Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Albania, Elbasan, droga na Struga, Pegas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    Albania, Elbasan, droga na Struga, Pegas

    Około 4km za Elbassan przy głównej drodze do Macedonii znajduje znajduje się lokal i minibrowar Pegas. Łatwo go wypatrzeć, o czym już pisał Becik winnym wątku, dzięki firmowym parasolom.
    Na miejscu można zjeść proste (ale smaczne) dania z grila oraz napić się piwa. Piwo jest podawane w niespotykany sposób, jest nalewane nie do pokali, ale do zwykłych półlitrowych butelek i tak przynoszone do stolika, pokal na piwo otrzymuje się również, ale pusty.
    Serwowany był bardzo smaczny i lekki pils. Podawano go zarówno w wersji filtrowanej, jak i niefiltrowanej (trzeba powiedzieć "no filter"). Można również zakupić oba rodzaje piwa na wynos w plastikowych butelkach, mają firmowe 1,5L pety.
    Co do cen, wypiłem ładnych kilka piw na miejscu, pojedliśmy, wziąłem kilka petów na wynos, a rachunek wyniósł koło 20zł . Jeszcze dostaliśmy w prezencie unikalny litrowy pokal z logo browaru.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Dokładny adres to Griqan - Elbasan. Jadąc od Elbasan (ok. 2-3km od miasta) browar jest po lewej stronie, jadąc do Elbasan od Strugi (jak ja jechałem) po prawej. Szukając go wcześniej dwukrotnie przejeżdżaliśmy obok niego
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #4
      Browar zakończył swój żywot w 2012 roku.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎