Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yavo
    • 03-2009
    • 909

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika funky83 Wyświetlenie odpowiedzi
    chyba ze 2-3 z browaru Edi(napewno miodowe było)
    Pan Arek widziany był jak kupował te piwa bezpośrednio od Ediego na Jarmarku Produktów Regionalnych na Nowym Świecie w Wawie;-)

    Comment

    • skandalista
      Junior
      • 05-2010
      • 12

      to mój stały adres i przypuszczalnie największy wybór w Wawie.... jedyna uwaga niektóre piwka mogły by być troszkę tańsze ..., (choc zdaję sobie sprawę, że to nie market z masową klientelą i Pan Arek musi z czegoś żyć) .... fakt faktem, że np lubuskie, czarnków i fortunę kupuje gdzie indziej (PiP czy nawet pobliski SuperSam). Dodatkowym plusem jest to, że sklep przyjmuje każde szkło... Przed przyjazdem warto zadzwonić bo bywa, że sklep jest nieoczekiwanie zamknięty (zdarzyło mi się to już dwa razy).

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2770

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandalista Wyświetlenie odpowiedzi
        Przed przyjazdem warto zadzwonić bo bywa, że sklep jest nieoczekiwanie zamknięty
        Ten sklep nie jest nieoczekiwanie zamknięty. W tym sklepie obowiązuje zwyczaj popołudniowej sjesty.
        Last edited by Pankracy; 29-05-2010, 15:04.

        Comment

        • trzydziestolatek
          Junior
          • 05-2010
          • 23

          O, to taki włoski system z popołudniową sjestą.
          Choć w Italii z powodu kryzysu z roku na rok skracają godziny popołudniowego zamknięcia sklepów, a w supermarketach wręcz z niej rezygnują.
          U mnie wypłata ostatniego dnia miesiąca, więc w poniedziałek wybieram się do tego sklepu

          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
            W tym sklepie obowiązuje zwyczaj popołudniowej sjesty.
            W tym sklepie obowiązuje też zwyczaj sprzedawania piw przeterminowanych i to niepasteryzowanych Uważajcie w szczególności na piwa butelkowe z browarów restauracyjnych, np grodzkie piwo dunkel z datą 2010-04-30. Piwo to cały czas jest w sprzedaży, a facet z premedytacją je wciska klientom.
            Osobiście ten sklep jest dla mnie skreślony za takie numery.

            Comment

            • trzydziestolatek
              Junior
              • 05-2010
              • 23

              Czy mozna zatruć się takim piwem miesiąc po terminie?
              Pytam poważnie, bez żadnych podtekstów, nie wiem po prostu

              Comment

              • tomek35
                Senior
                • 02-2007
                • 497

                Jeżeli jest to piwo niepasteryzowane to myślę, że może się to skończyć sensacjami żołądkowymi. Jedynie pasteryzowane można wypić miesiąc po terminie.

                Comment

                • yavo
                  • 03-2009
                  • 909

                  Guzik prawda drogi kolego. Nie ma takiej możliwości, żeby pan Arek WCISKAŁ komukolwiek przeterminowane piwo. Powód? Najzwyczajniej na świecie jest zbyt uczciwym człowiekiem. Mnie zawsze PYTA, czy chciałbym kupić przecenione piwo (i to najczęściej o kilka dni), a Twoje bajdurzenie na temat sensacji żołądkowych po wypiciu o miesiąc przeterminowanego piwa można wsadzić między bajki, biorąc pod uwagę opisy starszych i mądrzejszych ode mnie kolegów, którzy nie takie przeterminowane piwa pili i opisywali je tutaj twierdząc, że były nawet lepsze od tych *świeżych*...

                  Comment

                  • tomek35
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 497

                    Spokojnie kolego, nie tak agresywnie i uważaj z tym zachwytem, bo albo nie znasz człowieka, albo masz interes, żeby go bronić.
                    Last edited by tomek35; 29-05-2010, 20:21.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Tak się składa, że z reguły kupuję Grodzkiego dunkla w postaci przeterminowanej, ale zawsze jestem o tym informowany. Fakt faktem, takie piwo powinnon być przecenione, jednak do tej pory każdy z tych dunkli był smaczny, więc przymykam na to oko.

                      W poniedziałek ma przyjść Gościszewo, a po Bożym Ciele Kowal.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jedynie pasteryzowane można wypić miesiąc po terminie.
                        No to piwowarzy domowi są w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

                        PS http://www.browar.biz/artykuly.php?id=155

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Czuję się wywołany do tablicy, gdyż to ja kupowałem tomkowi35 to piwo. gapiostwo jest z mojej winy, ale dla wyrobienia sobie oceny sytuacji napiszę co następuje:
                          - piwo kupowałem 26 maja, zauważyłem 30-tkę na datowniku, nie sądziłem jednak, ze w tym sklepie spotkam piwo 4 tygodnie po terminie - w umyśle pojawiła się myśl, że za chwilę bedzie po terminie
                          - ponieważ kolega chciał kupić inny zestaw piw z Lublina i Radomia niż ten obecny w sklepie, dzwonię do niego i naświetlam mu sytuację, ten postanawia by kupić mu tego nieszczęsnego Dunkla oraz Broka Sambora, o czym poniżej.
                          - następnym piwem jakie chciałem kupić był Brok Sambor - też po terminie (bodajże 9.05), tutaj jednak zauważyłem datę i z lekkim wyrzutem spojrzałem na sprzedwce, ten pokiwał znacząco głową, że wie o tym "problemie".
                          - znajduje ciekawe niemieckie piwa i dzwonię ponownie do kolegi tomka35, by zapytać czy też chce te niemieckie piwa, jednocześnie informując go, że Broka mu jednak nie wezmę, bo jest przeterminowany
                          - sprzedawca jest w tym czasie w sklepie, 2 metry ode mnie, nikogo więcej w sklepie nie ma, wiec musi słyszeć moją rozmowę - że wiem o przeterminowaniu Broka, musi już też już rozumieć, że nie zauważyłem przeterminowania piwa z Lublina, bo nic nie wspominam o tym, mimo, że przeterminowanie jest 2 razy dłuższe niż w przypadku Broka.
                          - na odchodnym usłyszałem tekst o tym, żeby jak najszybciej włożyć to piwo do lodówki i tam je przechowywać
                          Tak więc nie zostałem ostrzeżony o przeterminowaniu tego piwa. Wierzę jednak, że to wypadek przy pracy, bo poza tym zgrzytem, który wyszedł dopiero dzisiaj, nigdy (to była 3 wizyta) nie miałem zastrzeżeń co do tego pana Arka.
                          Mówi się trudno, ale wniosek jest taki - trzeba być w tym sklepie cały czas czujny. Chwila zdekoncentrowania i taki nieprzyjemny zgrzyt.
                          Last edited by Pendragon; 29-05-2010, 20:50.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • trzydziestolatek
                            Junior
                            • 05-2010
                            • 23

                            Tak czy owak reklama dla sklepu się kręci.

                            Comment

                            • yavo
                              • 03-2009
                              • 909

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                              bo albo nie znasz człowieka
                              Pudło.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                              albo masz interes, żeby go bronić.
                              Pudło.

                              Dziękuję za uwagę.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23805

                                Ciebie zapytał, Pendragona nie zapytał. Co tu dodawać?
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎