Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Koszykowa 53 (przed architektami), Jola [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Przyjechała niepasteryzowana Łomża 0,33 i 0,5.
    Jest też w promocyjnych cenach Samuel Adams i Chilli Beer, oba po 3,90.

    Comment

    • Tapir
      Senior
      • 10-2009
      • 730

      Do promocji o której pisał kloss (a zostało jeszcze całkiem sporo butelek) dołączyły świąteczny Tuborg oraz Erdbeer Porter z Bergquell-Brauerei Löbau.

      Jest kilka Primatorów, jest Schlenkerla Weizen za 8.90, jest Maisels Weisse za 8zł, Aventinus za 10zł i parę innych nowośći, jakieś resztki (ale pioruńsko drogie) po ostatniej dostawie z Belgii. Widziałem też Krzepiaka za 3.50zł.
      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        Przyjechała spora dostawa z Francji i Wielkiej Brytanii.
        Do tego troszkę nowej Belgii i 2 piwa z USA: Flying Dog, Gonzo Imperial Porter i Doggie Style Classic Pale Ale.
        Ceny tradycyjnie niemałe, ale skoro piwa normalnie w kraju niedostępne to pozwoliłem sobie na jedną flaszkę 0.75
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
          Ceny tradycyjnie niemałe, ale skoro piwa normalnie w kraju niedostępne to....
          Co to znaczy tradycyjnie nie małe. Powinny byc po 2-4 zł. A są od 10 do 35 zł. Bez jaj. Ceny są jakie są.
          Pewnie że jak kupisz te piwa przy okazji, wracając z danego kraju, to faktycznie nie są tanie.
          Ale jakbyś miał ewentualnie jechac po nie specjalnie, to nijak miałbyś koszty wyjazdu, do cen tych piw w sklepie na Koszykowej . Moim zdaniem cena jest właściwa. Jednego na nią stac, innego nie. Mnie jeszcze stac i jezeli Pan Jacek nadal będzie sprowadzał nowe piwa będę je kupował ( nawet biorąc kredyt )
          Last edited by sibarh; 11-05-2010, 20:34.
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
            Ceny tradycyjnie niemałe, ale skoro piwa normalnie w kraju niedostępne
            To kwestia płytkiego rynku. Zarówno w kwestii niedostępności jak i ceny.
            Gdyby był duży popyt to importerzy by się znależli. A przy dużym imporcie i cena by spadła.
            Jeżeli przywożone jest dosłownie po kilka butelek różnych gatunków prywatnym transportem kombiakiem, czy vanem, to po prostu cena nie może być niższa.

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              Ta "niemałość" w stosunku do cen jest oczywiście subiektywna - mnie stać na jedno takie piwo raz na jakiś czas i z tej możliwości skorzystam, ale jak zapewne sam wiesz najlepiej kiedy się widzi tyle dobra na raz to apetyt mocno rośnie a portfel mówi stop.
              Ja nie mówię, że ceny powinny być dużo niższe. Mówię, że mnie jako przeciętnego i niezamożnego piwosza na te piwa w ilości >1 po prostu nie stać.
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • snorre
                Senior
                • 02-2006
                • 655

                Za piwa z amerykańskich małych browarów zapłaciłbym sporo ( to a propos Gonzo Imperial Porter i dyskusji o cenach) Jakby mi kto do Poznania przywiózł butelczynę to i 20 zł bym dał (za 0,33l).
                Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                  Za piwa z amerykańskich małych browarów zapłaciłbym sporo ( to a propos Gonzo Imperial Porter i dyskusji o cenach) Jakby mi kto do Poznania przywiózł butelczynę to i 20 zł bym dał (za 0,33l).
                  Za piwo z Surinamu, Wysp Salomona, Sierra Leone, albo innej podobnej egzotyki spokojnie dałbym 100 zł, a może i więcej.

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Tapir, w ogóle się nie przejmuj - oni za piwo z kraju, którego nie mają na rozkładzie, oddadzą rodzinę do niewoli, więc nawet nie próbuj zdroworozsądkowych argumentów.

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      To nie jest ogólna dyskusja o cenach i o tym kto i co może dać za piwo, prosiłabym o większe trzymanie się tematu.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • kloss
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 2526

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                        To nie jest ogólna dyskusja o cenach i o tym kto i co może dać za piwo, prosiłabym o większe trzymanie się tematu.
                        Za Burkina Faso oddałbym nerkę, ale zastosuję się do zasad,

                        Comment

                        • Tapir
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 730

                          W promocji Eggenberg, Urbock 23 za 3.90.
                          Zostało jeszcze trochę piw z ostatniej dostawy z Anglii i Francji.
                          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                          Comment

                          • Tapir
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 730

                            Zajrzałem dziś na chwilę, polecam wizytę w soboty bo przynajmniej jest gdzie zaparkować. Na drzwiach karta z ogłoszeniem: w czasie wakacji sklep w niedzielę będzie nieczynny.

                            Dojechało sporo ciekawych piw: trochę nowej Belgii i Anglii, pojawiło się kilka pozycji z Danii, Włoch, Portugalii czy nawet piwo z Jamajki: Desnoes and Geddes, Dragon Stout.

                            Ja biorąc pod uwagę dzisiejszą pogodę wybrałem sobie to piwo: Gaffel Kölsch za 6.90zł.
                            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                            Comment

                            • kloss
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 2526

                              Przyjechało Celtyckie z Witnicy i parę Czechów.
                              W najbliższym czasie mają być piwa z Luksemburga, ale asortyment nieznany.

                              Comment

                              • Radical
                                Senior
                                • 03-2008
                                • 145

                                Chciałem poinformować kolegów, ponieważ często piwa przecenione (Te na wprost wejścia) są przeterminowane. Niestety często się zdarza, że nie tylko te... Ja osobiście nie mam z tym problemu, ale imho piwa z lodówki po terminie też powinny być tańsze.
                                Radical.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎