Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świdnica- gdzie kupić dobre piwo?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kocoreq
    Member
    • 07-2011
    • 40

    Świdnica- gdzie kupić dobre piwo?

    Witam. Gdzie w Świdnicy (woj dolnośląskie) kupię dobre piwo? Mieszkam tu od niedawna i nie za bardzo orientuję się w tym temacie. Wiem, że w Tesco było stoisko na pasażu, z którego często korzystałem, ale wczoraj już go nie było. Podobnie jest z piwem z beczki- jedyny znany mi lokal w Świdnicy to Karczma Zagłoba z piwem Krakonos. A może są jeszcze inne? Proszę zorientowane osoby o pomoc, i z góry dziękuję.
    Pozdrawiam Krzysiek.
  • concerto
    Senior
    • 09-2003
    • 859

    #2
    Pewnie odpisze Krzysiu, ale generalna odpowiedź brzmi: prawdopodobnie jest niewiele więcej ponad to co wymieniłeś. Ja kilka miesięcy temu przypadkiem trafiłem jeszcze w jakimś monopolowym na Komes Portera ( poza tym jednym piwem była masówka ). Tak więc pozostaje sprawdzanie sklepu po sklepie z niewielką nadzieją na sukces.

    A swoją drogą to dziwne, że dość duże miasto ma tak słaby rynek w porównaniu z mniejszymi satelitami Wrocławia jak Oława czy Oleśnica, których mieszkańcy teoretycznie mogliby bez problemu zaopatrywać się właśnie we Wroc.
    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

    Comment

    • kocoreq
      Member
      • 07-2011
      • 40

      #3
      No właśnie dziwne- dość duże miasto a piwna pustynia. Nic to, pozostaje więc Wrocław .

      Comment

      • saab0202
        Junior
        • 05-2013
        • 1

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kocoreq Wyświetlenie odpowiedzi
        No właśnie dziwne- dość duże miasto a piwna pustynia. Nic to, pozostaje więc Wrocław .

        Nie taka znowu pustynia... W Rynku właśnie otwarto ogródek piwny z lanym Opatem - 7,-PLN / 0,5 litra - Ratuszowa vis a vis Rossmann.

        Poza tym w lokalach raczej piwa koncernowe - po drugiej stronie Rynku - "Mieszczańska" i lane Książęce, butelkowy Pilsner Urquell w BarocCafe koło Kościóła Pokoju.

        Co do sklepów: Orbita ul. Długa - niemały wybór piw niekoncernowych, Intermarche, Lwówki Książęce i Ratuszowe trafiałem w Białym Domu ul. Grodzka oraz w sklepach monopolowych przy ul. Żeromskiego (naprzeciwko składu opału) i ul. Ks. Bolka - tam trafiają się piwka z Czarnkowa np.

        Comment

        • concerto
          Senior
          • 09-2003
          • 859

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika saab0202 Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie taka znowu pustynia...

          Co do sklepów: Orbita ul. Długa

          Saab-ie: Skoro masz takie informacje to załóż osobne watki dla sklepów i knajp bo jeszcze ich nie ma, a tu Twoja notka się zgubi.
          "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

          Comment

          • multipubBialaDama
            Senior
            • 10-2013
            • 121

            #6
            Spory wybór jest tez u nas: Pinta, AleBrowar, Olimp, Belgijskie klasztorniaki, lambiki i większość polskich regionalnych.

            Zapraszamy!!
            multipub Biała Dama
            Świdnica ul.Pułaskiego 16
            w piwnicy 50m od Rynku
            www.białadama.pl
            https://www.facebook.com/BialaDamaMultipub

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
              Saab-ie: Skoro masz takie informacje to załóż osobne watki dla sklepów i knajp bo jeszcze ich nie ma, a tu Twoja notka się zgubi.
              No i nie założył wątków, a temat się zgubił, by dziś wypłynąć.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎