Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Kobierzyńska 61, sklep Maria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    Byłem tam tylko raz, ale odniosłem wrażenie, że punkt ciężkości jest na piwach zagranicznych (niemieckich) - tu naprawdę wybór jest przedni. Jeśli chodzi o polskie piwa to ponad standard, ale jeśli chodzi o możliwości to mało. Zaglądnę tam jeszcze raz w przyszłym tygodniu, zobaczymy co mają ciekawego.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
      Jeśli chodzi o polskie piwa to ponad standard, ale jeśli chodzi o możliwości to mało.
      Moim zdaniem jest dobrze jeśli chodzi o polskie piwa. Twoje odczucia wynikały m.in. z tego, że trafiłeś na spore pustki ora faktu, że piwa polskie bardziej rotują, Stąd wrażenie nacisku na piwa niemieckie. Skoro właściciel był po piwo w Frankonii i zdaje się Czechach, to ciężko wymagać, żeby równolege jeździł po Polsce, za tymi gorzej dostępnymi piwami
      Last edited by delvish; 08-08-2010, 20:34.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • heatbeat
        Junior
        • 08-2009
        • 26

        W najbliższą sobotę. 14.08.2010 sklep z piwkiem będzie nieczynny. Zatem jeśli ktoś planuje jakąś szeroko pojętą "piwną degustację" w weekend - trzeba się sprężać wcześniej.

        Comment

        • relaksio
          Member
          • 01-2009
          • 96

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika drewniak Wyświetlenie odpowiedzi
          Ciechan Porter (nowy)?...
          Limitowanego (nowego) portera Ciechana w Marii już nie ma gdzieś od miesiąca,ale w Kocykach jeszcze znajdziesz.
          POLAKIEM jestem i dobre
          PIWO nie jest mi obce...

          Comment

          • Ramrege
            Junior
            • 08-2010
            • 25

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heatbeat Wyświetlenie odpowiedzi
            W najbliższą sobotę. 14.08.2010 sklep z piwkiem będzie nieczynny. Zatem jeśli ktoś planuje jakąś szeroko pojętą "piwną degustację" w weekend - trzeba się sprężać wcześniej.
            No właśnie zaglądnąłem i było zamknięte. Pocałowałem klamkę. Ale sprawdzałem wcześniej na stronie internetowej "TANIE ALKOHOLE" S.C,30-363 KRAKÓW,UL. KOBIERZYŃSKA 61. A to ten sam adres i myślałem że ta sama firma, ale chyba inna bo było otwarte w "Tanich Alkoholach" wódeczkę mogłem kupić tylko nie piwko.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              W każdą niedzielę Maria jest zamknięta. Zresztą dzisiaj to 95% sklepów jest zamkniętych, więc czemu się dziwisz?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Ramrege
                Junior
                • 08-2010
                • 25

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                W każdą niedzielę Maria jest zamknięta. Zresztą dzisiaj to 95% sklepów jest zamkniętych, więc czemu się dziwisz?
                Odwoływałem się do postu dotyczącego 14.08 czyli soboty

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Aha, myślałem że "właśnie" miało znaczyć, że właśnie wróciłeś

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    Przecież kolega napisał, że mógł kupić tylko wódeczkę. Nie ma się co dziwić, że dopiero wrócił z zakupów

                    A tak swoją drogą, to wybór w Marii mizerny. Dla przykładu podam, że frankońskich pszenic są 2 sztuki. Kocoury w niezłym składzie, ale "Czechy" tak ogólnie nie powalają wyborem.
                    Last edited by delvish; 15-08-2010, 19:57.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • pizmak666
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 1898

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi

                      A tak swoją drogą, to wybór w Marii mizerny.
                      Na Krowoderskiej też lipa.
                      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Za dużo pijecie w tym Krakowie, to i wysuszyło półki

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Cez
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 1789

                          4 sztuki z Zawiercia: jasne, bursztynowe, miodowe i czekoladowe.
                          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                          Comment

                          • Ramrege
                            Junior
                            • 08-2010
                            • 25

                            Przestali przyjmować butelki Corneliusa jako zwrotne bo ponoć dodają plastiku do szkła Nie zapytałem tylko czy ten fakt dotyczy całego Sulimaru czy tylko Corneliusa. Przy następnej wizycie spytam o to.

                            Comment

                            • Maggyk
                              Szara Adminiscjencja
                              • 05-2004
                              • 5615

                              Rozmowę na temat butelek wydzielono tutaj.
                              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                              Piwo domowe -
                              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                              Reklama w BROWARZE
                              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                              Comment

                              • arrese
                                Junior
                                • 06-2007
                                • 8

                                Okolo 200 belgijskich piw w tym wiele z malych browarow,
                                podslyszalem tez rozmowe ze maja w ofercie piwo z Westveleteren

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎