt bramy garażowej skrywa bar, a na piętrze jest browar.

    Bar przypadł mi bardzo do gustu. Urządzony w steampunkowo-indiańsko-lotniczym stylu, równie dobrze mógłby się znaleźć chyba w dowolnej metropolii na świecie. W środku jeszcze za bramom mały stolik dla palaczy i schody na górę do browaru. Za drzwiami dosłownie 2-3 niewielkie stoliki, blat przy ścianie i bar z kilkoma wysokimi stołkami. Miejsc siedzących maksymalnie kilkanaście. Podczas moich odwiedzin piwem raczyłem się w towarzystwie barmana.

    W karcie szeroki przekrój własnych piw. Ceny za szklanki 350 ml i 550 ml.
    - Fish Rider, Pale Ale, IBU 35 ABV 5%, cena 160 PHP, 260 PHP
    - Sierra Madre, Wheat Ale, IBU 18 ABV 5%, cena 160 PHP, 260 PHP
    - Meet Joe Black, Sweet Stout, IBU 18 ABV 6%, cena 200 PHP, 300 PHP
    - 34th Pursuit, IPA, IBU 70 ABV 6,8%, cena 200 PHP, 300 PHP
    - Soothsayer, Pale Ale, IBU 24 ABV 5%, cena 160 PHP, 260 PHP
    - Sun Sweeper, Bouble IPA, IBU 90 ABV 7,2%, cena 200 PHP, 300 PHP

    Można zamówić także próbkę 4 różnych piw za 300 PHP.

    Szkła, etykiet i podstawek brak. Można kupić flaszki na wynos ale ja już nie miałem miejsca.
    Ceny jak na kraj wysokie ale wiadomo, to craft w modnej, stołecznej dzielnicy.

    Jedzenie serwuje knajpa przez ścianę. Sam nie próbowałem ale raczej ma pozytywne opinie.
    Piwa smaczne, na pewno wyróżniają się na lokalnym rynku.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎