Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rosja, Sankt Petersburg, Vyborgskaya 47, Klášterní Pivovar Puberty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Rosja, Sankt Petersburg, Vyborgskaya 47, Klášterní Pivovar Puberty

    Jeden z kilkunastu minibrowarów w Sankt Petersburgu znajduje się przy szerokiej alei ciągnącej się nad piękną Newą.
    Niepozorne wejście w biurowcu prowadzi do lokalu, który jest w rzeczywistości snobistycznym pubem sportowym, gdzie bawi się lokalna bananowa młodzież.
    Wejścia pilnuje kilku ochroniarzy. Niestety ja nie zostałem zakwalifikowany do wejścia, gdyż miałem krótkie spodenki, zamiast garnituru i spodni w kancik. Warunkowo pozwolono mi wejść i kupić piwo na wynos.
    Na miejscu warzy się cztery rodzaje piwa: Svetle, Svetle niefiltrowane, Pšeníčne i Tmave.
    Według barmana jest to typowe Czeskie piwo, oparte na oryginalnych recepturach i tak właśnie smakuje.
    Niestety, po pierwszym łyku czar prysł. Svetle niefiltrowane smakowało jak zwykła koncernówa, kolor mnie jeszcze wcześniej o tym uświadczył.
    Nieco lepsze pszeniczne, ale też żadna rewelacja.
    Ceny jak na Sankt Petersburg jeszcze do przełknięcia. Na miejscu za piwo 0,5 l trzeba zapłacić 100 rubli (10 pln). Piwo podawane jest w firmowym szkle, mają też podkładki.
    Na wynos sprzedawane jest w butelkach Pet 1 lub 2 l w cenie 240 i 480 rubli.

    Zdjęcia w galerii:




  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Ich logo wygląda jak negatyw loga Klášterní Pivovaru z Prahy. Zerżnięte, powiązania właścicielskie, licencja?
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #3
      Jakiś związek musi być... Logo identyczne. Nie sądze, żeby ktoś zdecydował sie na taki ordynarny plagiat.
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1415

        #4
        Piwo, a raczej jego smak nie ma absolutnie żadnego związku.

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
          Piwo, a raczej jego smak nie ma absolutnie żadnego związku.
          Ze smakiem chyba racja, bo Klášterní Pivovar w Pradze trzyma wysoki poziom. W tym roku piłem świetne IPA
          Ale myślę, że nie wyklucza to związku, może dla rynku rosyjskiego przyjęli inne standardy?
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          • Hrustgurd
            Senior
            • 05-2007
            • 431

            #6
            chm... dlaczego nie dal znac mnie gdy przyjechal do Petersburgu?

            Nie radzilby ten browar do odwiedzin, tylko jezeliby znajdowal sie w miescie kilka dni. Naprzeciw, na drugiem brzegu Niewy i okolo 1,5 km, sa minibrowar Nabeerieżnaja (НаBeerежная, czyli nabrzeże). Tam bardzo smaczne piwo!
            No i inne browary moge dac fory. Adasko74 nie pozwoli mi sklamac.

            O tym co logo podobne do Klášterní Pivovaru - to jakby wlascicieli Puberty byli w Pradze i im bardzo spodobalo sie te piwo. No i sam browar z Czech - Jan Żyżko.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Browar i restauracja nazywa się Puberty, nie Puperty.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎