Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tibor_Ferenczy
    Junior
    • 03-2009
    • 28

    Wypiłem jedno po drugim. Oba piwa miały tę samą datę przydatności do spożycia - 02.10.2009. Niestety nie degustowałem równolegle, ale kolor wydawał mi się wręcz identyczny (rozcieńczona herbata). Piana zachowywała się podobnie (choć początkowo spora - zniknęła do zera po kilku minutach, bez śladów na szkle i powierzchni piwa). W zapachu i smaku są to jednak piwa inne. Bosman wydał mi się bardziej alkoholowy w smaku... w zapachu miał coś takiego jak piwa z zielonych butelek, wydał mi się lekko "winny" w smaku. Piast z kolei był praktycznie pozbawiony smaku i zapachu (neutralny, niczym nie wyróżniający się) - oceniam go niżej. Oba piwa pozbawione są posmaków charakterystycznych dla piw niepasteryzowanych. Oba są gorsze od Kasztelana niepasteryzowanego. To tyle z moich odczuć .

    Comment

    • mario_m
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 9

      wakacje w Rodzince

      obecnie sklep czynny tylko w godzinach popołudniowych (po 15 w dni powszednie i po 16 w soboty i niedziele) natomiast ostatni tydzień sierpnia zamknięty.

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        po raz kolejny przedarłem się przez barykady broniące dostępu do pejzażowej. ha, żeby to było tylko nawiązanie do wydarzeń sprzed 65 lat, ale - niestety tak nie jest. a w rodzince jak zwykle - miła obsługa i mnóstwo smakowitości. tu kupiłem zdrojowe niepast., którego nie znalazłem w landzie i kilka innych piw, które lubię. do tego radlera i doppelbocka z felsen, bo promocja (4 zeta). no to pijemy!
        veni, emi, bibi

        Comment

        • p_stulka
          Member
          • 07-2006
          • 42

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
          do tego radlera i doppelbocka z felsen, bo promocja (4 zeta). no to pijemy!
          Nie promocja tylko "posezonowa" wyprzedaż - doppelbock z terminem sierpniowym, radler - połowa września. Ale i tak warto.
          Ogólnie wybór piwa olbrzymi - to trzeba zobaczyć na własne oczy! Uwaga tylko na "kombinacje" butelkowe - kaucja przy skupie niekoniecznie równa się tej przy sprzedaży. Przyniesiecie więcej butelek niż kupicie piwek - nadmiar opakowań zwrotnych policzony bedzie np. po 0,30 PLN.
          "Rozkoszy rajskich nie chcę znać,
          ni wiedzieć, gdzie się kryją,
          tylko mnie Panie Boże wsadź,
          gdzie święci Rotmistrza piją."

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2768

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika p_stulka Wyświetlenie odpowiedzi
            Uwaga tylko na "kombinacje" butelkowe - kaucja przy skupie niekoniecznie równa się tej przy sprzedaży. Przyniesiecie więcej butelek niż kupicie piwek - nadmiar opakowań zwrotnych policzony bedzie np. po 0,30 PLN.
            Co tam cena skupu. Najważniejsze że w Warszawie jest takie miejsca gdzie można oddać prawie wszystkie rodzaje butelek. Nawet była kiedyś wyjątkowa sytuacja, że NRW tam była zwrotna.

            Comment

            • keto
              Senior
              • 07-2009
              • 388

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
              Co tam cena skupu. Najważniejsze że w Warszawie jest takie miejsca gdzie można oddać prawie wszystkie rodzaje butelek. Nawet była kiedyś wyjątkowa sytuacja, że NRW tam była zwrotna.
              wszystkie można oddać nawet te bezzwrotne, właściciel to i tak przekazuje do browaru - jak to on mówi oni coś tam z tym zrobią
              Pozdrawiam
              Artur

              Comment

              • keto
                Senior
                • 07-2009
                • 388

                dla zainteresowanych jest piwo z browaru Svijany.


                to co kupiłem to:
                Svijany, Svijanský Máz - 4,50
                Svijany, Svijanský Kníže - 4,50

                wydaje mi się że było jeszcze jedno z tego browaru, prawdopodobnie ciemne
                Pozdrawiam
                Artur

                Comment

                • p_stulka
                  Member
                  • 07-2006
                  • 42

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika keto Wyświetlenie odpowiedzi
                  wszystkie można oddać nawet te bezzwrotne, właściciel to i tak przekazuje do browaru - jak to on mówi oni coś tam z tym zrobią
                  miejsce bezzwrotnych jest w pojemniku na surowce wtórne, a kaucja w skupie zwrotnych powinna być równa tej przy ich sprzedaży!
                  a nie tak bez slowa - może nikt nie zauważy... jednak ktoś zauważył
                  "Rozkoszy rajskich nie chcę znać,
                  ni wiedzieć, gdzie się kryją,
                  tylko mnie Panie Boże wsadź,
                  gdzie święci Rotmistrza piją."

                  Comment

                  • marins83
                    Junior
                    • 09-2009
                    • 12

                    ja tam byłem przed wczoraj i dzisiaj w Rodzince BIS, nie jest trudno trafić, można wjechać od ul. Rolnej, bo dzisiaj tamtędy jechałem - niewątpliwie krócej niż od Bukowińskiej i niewątpliwe większe wertepy!!! Niestet przerwa w dniach od pon. do pt. jest od godz. 12-15 i jak byłem w środę o 14:55 to nie doczekałem się Pana sprzedawcy a czekałem do 15:20 czyli polecam uważać na przerwę i omijać ją szerokim łukiem czasowym!!! Ale później przyjechałem po 16 i Pan sprzedawca już był, w porządku gość, przestrzegł bym od razu wsadził piwo do lodówki lub wypił i jak kupowałem 8 szt. piwek różnego rodzaju to dał mi karton w trosce by z reklamówki nie wypadło Koźlak Amber jest tańszy w Leclercu przy ul. Cynamonowej lub jak ktoś woli K.E.N. w Warszawie tak jak i Piwo Żywe zresztą, Piwo Klasztorne Opata w Rodzince kosztuje bagatela 8zł ale bardzo smaczne jest Polecam Ciemne Miodowe Krajana, Konstancińskie Zdrojowe Niepasteryzowane, Czarne Miodowe też dobre ale ciut za słodkie, Mazowieckie Miodowe smakuje nieco jak wytrawne winko, Koźlak Amber mi smakuje Udanych zakupów życzę

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2294

                      Jest Maćkowe Miodowe (4,50) oraz Raciborskie (3,50).
                      To drugie z dzisiejszej dostawy naprawdę pyszne i świeże

                      Comment

                      • j_Q
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 176

                        Z początku to chciałem się przywitać, bo to mój pierwszy post na Browar.biz
                        Jestem z Piaseczna, więc Pejzażowa to całkiem po drodze.
                        Z ostatnich wieści jakie mam, to prawdopodobnie zrezygnują z EDI-ego (Wschowa). Z tego co mówił sprzedawca, kilka butelek im wybuchło... Mi osobiście z dwóch butelek udało się wypić pół
                        Co do nowości, to pewnie na dniach tam zawitam, to się podzielę wieściami

                        Comment

                        • sodom
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 351

                          A mnie powiedział, że butelki wybuchały: "ale kiedy to było". I obecnie piwo z Ediego jest w ofercie.

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            Mnie tylko jednego brakuje w tym sklepie - większego wyboru piw z Niemiec i Czech (nie mówię tu o syfonach typu Gambrinus). Do Polski doecierają beczkowe piwa z mniejszych browarów czeskich więc może dałoby radę się jakoś dogadać i przywozić też butelkowe? To takie moje małe marzenie
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • j_Q
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 176

                              O czeskie i niemieckie nie pytałem, ale pytałem o belgijskie. Niestety - cena sprawia, że więcej osób je oglądało, niż kupowało. A niestety, biznes is biznes i oprócz tego, że się zaspokaja potrzeby piwnych smakoszy, trzeba jeszcze na interesie zarobić ...

                              Comment

                              • yavo
                                • 03-2009
                                • 909

                                Prawda jest taka, że przesympatyczny pan Arek ma dość wysokie ceny na czeskie piwa, więc nie ma na nie chętnych, więc pewnie nie będzie ich zamawiał.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎