Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Portugalia, Lizbona, Calçada do Duque, Nº 49-51, Duque Brewpub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yavo
    Młóto w butach
    • 03-2009
    • 909

    Portugalia, Lizbona, Calçada do Duque, Nº 49-51, Duque Brewpub

    To moja ulubiona miejscówka z piwem w mojej ukochanej Lizbonie. Kilkanaście kraftowych piw, w tym kilka własnego wyboru. Właśnie dostali ode mnie "Kveik News", a ja od nich białego stouta z brazylijską kawą i kakao z Sao Tome i Principe. Zdradliwe, niby 6%, a czuję się jakby przejechał po mnie pociąg linii Lizbona-Setubal. Fotki podłej jakości - za kilka dni.
  • yavo
    Młóto w butach
    • 03-2009
    • 909

    #2
    I obiecane zdjęcia.

    Zastanawiał mnie ten Blond Ale, bo raz że za lekki, a dwa że niby robiony tylko na Mosaicu, którego nie czułem, choć jestem nań wyczulony . Poza tym, nie wiem o co cho, ale #9 i #10 dawały końską derką, a #12 nie smakowała jak APA. Oni się chyba nie trzymają za bardzo stylów
    Attached Files

    Comment

    • yavo
      Młóto w butach
      • 03-2009
      • 909

      #3
      Po pożarze lokal został wyremontowany; na kijach tylko sześć-siedem piw, wszystkie własnej produkcji. Furorę zrobił kwas marakujowy - barman twierdził jednak że nie dodają żadnych soków ani pulp, a za smak odpowiada mieszanka Citry i Mosaica (nie czynił żadnego problemu ze zdradzeniem składników ).

      Piwo o pojemności 0.4 litra kosztuje około 4.5 euro - w zależności od gatunku. Jak na Lizbonę, to drogo - no ale wiadomo, kraft.
      Last edited by yavo; 27-06-2022, 10:01.

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1412

        #4
        Browar jako browar działa od 2016 roku.
        Lokal w samym centrum Lizbony, niedaleko stacji kolejowej Rossio.
        Malutki pub działa w kamienicy, oferując miejsca przy stolikach na ulicy, oraz wewnątrz, gdzie są kolektywne długie ławy.
        Na zapleczu widoczna instalacja wciśnięta w mikroskopijnym pomieszczeniu.

        W czerwcu w ofercie mieli 8 swoich piw:
        1. Amigavel 4,5% (Pilsner)
        2. Aloirado 4,5% (Blonde)
        3. Aveludaro 6% (Stout)
        4. Aziatico 5% (Sour)
        5. Amarguinhho 5,5% (APA)
        6. Alpha 6,5% (IPA)
        7. Albino 6,2% (White Stout) /na zdjęciu/
        8. Especial 6,8% (Blonde Cacau)

        Nie mają firmowych szklanek i podkładek. Można za to kupić firmowe koszulki i bluzy.
        Płatność jest możliwa tylko kartą.
        Są dwa przedziały cenowe w zależności od stylu piwa.
        Piwa od nr 1 do 4 kosztują 3 euro za małe (0,2 l) i 5,90 euro za duże (0,4 l)
        Pozycje od 5 do 8 są w cenach 3,50 za 0,2 i 6,90 za 0,4 litra.
        Dla mnie najciekawszym, wręcz unikalnym piwem był biały Stout, który naprawdę smakował jak Stout a wyglądał jak Lager.
        Do jedzenia były proste przekąski na ciepło i na zimno (nie testowałem).

        Czynne codziennie od 16:00 do północy.
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎