Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Koszykowa 53 (przed architektami), Jola [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pucek
    Junior
    • 10-2010
    • 2

    Wie ktoś w jakich godzinach jest otwarty ten sklep?
    I czy można płacić kartą?
    Last edited by pucek; 27-07-2011, 13:55.

    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658


      Można płacić kartą.

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        Info na drzwiach (z dziś) - w czasie wakacji w niedzielę nieczynne
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          Jak zwykle w ofercie sporo egzotyki w relewentnych i premiumizowacyjnych cenach

          Był sobie amerykański porter - Cutthroat Porter, butelka 330ml za 28 złotych. Był, bo nie mogłem się powstrzymać Czy walijski stout - Brains Original Stout za 24 złote, tego akurat została jeszcze jedna butelka. Jest też kilka cydrów w ciut mniej rujnujących portfel cenach.


          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Ceny w Joli to po prostu są bandyckie..
          A jednak ktoś to kupuje. Też uważam, że ceny tamże są mocno przegięte, ale idąc tam wiem czego się spodziewać. Płacę dużo, ale mam piwa, których bym nigdzie indziej nie dostał. Na szczęście nie mam parcia na totalną egzotykę . No, poza porterami ale na moje szczęście jest ich tam niewiele
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • danhaj
            Senior
            • 04-2010
            • 619

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
            Zgadzam się całkowicie !!
            Wpadam tam czasem, ale tylko po piwa zagraniczne. Czasem trafi się jakiś ciekawy Belg albo Niemiec. Na polskie nawet już tam nie patrzę.
            Niech nikt nie stara się tłumaczyć, że cena zależy od wielkości zamówienia. Owszem zależy, ale jest to tylko jedna składowa z wielu. Tak naprawdę marża zysku odgrywa tu największą rolę. Niestety sklep jest w samym centrum i kosztuje majątek zapewne. Jakoś te koszty trzeba pokryć. Wiadomo kto je pokryje. My !
            A kto niby ma je pokryć? Trudno oczekiwać, żeby właściciel prowadził biznes charytatywnie, dla czyjejś satysfakcji.
            Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

            www.czechforum.pl

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
              Jakoś te koszty trzeba pokryć. Wiadomo kto je pokryje. My !
              PAZERNOŚĆ!

              A czego byś się spodziewał? Że właściciel będzie rozdawał piwo za darmo?

              Orientuje się ktoś w cenach win? Wszak w tym sklepie są głównie wina, czy one też mają tak wysokie ceny jak piwa?
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                Nie mylmy pokrycia kosztów plus rozsądny zysk z abstrakcyjnymi cenami podyktowanymi pazernością.
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  Notabene pazerność jest też synonimem skąpstwa. Nie znając danych nie można także powiedzieć, kto tu jest bardziej pazerny, klienci czy sklep.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9735

                    Co jakiś czas pojawia się tu krucjata cenowa, dajcie żyć...
                    W tym sklepiku pojawiają się piwne "białe kruki" (jak na podaż w Polsce, rzecz jasna).
                    Kupować nie ma obowiązku. Jak komuś nie pasuje, zawsze może bryknąć po jakiś napój z PET-a do "Biedronki" .
                    Najlepiej się oflagujcie i zróbcie pikietę, ale może zacznijcie od salonów jubilerskich w "Galerii Mokotów" albo salonu "Bentleya"...?

                    Czasem zaglądam na forum "zegarkowe", tam nikt nie pyszczy, ile kosztuje złota "Omega" czy inny "Blancpain"...

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10385

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Co jakiś czas pojawia się tu krucjata cenowa, dajcie żyć...
                      W tym sklepiku pojawiają się piwne "białe kruki" (jak na podaż w Polsce, rzecz jasna).
                      Kupować nie ma obowiązku. Jak komuś nie pasuje, zawsze może bryknąć po jakiś napój z PET-a do "Biedronki" .
                      Zgadzam się w zupełności z wyżej cytowanym tekstem.
                      Zamiast się cieszyć że jest taki sklep w którym są "białe kruki", czyli piwa nie do dostania w żadnym innym sklepie w kraju, część forumowiczów "płacze", ze ceny "kosmiczne" itp.
                      Właściciel stara się cały czas o nowe piwa. I chwała mu za to
                      Takie biadolenie raczej zniechęca niż zachęca do dalszego działania.
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10838

                        Oettinger, ja ciebie proszę
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23807

                          Travel/Petrus33 - zaczynasz znowu swoje? Nie rozpieprzaj wątków. Zgłosiłem do usunięcia paplaninę o cenach.
                          Last edited by ART; 24-09-2011, 11:10.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23807

                            Bo zawsze kończy się tak samo. Rozpieprzeniem wątku głównego. Można się pożalić na temat cen w odrębnym wątku.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                              Orientuje się ktoś w cenach win? Wszak w tym sklepie są głównie wina, czy one też mają tak wysokie ceny jak piwa?
                              Kupiłem tam kilka razy wino (takie samo) i było tańsze niż w innym specjalistycznym. Ale nie wiem, czy należy z tego wyciągać jakiś szersze wnioski.

                              Comment

                              • sodom
                                Senior
                                • 12-2002
                                • 351

                                Wczoraj kupiłem Brackie za 3,90 przeterminowanie o prawie miesiąc (data ważności: 30.08.2011), chała, skandal i żenada.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎