Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bułgaria, Sliven, Donka i Konstantinovi 20, Birarium.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    Bułgaria, Sliven, Donka i Konstantinovi 20, Birarium.

    Będąc przejazdem przez Sliven nie mogłem sobie odmówić wizyty w miejscowym mikrusie o nazwie ''Trima I Dvama'', co dokładnie oznacza - Trzech i Dwóch.
    Okazało się na miejscu że Birarium jest tylko knajpą firmową browarku, który ma lokalizację na obrzeżach miasta.
    Mikrus działający od 2017 roku coraz bardziej rozpycha się na miejscowym rynku piwnym. Widziałem jego piwa np. w Burgas.
    Za jego powstaniem stoją młodzi goście, którzy postanowili warzyć przede wszystkim nowofalowe style.

    Birarium jest niewielkim lokalem usytuowanym między blokami. Ma mały ogródek gdzie jak zauważyłem kilku emerytów popijało sobie piwko. To raczej niezbyt częsty widok, gdyż klientelą na takie piwa najczęściej jest młodzież
    We wnętrzu prosto urządzonym jest kilka stoliczków. Barman dobrze orientuje się w piwach oraz rynku piwnym w Bułgarii. Niestety nie miałem zbyt wiele czasu, więc musiałem wybrać coś do spróbowania na szybko.
    Wybór całkiem słuszny.

    * Bizinga -Sour 3,1%
    * Gener Ale- APA 4,2%
    * Unlackee - Amber Ale 5%
    * Czisto I Prosto - Pale Ale 5%
    * Black Head - Stout 5%
    * Bloody Muddy - Red Ale 5%
    * Maskin' Pumpkin's - Pumpkin Ale 5,5%
    * CH Ipa- 7%.
    Piwa w cenach pomiędzy 2.50 a 4,50 € za pojemność 0,3l
    3 -5.50 € za 0,5l
    Jeśli zatankuje się do litrowej petki to od 6 do 8,5€

    Spróbowałem Stouta i Red Ale. Piwa solidne, z przyjemnością bym je powtórzył.
    Na drogę nie wyszedłem z pustymi rękami, ponieważ w lodówce było kilka rodzajów miejscowych piw w butelkach o pojemności 0,3l

    Miejsce warte dłuższej wizyty.
    Otwarte codziennie w godzinach 11.00 - 21.00.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎