Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Rudnickiego 16, Piwny Skład Ingmar Alkohole

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • petrus33
    Gość
    • 01-2008
    • 888

    #76
    W piątek, jak zwykle wpadłem do sklepu i zakupiłem około 15 piw, których jeszcze nie piłem.
    Z ciekawszych pozycji nabyłem;
    Morawskie z Głubczyc-pyszne piwo
    Weizen Bier z Corneliusa-dawno nie piłem tak dobrego pszeniczniaka
    Premium Lager Beer z Sulimaru
    Honig Weizen z Sulimaru-bardzo sympatyczny pszeniczniak miodowy
    Ale Ale z Sulimaru-bardzo zacne piwo górnej fermentacji
    Baltic Porter z Sulimaru-jak dla mnie odkrycie tego roku, wytrawny smak.....22Blg i 8.1%alc
    Konstancin Lekki
    Konstancin Jasny Pełny
    Konstancin Mocny
    Golbeer Mocne z Sulimaru-piwo krytykowane, dla mnie ma unikalny smak i warte jest spróbowania
    Core Dark Beer-pyszne, ciemne piwo 4.9%alc robione z pestek dyni. Wyprodukowane w Austrii.

    Poza tymi piwami, była oczywiście cała gama Ciechanowa, Konstancina, Bossa, Koreba, Czarnkowa i dobre 30 piw z Czech. Znowu mnie ten sklep bardzo pozytywnie zaskoczył. Jak zawsze zresztą !

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
      Core Dark Beer-pyszne, ciemne piwo 4.9%alc robione z pestek dyni. Wyprodukowane w Austrii.
      Matko, Austria dokonała anschlussu lubuszczyzny z Witnicą
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • petrus33
        Gość
        • 01-2008
        • 888

        #78
        Przyjrzałem się jeszcze raz butelce i pod austriackim adresem jest malutkimi literami napisane Browar Witnica Ale gdzie to piwo jest robione, to nie wiem ??

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
          Przyjrzałem się jeszcze raz butelce i pod austriackim adresem jest malutkimi literami napisane Browar Witnica Ale gdzie to piwo jest robione, to nie wiem ??
          Boss
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • sopista
            Senior
            • 01-2003
            • 1747

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
            Przyjrzałem się jeszcze raz butelce i pod austriackim adresem jest malutkimi literami napisane Browar Witnica Ale gdzie to piwo jest robione, to nie wiem ??
            Dokładnie to tam jest napisane: Brauerei: Browar Witnica...

            Comment

            • Qruq
              Senior
              • 10-2008
              • 138

              #81
              Jest już Żytnie z Konstancina. Niestety nie zapamiętałem ceny...
              Pijme pivo dokud žijem, po smrti se nenapijem!

              бухло победит зло!

              Comment

              • lisiewski
                Senior
                • 12-2009
                • 459

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qruq Wyświetlenie odpowiedzi
                Jest już Żytnie z Konstancina. Niestety nie zapamiętałem ceny...
                Jutro otwarcie o 8:00? Jadę tam jak tylko będzie to możliwe!

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qruq Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jest już Żytnie z Konstancina. Niestety nie zapamiętałem ceny...
                  Chyba też jutro skoczę

                  Comment

                  • Candlekeep
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 367

                    #84
                    Jeśłi czas pozwoli, to też się wybiorę po południu. Może jeszcze coś zostanie

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #85
                      Najbardziej w tym sklepie lubię to, że cała doń wyprawa od wyjścia z domu do powrotu zajmuje mi jakieś 20-25 minut No i asortyment, rzecz jasna.

                      Żytnie faktycznie jest i kosztuje 5,50 zł.

                      Comment

                      • petrus33
                        Gość
                        • 01-2008
                        • 888

                        #86
                        Ja mam też bardzo blisko i dwa razy w tygodniu tam właśnie kupuję piwa.
                        Czemu ta cena jest tak mocno zaporowa ? Spodziewałem się raczej 3.5-4zł, ale nie 5.50zł
                        Tyle to ja za Guinnessa płacę.

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #87
                          W artykule z prasówki Konstancin tłumaczy się słodami specjalnymi, które trzeba sprowadzać, a ponadto nie jest to na pewno zbyt duża warka, a więc koszt jednostkowy jest niestety odpowiednio większy. Nie jest to jednak piwo, które kupuje się skrzynkami, więc bez problemu mogę tyle zapłacić. Zwłaszcza ze wrażenia zapewne będą lepsze niż przy Guinnessie.

                          Comment

                          • lisiewski
                            Senior
                            • 12-2009
                            • 459

                            #88
                            Byłem dziś tuż przed zamknięciem sklepu. Żytnie z Konstancina skończyło się ok. 18:00 (sprzedali jedną skrzynkę, którą zamówili na próbę). Właścicielka pani Ewa Wasiuk obiecała, że postara się sprowadzić dostawę w poniedziałek. Podała też telefon: 501-497-210. Jeżeli kogoś interesuje Żytnie, pani Ewa prosiła o telefon w poniedziałek.

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              #89
                              Podoba mi się Petrus, że spodziewałeś się piwa żytniego za cenę zwykłego jasnego pełnego.
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Spodziewałem się raczej 3.5-4zł, ale nie 5.50zł
                                Tyle to ja za Guinnessa płacę.
                                Ale chyba Gieńka "zero-czy-czy". Wydaje mi się że nie widziałem półlitrowych w Polsce ale mogę sie mylić.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎