Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Kijów, Prospekt Pobedy 31, Pivarium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    Ukraina, Kijów, Prospekt Pobedy 31, Pivarium

    Kijowski minibrowar "Pivarium" znajdziemy przy ulicy Prospekt Pobedy 31 vis a vis stacji "Politechniczny Instytut" czerwonej linii metra.

    Lokal znajduje się na 1 piętrze, gdzie w wielkiej mrocznej sali restauracyjno-dyskotekowo-barowej można zająć wygodne miejsca przy stoliku, lub na miękkich kanapach.
    W obrębie baru w widocznym miejscu zainstalowano warzelnię z wielkimi miedzianymi kadziami, oraz leżakownię.

    Do wyboru jest aż 7 rodzajów piwa:
    - premium (pils)
    - pszeniczne
    - miodowe
    - karmelowe
    - złote (lager)
    - kawowe
    - jantarowe

    W czasie mojej wizyty były dostępne wszystkie, oprócz karmelowego.
    Piwa nie powalają na nogi, raczej przeciętne.
    Wszystkie są w jednej cenie: 19 / 25 / 43 UAH (7,70 / 10,10 / 17,40 PLN) za pojemność 0,3 / 0,5 / 1 litr.
    Można też zamówić zestaw wszystkich w próbkach 0,06 l w cenie 40 UAH (16,20 PLN).
    Minibrowar posiada firmowe szkło, oraz podstawki.

    Kuchnia oferuje szeroki wybór dań, niestety ceny raczej wysokie.
    Dania główne od 100 do 200 UAH (40 - 80 PLN), zupy 45 - 53 UAH (18 - 21,50 PLN).
    Na uwagę zasługują ciekawe przekąski do piwa, takie jak Carpaccio czy małże faszerowane serem.

    Minibrowar czynny jest codziennie od południa do północy.
    W piątki i soboty są koncerty na żywo, wtedy godziny otwarcia wydłużone są do 1.00

    Zdjęcia:





  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #2
    Ceny piwa, jak na Kijów - całkiem przystępne...
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • bastion
      PremiumUżytkownik
      • 10-2006
      • 1117

      #3
      Zawitałem do tego przybytku, z dużymi nadziejami. Biorąc pod uwagę listę piw, to oczekiwałem sporo. Co na niej było?:

      Pszeniczne 12*. 5%.
      Medovy lager- 13,5*, 5,2%
      Premium Lager Klasik- 13*, 5,1%.
      Willy Bock Majibock- 16,5*, 5,7%.
      Chocolate Porter- 17*, 7.5%.
      Oraz sezonowe: IPA Hopsterm- 13,3*

      Ceny dla wszystkich, poza Ipą, 45/60/100 UAH za 0,3, 0,5, 1l
      IPA odpowiednio: 50/70/120.

      Niestety spotkał mnie srogi zawód. Nie żeby piwa nie były pijalne, spokojnie dało radę, tym bardziej że wziąłem zestaw degustacyjny, ale były zupełnie bezpłciowe. Słabe wysycenie, chmielenie i generalnie jakby z jednej sztampy.
      Jedyne które nieco się wychyliło z tego marazmu, to była IPA. Ale to na zasadzie - Na bezrybiu i rak ryba, niż jakiś wystrzał smakowy.

      Raczej nie powtórzyłbym tam wizyty.
      Browarek działa od 2008 roku, z technologią Zipowską. Od lat warzy piwo pani piwowar, i nie żebym coś do tego miał, bo piłem mnóstwo fajnych piwa warzonych przez panie ( na wschodzie to wręcz norma) ale w tym wypadku zmieniłbym tam obsadę, może coś się zmieni.

      Tak z ciekawości zatrzymam się przy cenach. Pebejot w 2013 roku pisał: Wszystkie są w jednej cenie: 19 / 25 / 43 UAH (7,70 / 10,10 / 17,40 PLN) za pojemność 0,3 / 0,5 / 1 litr.
      Obecnie jednostkowo ceny dużo wyższe, ale... po przeliczeniu na złotówki po obecnym kursie, to: 6.50, 8.60, 14.5. PLN Widać jak przez te lata hrywna padła, i dzisiaj piwo dla nas jest tam tańsze niż 8 lat temu.

      Na fotce, zestaw degustacyjny.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎