Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Kobierzyńska 61, sklep Maria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Aktualnie w Marii zatrzęsienie czeskich ciemniaków min. Rebel, Ferdinand, Vyskovskie (Havran), Krkonos, Herold, Policka, Zatec i in. Do tego trochę Racibora, w tym najlepsza jak dotąd, moim zdaniem, partia Twierdzowego (2,1zł), Hajduk Mocne, Halne, czerwony Racibor. Jest też Porter Łódzki w butelce.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      Wczoraj zasłyszałem w Marii plotkę że Janów został kupiony przez Ciechana - powiedziałem "Nie wierzę"

      Comment

      • pizmak666
        Senior
        • 12-2006
        • 1898

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
        Wczoraj zasłyszałem w Marii plotkę że Janów został kupiony przez Ciechana - powiedziałem "Nie wierzę"
        Lwówek i Janów w jeden rok to chyba trochę za dużo aczkolwiek zobaczymy.
        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anduk Wyświetlenie odpowiedzi
          Mam pytanie: czy u Marii można dostać czarną fortunę?
          Sprawdziłem - jest!
          a ponadto polecam Mocne i Portera Łódzkiego w butelkach euro - nie często w Kraku można je mieć na zawołanie. Kupiłem na zapas do piwniczki, na zimowe chłody

          Comment

          • anduk
            Junior
            • 08-2009
            • 3

            leona, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              Jest Raciborskie i spory wybór innych produktów z tego browaru (Twierdzowe, Hajduk, Halne). Wróciła Polička w pełnym składzie oraz świetne Dawne z Konstancina. Jest pełen asortyment Ciechana (w tym Pszeniczne).
              Last edited by delvish; 27-09-2009, 18:41.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                Wrócił Grybów pod postacią obu Lachów i Pilsweisera 12tki.
                Lach Mocne już zdegustowane ale wobec konfuzji w jaką mnie wprawił, poczekam na czas drugiej butelki i podzielę się wrażeniem w odpowiednim wątku.

                Jest też pełny zestaw Ciechana i Koreba, znowu pojawił się Janów "zielony". Tyle zanotowałem w przelocie

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Wpadłem jak po ogień (tzn. po Portera Warmińskiego 5,70/but)
                  i zauważyłem sporą reprezentację z Browaru Zodiak: Pils, Classic, Mocne i Zodiak. Pierwsze trzy (oczywiście bączki) w cenie 1,50-1,60. Zodiak pół litrowy bezcenny (skleroza)

                  PS: jakby ktoś miał podejrzenia to nie mam udziału w tym sklepie i nie unikam premiumużytkownikowania

                  Comment

                  • FortArt
                    Junior
                    • 12-2007
                    • 28

                    Z Kłodawy jest jeszcze Relax 0,5l, kolega przeoczył, a stał obok
                    Az bączków Lipcowe z Chełma. Nie kojarzę by było wcześniej.
                    Last edited by FortArt; 31-10-2009, 22:18.
                    Stare reklamy

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika FortArt Wyświetlenie odpowiedzi
                      Az bączków Lipcowe z Chełma. Nie kojarzę by było wcześniej.
                      Było
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wpadłem jak po ogień (tzn. po Portera Warmińskiego 5,70/but)
                        i zauważyłem sporą reprezentację z Browaru Zodiak: Pils, Classic, Mocne i Zodiak. Pierwsze trzy (oczywiście bączki) w cenie 1,50-1,60. Zodiak pół litrowy bezcenny (skleroza)

                        PS: jakby ktoś miał podejrzenia to nie mam udziału w tym sklepie i nie unikam premiumużytkownikowania
                        I, poza wspomnianym przez FortArta Relaxem (0,5l), Mocne Duże (0,5l).
                        Porter Warmiński i Lipcowe nadal obecne.
                        Wciąż są piwa z Raciborza (Raciborskie, Hajduk, Halne Pils, Racibor zielony)
                        Pojawiła się Korona (1l) w pecie (to tak info dla kolekcjonerów etykiet).
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • skwak
                          Junior
                          • 07-2009
                          • 21

                          Z tego co zapamiętałem to pojawiły się:

                          - Herold Tmavy, Poltmavy, Pszeniczny i jeszcze jakiś (nie pamiętam jaki)
                          - Porter Łódzki (nadal obecna Warmia)
                          - Staropolskie Mocne Ciemne
                          - Primatory (niestety bez Stouta i EPA)
                          - Chodovary
                          - Bernardy (w tym Svatecny Lezak z Mikołajem )

                          i jeszcze sporo czeskich.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Ze sporym zadowoleniem przywitałem reprezentację Browaru Na Jurze:
                            Tager Pils i Boner Mocne.
                            Z zagranicy polecam Hacker-Pschorr Oktoberfest, jedyne marcowe dostępne na Ruczaju
                            Last edited by leona; 16-11-2009, 23:01.

                            Comment

                            • MarcinKa
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 2729

                              Jest nowa seria Gaba: Dragon's Eye (Stout), Dragon's Blood (Red Ale), Blue Grass (Pale Ale) i jeszcze jedno (chyba niepasteryzowane).
                              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                              Comment

                              • TomX
                                Senior
                                • 09-2004
                                • 1035

                                Bylibyście tak uprzejmi żeby podać mi godziny otwarcia tego sklepu? Pobieżnie przeleciałem ten wątek ale nie zauważyłem, a nie chciałbym w piątek albo sobotę po południu klamki pocałować. I jeżeli macie "świeże" informacje to powiedzcie, czy jest coś z Grybowa, Zodiaka, Gościszewa i Olsztyna (porter)? Z góry dzięki
                                Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                                I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎