Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Jindřichův Hradec, Náměstí Míru 165, Minipivovar Černý Orel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1430

    Czechy, Jindřichův Hradec, Náměstí Míru 165, Minipivovar Černý Orel

    Jindřichův Hradec to urocze miasteczko w kraju południowoczeskim z przepięknym rynkiem i zamkiem nad rzęką Nežárka.
    Do miasta można dojechać pociągiem z Czeskich Budziejowic, Jihlavy i Brna pociągami pospiesznymi, kursującymi przez cały dzień w takcie dwugodzinnym.
    Ponadto jest to stacja węzłowa linii wąskotorowej, po której także przez cały rok kursują pociągi osobowe
    W połowie 2013 roku w miasteczku rozpoczęły działalność aż dwa minibrowary.
    Jeden z nich to minibrowar "Černý Orel" zlokalizowany w hotelu "Grand" przy Placu Pokoju w samym centrum miasta.
    Dojście z dworca kolejowego zajmuje około 15 minut.
    Minibrowar powstał w hotelowej restauracji. Pierwsze uwarzone piwo było gotowe do konsumpcji na początku lipca.
    W samym środku restauracji zainstalowano miniwarzelnię. W czasie mojej wizyty warzelnia pracowała na pełnych obrotach, a silna woń gotowanego słodu ogarniała całe pomieszczenie.

    Aktualnie dostępne były dwa piwa:
    - Vajgar 12% (jasne) w cenie 28 Kč
    - Vajgar 12% (półciemne) za 29 Kč
    Piwo podawane jest w firmowym szkle, nie zabrakło też firmowych podkładek.
    Ani jedno, ani drugie piwo niczym specjalnym nie zachwyca. Oceniam je jako poprawne.

    Jedzenie jest w przystępnych cenach. Polední menu w cenie 72 Kč.
    Piwo sprzedawane jest na wynos w półtoralitrowych butelkach PET z firmowymi etykietami.

    Zdjęcia:




  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    Przy okazji rowerowego Tour de pivovary III odwiedzilismy z kolega ten przybytek

    Obsługa tego dnia była straszliwie powolna, pewnie przez to że piwo się mocno pieniło. Zamówiliśmy też kolację, nie pamiętam już co, ale pamiętam że smakowało. Mieli dwa rodzaje piwa, więc ruszamy z degustacją.

    Vajgar 12% světlý ležák


    Salamon 11% polotmavý ležák


    Ogólnie jest mocno słabo
    LP

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4592

      #3
      Środek pięknej starówki, upalny wrześniowy dzień 15.09.2016, sporo ludzi w okolicznych ogródkach, a przed restauracją hotelu Černý Orel takowego brak. Więc nie dziwne, że wewnątrz zastałem tylko kelnerkę i jednego klienta pijącego piwo. Wystrój mnie nie zachwycił. Ściany białe ale boazeria i meble w smutno ciemnych barwach z czym kontrastowała krwista czerwień baru, kaloryferów i ogrodzenia warzelni. Ta choć malutka (220 l) swą miedzią trochę ożywia wyniosły klimat pomieszczenia, co gorsza pozostającego w zupełnej ciszy, bez muzyki, czego nienawidzę. Zająłem więc miejsce przy oknie szeroko je otwierając i smakowałem piwa patrząc na piękne kamieniczki náměstí Míru i słuchając gwaru spacerowiczów.
      Tego dnia były na čepu 3 rodzaje:
      - Victoria 11° pšeničné http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=119201
      - Salomon 11° polotmavý ležák http://www.browar.biz/forum/showpost...58&postcount=2
      - Vajgar 12° světlý ležák http://www.browar.biz/forum/showpost...56&postcount=2
      Wszystkie piwa charakteryzują się sporą owocowością ale nie była to przeszkoda, piło się je całkiem dobrze. Przy następnej okazji mam nadzieję trafić na warzoną tu również 13° Heniker (IPA), która miała być dostępna za około 2 tygodnie.

      Na drugi dzień o 11 byłem umówiony z panem sládkiem Jiřím Vainarem na zwiedzanie browaru. Goście hotelowi jedli jeszcze śniadanie, a w całej sali pięknie pachniało świeżą warką, co przy tak małej pojemności warzelni jest doznaniem prawie codziennym.
      Reszta urządzeń znajduje się w trzech pomieszczeniach klasycznej, nisko sklepionej piwnicy pod hotelem. Spilka to 4 otwarte (zamykane klapami), kwadratowe zbiorniki fermentacyjne o pojemności 500 l każdy, na leżakowni mieści się 8 stojących tanków również 500 litrowych. Sprzęt dostarczyła firma Kovo-Janči z Břeclavi.

      Dorzuciłem do galerii fotki z browaru:

      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1850

        #4
        Fajna miejscówka, szkoda tylko że w upalny dzień nie można posiedzieć przed lokalem i podziwiać ładny rynek. Wieczorem było by tam na prawdę klimatycznie.
        Z drugiej, piwnej strony pewnie i tak długo bym tam nie pobiesiadował.
        Serwowana jasna 12-ka niczym nie zachwyca i nie zachęca do dłuższego biesiadowania.
        Attached Files

        Comment

        • heckler
          Senior
          • 09-2012
          • 1850

          #5
          Browar zawiesił działalność.

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1430

            #6
            A zatem w mieście Jindřichův Hradec dwa browarki były i się zmyły.

            Comment

            • heckler
              Senior
              • 09-2012
              • 1850

              #7
              Ano. Z tym co będzie dalej nie wiadomo. Może jakiś chwilowy przestój.

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1850

                #8
                Zamknięty na stałe.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎