Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Włochy, Bergamo, Piazza Mascheroni 1 (Citta Alta), Osteria della Birra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    Włochy, Bergamo, Piazza Mascheroni 1 (Citta Alta), Osteria della Birra

    Mały pub piwny w starym mieście Bergamo (Citta Alta), zdecydowanie więcej miejsc znajdziemy w ich ogródku przed wejściem do lokalu. W sprzedaży piwa z lokalnego browaru (rzemieślniczego?) Birrificio Indipendente Elav z Comun Nuovo niedaleko Bergamo. Choć w menu książkowym figurują wszystkie produkty browaru (łącznie z piwami butelkowymi), to wczoraj dostępne były tylko cztery piwa lane i żadnych butelkowych:
    Celtic Mater - kölsch
    Grunge IPA - AIPA
    Reggae Stout - dry stout
    Beat Weizen - weizen
    Ceny jednakowe: 4,50 euro. Piwo lane w szklanki o nietypowej objętości 0,37 L (ok. 6,1 euro w przeliczeniu na 0,5 L). Cena jest bardzo atrakcyjna, ponieważ za zwykłą koncernówkę (Birra Moretti czy Nastro Azzuro) płaci się tutaj przynajmniej 5 euro za małe piwo. Do piwa można zamówić atrakcyjnie i apetycznie wyglądającą deskę wędlin. Płatność w lokalu odbywa się w specyficzny sposób, spotykany czasem przeze mnie także w Mediolanie. Otóż wraz z zamówionym piwem dostajemy mały wydruk a'la paragon z zamówionymi produktami, ale bez pokazanych cen. Chcąc zapłacić należy podejść do kasy przy barze w lokalu wraz takim wydrukiem i okazać je barmanowi, wówczas dostajemy klasyczny rachunek i płacimy.
    Godziny otwarcia można znaleźć tutaj: http://www.elavbrewery.com/locali
    Last edited by chemmobile; 16-07-2012, 18:57.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    #2
    Ceny piwa na normalnym poziomie jeśli chodzi o północne Włochy. W Toskanii również
    płaciłem 4-5 Euro za piwa z browarów regionalnych.

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #3
      Zgadza się, normalne. Mi chodziło o kontrast w stosunku do masówki. Jeszcze 2 lata temu w Mediolanie i Bergamo spotykałem w lokalach Birra Moretti w cenach od 2,5 euro w górę. Teraz poniżej 5 euro trudno coś trafić. Zapewne duży wpływ na to ma popularność wina i jego niskie ceny w lokalach gastro.
      Last edited by chemmobile; 17-07-2012, 09:18.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • karin861
        Senior
        • 02-2006
        • 597

        #4
        Byliśmy w ten weekend w Bergamo, nie mogliśmy pominąć wizyty w tym miejscu.
        W sobotę było 8 kranów z piwem z browaru Birrificio Indipendente Elav. Ceny 4-5.5 euro za szklankę.

        Posiadają również małą gastronomię: deska wędlin, panini, zwykłe kanapki, sałatki. O menu trzeba poprosić.

        Posiadają fajny ogródek, warto wpaść napić się craftowego włoskiego piwa.
        Bardzo pozytywna wizyta.

        FB: https://www.facebook.com/Osteria-del...99063/?fref=ts
        Last edited by karin861; 30-05-2016, 13:01.
        Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎