Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Koszykowa 53 (przed architektami), Jola [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    To ja tylko 2 słowa. O sobie.
    Pochodzę z małego miasta na wschodzie Polski, gdzie poza Zwierzem i Janowem nie da się kupić dobrych piw. Mam to szczęście, że bywam czasem w większych miastach i robię sobie zapasy przy okazji. Kupuję 20-100 piw jednorazowo, żeby było co próbować w międzyczasie.
    Znam dobry sklep w Lublinie, Łodzi i Gdańsku (akurat te miasta miasta odwiedzam najczęściej...). Będąc w Wawie zwykle testuję Reale itp., bo ceny w Joli nie bardzo MNIE skłaniają do robienia zapasów. I MI OSOBIŚCIE jest przykro, że piwo w tym sklepie kosztuje 2x drożej niż w innych miastach, a bywam tam tylko dlatego, że lepszego sklepu w Wawie nie znam.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      Nie zdążyłem wyedytować, że: SEDNO TEJ WYPOWIEDZI JEST TAKIE, ŻE DLA MNIE KONKURENCJĄ JOLI JEST SMAK, DZIAD LUB SUPER-SKLEP i Jola przegrywa z tą konkurencją...
      Last edited by Seta; 17-10-2008, 14:06.
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        Smak to zupełnie inny typ sklepu. I gdyby prowadził go ktoś inny, oferta piwna nie byłaby tak rozbudowana.

        Comment

        • Maidenowiec
          Senior
          • 07-2004
          • 2287

          Ale generalnie i obiektywnie w Warszawie jest drożej niż w innych miastach. Nie tylko w Joli.
          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

          Thou shallt not spilleth thy beer!

          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
            Mów co chcesz dla mnie to jest naciąganiem i tyle. Posunął bym się do mocniejszych określeń ale sie powstrzymam. W ten sposób w każdym bądź razie nie wróżę powodzenia ani takim sklepom ani piwom z małych browarów bo przy takich marżach to nigdy nie będą mogły sie sprzedawać na szerszą skalę. I nie chodzi tutajk o żaden altruizm. jeszcze raz powtórzę - nie zrozumiem takich marż jeżeli wiem, że to piwo może kosztować duuuuuuużo taniej i też właściciel zarabia. Dla mnie to jest zwykłe naciąganie i oszukiwanie klienta który myśli, że tylko za taką cenę może takie piwo kupić. A to nieprawda bo może dużo taniej.
            Po prostu przez chciwość właścicieli cierpią mali dostawcy któzy mogliby sprzedawać więcej i się rozwijać ale nie mogą bo pośrednicy i sklepikarze narzucają marżę z kosmosu
            Widzisz mamy wolny rynek, nikt nikomu nie broni prowadzenia sklepu z piwem niszowym (także Tobie). Dlaczego więc te sklepy nie powstają jak grzyby po deszczu, przecież wyliczyłeś, że to jest świetny interes.
            Piwa z małych browarów nigdy nie będą mogły być sprzedawane na szeroką skalę. Kto jeszcze tego nie zrozumiał, to albo niedługo zrozumie, albo jeśli robi w tym biznesie - splajtuje lub jeśli jest klientem - nie będzie miał co pić.

            W innym wątku kolega o nicku zgroza z Danii pisał, ze w ostatnim czasie powstało w tym kraju około setki małych browarów. Ich piwa są z reguły 3-4 razy droższe niż najpopularniejszy Carlsberg. Tak po prostu jest i kogo to dziwi?

            A wracając jeszcze do piwa przeora, to jeśli to prawda, ktoś właściciela/kierownika Joli przekręcił. Zdarza się. Problem polega na tym, że jak widać nie zna on branży. Ja bym tego piwa za takie pieniądze nie wstawił do sklepu, raz, bo się nie sprzeda, dwa, bo robi bardzo złą opinię. Nie mam za to oporów postawić na półce Deus Brut za 69,99zł za 0,75l.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Maggyk
              Szara Adminiscjencja
              • 05-2004
              • 5615

              Jeśli ktoś będzie miał coś do powiedzenia na temat Joli to proszę o wcześniejsze PW, skoro tak ciężko jest Wam się dostosować do zasad panujących w tym dziale. Wydzieliłam już wątek o sklepach w Warszawie gdzie do woli mogliście sobie porównywać ceny (z tego zresztą tematu), ale jak widać to nie wystarczyło. Musieliście pociągnąć wątek od nowa.
              Last edited by Maggyk; 17-10-2008, 15:38.
              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
              Piwo domowe -
              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

              Reklama w BROWARZE
              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

              Comment

              • nynek
                Senior
                • 11-2007
                • 274

                Nowości z dzisiejszej wizyty: Mazur, BK Mocne, Łódzki Porter, Portery z Witnicy (0,33 i 0,5). Pojawiło się również "Szef Joli poleca" z Konstancina, ale ze zmienionymi parametrami (ekstrakt 15,1%, alk. 7,8%). Piwo leżakowane było przez rok.

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8962

                  Dziś trafiłem na nowość z Krajana - Koźlak i przegląd Czarnkowa z ciemnym Proletaryatem
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2769

                    W Joli są jeszcze ostatki Grudziądza.
                    Poza tym pojawił się okolicznościowy świąteczny Tucher.

                    Comment

                    • nynek
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 274

                      Pojawiły sie piwa z browaru Černá Hora: Black Hill, Granát, Kern, Kvasar, Modra Luna, Pater, Tas, Moravské Sklepní.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        Pamiętasz może ceny?

                        Comment

                        • Pankracy
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2769

                          Pojawił się Krzepiak z Ciechanowa.
                          Poza tym jest: Ciechan Porter (limitowany - w kamionkach), Niepasteryzowane z Koreba (butla z krachlą), Porter z Bossa (limitowany - 2 litry) i Abbe Weizen (zestaw ze szklanką).

                          Poza tym z ciekawostek: duża beczka Tuchera i duże butelki z Keltem i Velkopopovickym Kozlem.

                          Comment

                          • darek99
                            Senior
                            • 04-2002
                            • 2147

                            Na pewno porter ? słyszałem że w tym roku Ciechanów zrobił miodowe w kamionkach .
                            Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                            Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                            skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                            Epikur z Samos.

                            Comment

                            • Pankracy
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2769

                              Może i Miodowe. Nie zwróciłem uwagi co tam było napisane na etykiecie. Bardziej od limitowanych edycji piw interesował mnie Krzepiak i jemu poświęciłem prawie całą swoją uwagę.

                              Comment

                              • darek99
                                Senior
                                • 04-2002
                                • 2147

                                Jakie wrażenia ?

                                Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                                Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                                skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                                Epikur z Samos.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎