Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Rudnickiego 16, Piwny Skład Ingmar Alkohole

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1303

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
    Ale chyba Gieńka "zero-czy-czy". Wydaje mi się że nie widziałem półlitrowych w Polsce ale mogę sie mylić.
    nie pamiętam, pintowe to czy półlitrowe, ale były wymiarowe puszki. na pewno w kerfurze i na stacjach statoil - tu i tu po pięć z groszami (w zeszłym roku)
    veni, emi, bibi

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #92
      Puszki Guinnessa mają 0,44l płynu (reszta półlitrowej puszki idzie na widget).

      Comment

      • petrus33
        Gość
        • 01-2008
        • 888

        #93
        Wczoraj robiłem tam spore zakupy. Jak zwykle ten sam wachlarz piw polskich i około 30 piw czeskich. Nowości jak narazie brak. Ma się pojawić Piast i Bosman w wersjach niepasteryzowanych, ale to dopiero w kwietniu chyba. Żytnie staniało na 5.25zł.
        Stwierdziłem z radością, że Lubuskie powróciło do swojego dawnego smaku.

        Comment

        • Qruq
          Senior
          • 10-2008
          • 138

          #94
          Z czeskich piw między innymi Svijany 10˚ i Krakonos, jeśli dobrze kojarzę etykietę - 11˚
          Pijme pivo dokud žijem, po smrti se nenapijem!

          бухло победит зло!

          Comment

          • krzychal1
            Senior
            • 12-2008
            • 236

            #95
            Gościszewo

            Może ktoś wie czy nabędę pod tym adresem coś z Gościszewa. Dawno tu nie byłem, a wiem ,że kiedyś nie mieli. Może coś się zmieniło?

            Comment

            • eryk2001
              Junior
              • 03-2010
              • 3

              #96
              byłem dzisiaj i nie widziałem, aczkolwiek to była błyskawiczna wizyta

              Comment

              • Candlekeep
                Senior
                • 11-2007
                • 367

                #97
                Też dzisiaj byłem, ale nie zauważyłem, żeby było...

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #98
                  Jeśli jest niedziela przed 15 (czyli Rodzinka na drugim końcu stolicy i tak nieczynna), a ktoś nadjeżdża z kierunku północnego, to na prawdę warto poszukać ten przybytek. Kilka ciekawostek tam zawsze można wypatrzeć, np. Jurandy robione w Litovlu, a także piwa z Po(p)łuczyna - Fuhrmann oraz Legion. Heh skusiłem się na te "ambrozje" ze względu na etykiety, ale jakoś dam radę myślę Kilak innych ciekawych piwek też się tam doszukałem (np Lipcowe), aczkolwiek poza Brackim i Mazowieckim niczego więcej nie brałem. Acha, kupiłem sobie jeszcze skrzynkę na te (i potem kupowane) piwa. Można bez problemu dostać - 8 zł.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • tfur
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 1303

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    ...warto poszukać ten przybytek. (...) Kilka innych ciekawych piwek też się tam doszukałem...
                    nie punktowałbym cię, gdybyś nie był zasłużonym forumowiczem
                    człowieku, zlituj się!
                    FCJP
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                      nie punktowałbym cię, gdybyś nie był zasłużonym forumowiczem
                      człowieku, zlituj się!
                      Ale o co chodzi? Że nie gramotnie? No cóż, musisz mi jakoś wybaczyć - w końcu ledwo co godzinę wcześniej wróciłem z ciężkiej podróży po polskich drogach

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • tfur
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 1303

                        chodzi o to, że to nagminny, rażący błąd
                        skoro robimy sobie jaja z każdego pierwszopostowicza
                        który popolskiemu niezabałdzo
                        to zasłużonym browarbizowym działaczom nie przystoi
                        a polskie drogi to temat równie trudny jak polska gramatyka...
                        veni, emi, bibi

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          "Szukać coś" to po czesku i niezbyt ładnie. Po polsku: czegoś.

                          Na przykład Zyziek szukał raz tego sklepu, ale go nie znalazł (historia autentyczna, dzięki której ten post jest na temat).

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            A ja zapytam o ten skup butelek co tam niby jest połączony z tytułowym sklepem.
                            Przyjmują wszystkie butelki wymienne, nie patrząc na etykiety? No i za jaka cenę je skupują? Może jednak lepiej spróbować oddać w sklepie?

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • petrus33
                              Gość
                              • 01-2008
                              • 888

                              Pojawiło się długo oczekiwane Książęce z Lwówka Śląskiego. Wczoraj zakupiłem 5 butelek. Piwo wspaniałe, smaczne, aromatyczne i bardzo orzeżwiające. Zupełnie inne od Ciechana Wybornego, ma swój charakter. Z przyjemnością do niego będę wracał. Cena 3.20zł.

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 4229

                                Cholercia, byłem dzisiaj. Ponieważ nastawiłem się na Brackie i Mastne to już nie szukałem Lwówka, ech durny ja durny, ale kto nie ma w głowie... ma w rowerze. Jutro wycieczkę na dwóch kółkach też skończę w tym sklepiku
                                Swoją drogą to świetny sklep. Wybór niesamowity. Do polskich dzisiaj dodałem sobie pysznego Krakonosza
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎