Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Krnov, Říční okruh 123/10, Minibrowar Arogant

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1850

    Czechy, Krnov, Říční okruh 123/10, Minibrowar Arogant

    Małe, przygraniczne miasteczko Krnov może poszczycić się drugim browarem. Arogant, taka nazwę dla browaru wymyślił właściciel i mieści się on w pięknym, starym budynku dawnego lodowiska. Jak na początku rozmowy podkreślił Petr, browarek jest mały, ale mój, a na dodatek powstał bez żadnego wsparcia finansowego, lub dotacji.
    Tuż po drugiej stronie ulicy swoja siedzibę ma Pivovar Nachmelená opice, więc sąsiedztwo zacne.
    Koncepcja mikro browaru narodziła się w czasach covida, a na jej pomysł wpadł już obecny właściciel, oraz piwowar Petr Kozák. Znudzony smakiem wszechobecnych lagerów postanowił coś zmienić na piwnym rynku. Będąc miłośnikiem piw owocowych postanowił po części iść tą drogą. Sympatyczny właściciel mógłby godzinami opowiadać o swej pasji którą jest warzenie piwa.
    Uwielbiam piwa owocowe, oraz te górnej fermentacji - zaznaczył. Goryczka z połączeniem owoców to wspaniałe połączenie. Uwarzyłem już piwa: ananasowe, wiśniowe, malinowe, jagodowe, morelowe, truskawkowe, gruszkowe. Nie stosuję żadnych koncentratów, sorbentów, syropów i tym podobnych zamienników, jak ma być owocowe, to muszą być prawdziwe owoce.
    Powstawały też inne, wymyślne piwa z dodatkiem ziaren kakaowca, z kawą , z Porto, lub piwo owocowo-pikantne z jabłkiem, gruszką, goździkami i cynamonem. Natomiast dużym wyzwaniem jakie sobie stawia Petr są piwa typu Porter, Stout, belgijskie, lub trapistów.

    Niestety piwa nie napijemy się w Krnovie. Wyszynku nie ma i nie będzie, a jak stwierdził Petr, ludzie są tu zawistni, więc i do żadnego baru piwa nie da.
    Może się to zmieni, ale póki co piwo kupimy tylko w szklanych butelkach 0.7l. Można je zakupić bezpośrednio w browarze, lub z czynnego całą dobę piwnego automatu. Potrzebny dowód, niestety czeski, ale podobno mając paszport da rade.

    Browarek działa od zeszłego roku i jest faktycznie mały z 200 l warzelnią, oraz 7 x 400 l tankami. Najwidoczniej koncepcja owocowych piw przypadła do gustu czeskim piwoszom, gdyż obecne moce przerobowe browaru okazały się za małe i już za dwa miesiące instalacja zostanie wymieniona na 1000 l warzelnię, oraz bodajże 2000 l tanki. Czyli interes kwitnie.
    Oczywiście na koniec chcieliśmy zakupić jakieś piwa, by móc tych dobroci spróbować w domu. Oferta składała się z sześciu piw, więc poprosiliśmy o pełen zestaw. Petr spakował piwka do bardzo pomysłowego kartonu transportowego, dodatkowo obkleił taśmą, po czym wręczył mi paczkę mówiąc, że to jest prezent. Moje piwo, należy pić z odpowiedniego szkła, stwierdził i dodatkowo wręczył nam dwie firmowe szklanki na nóżkach. Aż nas zatkało, taki gift - szok i niedowierzanie
    Bardzo dziękujemy, raz jeszcze.

    - Leżak 11-ka , a jednak i na klasykę Petr się skusił. Smaczne piko, ale ciut więcej goryczki by mu nie zaszkodziło.

    - APA 14-ka. Jak najbardziej OK

    - APA 13-ka, no tu się sladek nie popisał. Mnie nie podeszło.

    - APA 11-ka. Smaczne, orzeźwiające.

    - IPA 13-ka Morelowe, ciekawe, nie słodkie, gdzieś tam w głębi bardzo słabo wyczuwalne owoce.

    - IPA 13-ka Ananas, który był bardziej wyczuwalny niż w/w morela. Smaczne. Podobno wkład owoców sięga nawet 20 %

    Myślałem, że z tymi owocowymi będzie gorzej, a tym czasem przyjemne zaskoczenie i jak nadarzy się okazja to chętnie spróbuję lanych piw z tego browaru.


    Budynek dawnego lodowiska, a obecnie jego prawą część zajmuje browar, całodobowy automat z piwem. Warzelnia, tanki, linia rozlewnicza.
    Attached Files
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1850

    #2
    Reszta sprzętu, oraz piwa w kolejności opisu.
    Attached Files

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1850

      #3
      Ostatnie dwa owocowe
      Attached Files

      Comment

      • Serokomlak
        PIWOmaniaK
        • 01-2009
        • 3721

        #4
        Na miejscu kupić nie można... cóż, może się to zmieni, a może będzie dostępne kiedyś i u nas - wszak piwa z Karniowa już mieliśmy w sklepie (oczywiście mam na myśli Pivovar Nachmelená opice).
        fb/PIWOmaniaK
        www.piwomaniak.com
        Sklep Roku 2022, 2021, 2019, 2017, 2016, 2015 Piwnej Mapy Warszawy
        Drugie Miejsce na Piwnej Mapie Warszawy 2018, 2014

        PIWOmaniaK jest czynny:
        od wt do pt w godz. 13:00 - 21:00
        w sb od 12:00 do 19:00
        nd - pn: nieczynny

        Comment

        • heckler
          Senior
          • 09-2012
          • 1850

          #5
          Jak nie można, jak można

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10739

            #6
            A byłem ostatnio rowerem w pobliżu, gdybym wiedział to bym podjechał
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23807

              #7
              Meldowałem w innym temacie ;-)
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎